Jaki prezent na nowe mieszkanie wybrać?

Gdy nasi krewni lub przyjaciele wprowadzają się do nowego miejsca, uznajemy czasem, że warto dać im z tej okazji prezent. Aby sprawił im przyjemność, warto dokładnie zastanowić się nad jego wyborem. Zatem jaki prezent na nowe mieszkanie warto kupić?

co kupić na prezent na nowe mieszkanie

Co kupić znajomym do nowego domu?

Jeśli szukamy pomysłu na prezent do mieszkania, zastanówmy się najpierw, kim jest dla nas osoba, którą planujemy obdarować. W końcu inny upominek na nowe mieszkanie wręczymy, gdy obdarowany jest dla nas osobą bliską, a inny, gdy jest to np. koleżanka lub kolega z pracy. W tym drugim przypadku wystarczy często jakiś drobiazg na nowe mieszkanie, z kolei jeśli wręczamy prezent np. synowi, siostrze czy parze bliskich przyjaciół, warto zastanowić się nad podkreśleniem, jak wiele dla nas znaczą.

Nie musimy tego robić wyłącznie poprzez cenę. Coś do domu na prezent dla osoby bliskiej może być tanim, ale osobistym i bardzo spersonalizowanym podarunkiem. Prezent na mieszkanie dla kolegi z pracy czy sąsiada nie musi być wybierany z aż taką troską, jednak nawet na proste upominki do domu warto dać coś praktycznego czy uniwersalnego. W końcu każdemu będzie miło, gdy dostanie przydatny prezent na nowe mieszkanie, a i my ucieszymy się, wiedząc, że nasz podarunek nie leży w szafie, tylko jest używany.

Praktyczny prezent do nowego domu

Jaki jednak może być praktyczny prezent do nowego domu? Znakomitym wyborem mogą okazać się sprzęty kuchenne. Jeśli nie wiemy, co się kupuje na nowe mieszkanie, bezpiecznym pomysłem może być na przykład mikser, blender czy sokownik. Sprzęty takie przydadzą się każdemu, jest to więc bardzo fajny prezent do domu. Inną opcją w tym nurcie może być komplet sztućców czy zastawa stołowa. Na nowe mieszkanie sprawdzi się to w sam raz, w końcu trudno sobie wyobrazić dom bez widelca lub talerza.

Praktyczny prezent do nowego mieszkania może zawierać również inne drobne, lecz bardzo praktyczne sprzęty codziennego użytku. Wentylator stojący czy użyteczna lampka nocna to tylko dwa spośród wielu sposobów na praktyczny prezent dla domu. Warto jednak mieć świadomość, że tego rodzaju prezent na pierwszą wizytę w nowym domu jest nie tylko świetnym wyborem dla znajomych, ucieszą się z niego również nasi bliscy z pragmatycznym podejściem do życia. Niektórzy jednak woleliby dostać coś bardziej osobistego.

Prezent na nowy dom a hobby właściciela

Osobisty prezent na nowy dom może dotyczyć na przykład zainteresowań. Obdarowujemy osobę lub parę lubiącą podróże? Pomysł na prezent na nowe mieszkanie może być na przykład mapą świata do powieszenia na ścianie. Jaki prezent do nowego domu kupić majsterkowiczowi? Choćby zestaw kluczy lub wkrętarkę. Co dać na nowe mieszkanie miłośnikowi czytania książek? Dobrym pomysłem może się okazać funkcjonalny regał. Widzimy więc zasadę, według której kupuje się spersonalizowany, oryginalny prezent na nowe mieszkanie.

Gdy nie wiemy, co kupić na nowe mieszkanie, zastanówmy się więc, co daną osobę naprawdę kręci. Niekoniecznie musi mieć to związek z wykonywanym zawodem, niestety praca rozmija się niekiedy z hobby. Gdy zastanawiamy się więc, co kupić na nowe mieszkanie w prezencie, zastanówmy się, o czym dana osoba mówi na spotkaniach towarzyskich, jakie czynności robi w wolnym czasie, co daje jej przyjemność. Gdy kupimy prezent w ten sposób, może się okazać, że to nasz podarunek najbardziej ucieszył tę osobę.

Co kupić na nowe mieszkanie? Miłe prezenty

Prezent na nowe mieszkanie może być też czymś mającym podkreślić nasze bliskie relacje z daną osobą lub po prostu sprawić przyjemność – niekoniecznie w odniesieniu do zainteresowań. Co na prezent do nowego domu, w którym mieszkać będzie dziecko lub dzieci? Ogromny pluszak czy ciekawa zabawka to zdecydowanie fajny prezent do nowego pokoju dziecięcego. Dobry pomysł na prezent na nowy dom może też oznaczać na przykład gustowne świeczki zapachowe – o ile oczywiście obdarowana osoba lubi te drobiazgi.

Jaki prezent na nowy dom kupić można osobie, której chcemy pokazać, że się o nią troszczymy? Choćby puszysty dywanik łazienkowy czy ciepły koc to wówczas idealne prezenty. Dom nabiera dużo przytulniejszego charakteru, gdy są w nim zdjęcia ukochanych osób. Prezent na nowy dom dla kogoś bliskiego może więc uwzględniać również dodatek w postaci oprawionego w ramkę zdjęcia rodzinnego. Omówione tu pomysły sprawią naszym bliskim sporo radości. Każdy lubi przecież czuć, że ktoś się o niego troszczy.

Dekoracyjny prezent do nowego mieszkania

Jeśli nadal wahamy się, co kupić na nowe mieszkanie, może warto zerknąć w stronę przedmiotów pomocnych w aranżacji wnętrz? Jeśli obdarowywana przez nas osoba interesuje się sztuką, pomysł na prezent do domu może iść tym tropem. Ciekawy obraz (choćby reprodukcja rozpoznawalnego dzieła sztuki) z pewnością będzie wówczas dobrą odpowiedzią na to, co kupić na nowy dom. Oczywiście nie musimy zaraz decydować się na obraz.

Gdy szukamy pomysłu, co kupić znajomym na nowe mieszkanie, by pomóc im w aranżacji wnętrza, możemy również zerknąć w stronę klasycznych figurek na szafę lub poduszek dekoracyjnych. Zwłaszcza te ostatnie to nie tylko piękne, ale również przydatne prezenty do domu. Pomysł na prezent do nowego domu to może być również gustowna firanka, zasłona lub rolety. Przedmioty te mają w końcu duży wpływ na to, jak dany dom wygląda, a w dodatku trudno się bez nich obyć. Wydaje się więc, że są dobrą odpowiedzią na to, co kupić znajomym do nowego domu, a w dodatku ucieszą się z nich również nasi bliscy.

Co kupić na prezent do domu dla pary?

Zastanówmy się teraz, jak kupić prezent do domu dla pary. Jeśli są to bliższe nam osoby, dobrym pomysłem może okazać się komplet pościeli. Nie jest to może wyjątkowo oryginalny prezent do domu, jednak z pewnością jest miły i bardzo przydatny. Gdy szukamy innego pomysłu, jaki kupić prezent na nowe mieszkanie, pomyślmy o czymś, co mogłoby pozwolić dwojgu ludzi wspólnie spędzać miło czas. Ciekawy prezent do domu dla pary to na przykład gry planszowe, w które grać można w dwie osoby.

Produkty te przeżywają swój renesans i sprawiają mnóstwo frajdy, są więc ciekawą odpowiedzią na to, jaki prezent do nowego mieszkania kupić można małżeństwu czy narzeczonym. Gdy osoby takie wprowadzają się na nowe mieszkanie, prezent może również podkreślać romantyczny charakter ich związku. Ramka na obraz w kształcie serca czy np. figurka amorka będą tu świetnym pomysłem. Oczywiście to, co na prezent do nowego mieszkania ostatecznie kupimy, zależeć powinno również od poczucia humoru i temperamentu obojga osób.

Jaki prezent dla domu z dziećmi wybrać?

Zastanówmy się teraz, co na prezent na nowy dom warto kupić w przypadku, gdy mieszkają w nim dzieci. Jak wspomniano, ciekawy prezent do mieszkania może wówczas oznaczać zabawki. Jest to oczywiście prawda, możemy jednak spojrzeć na sprawę nieco szerzej. Jeśli na przykład rodzice lub teściowie zastanawiają się, co kupić młodym na nowe mieszkanie, mogą zdecydować się na wygodne łóżeczko dla wnuka.

Inny prezent na to, jaki kupić prezent na nowe mieszkanie zamieszkane przez noworodka lub niemowlaka może na przykład dotyczyć wygody młodych rodziców. Ciekawym pomysłem może się tu okazać choćby specjalna komoda do przewijania. Prezent do nowego domu, gdy mieszkają w nim nieco starsze dzieci, będzie oczywiście nieco innego rodzaju. Jeśli chcemy pomyśleć o maluchach, możemy na przykład kupić wygodne biurko czy stolik dziecięcy, tablicę korkową czy inne rzeczy przydatne do nauki i zabawy. Jeśli chcemy uwzględnić dzieci, przy zastanawianiu się, co na prezent do domu, weźmy też pod uwagę ich zainteresowania i osobowość.

Prezent na nowe mieszkanie dla faceta

Zastanówmy się teraz, jaki kupić prezent na nowe mieszkanie dla faceta. Oczywiste jest, że nie każdy mężczyzna ma jednakowe zainteresowania, jeśli więc na przykład zastanawiamy się, co kupić na nowe mieszkanie bratu, warto by był to jak najbardziej spersonalizowany prezent. Da się jednak wyróżnić pewne zasady ogólne. Dobremu koledze kupić możemy na przykład śmieszny prezent na nowe mieszkanie. Zabawne kubki czy stojak na wino, to tylko dwa spośród wielu tego typu pomysłów.

Jeśli nie wiemy, co kupić komuś na nowe mieszkanie, sprawdźmy też jego media społecznościowe. Jeśli facet lubi siłownie, hantle czy ławeczka do ćwiczeń sprawdzi się świetnie jako prezent na nowy dom. Jaki prezent kupić na nowe mieszkanie koledze interesującemu się IT? Może rozmaite „inteligentne” gadżety (waga, lampa, czy nawet czajnik), tak popularne w ostatnich czasach? Pamiętajmy, że urządzenie, którym można sterować za pomocą smartfona, to znakomity prezent na nowe mieszkanie dla mężczyzny lubiącego nowinki techniczne.

Co kupić na nowy dom dla koleżanki?

Warto też zastanowić się, co kupić koleżance do nowego mieszkania. Jako że kobiety poświęcają często sporo uwagi na troskę o swój wygląd, może być to dla nas dobry trop. Prezent na nowe mieszkanie dla koleżanki może więc być dużym i wygodnym lustrem, które będzie mogła powiesić w przedpokoju. Odpowiedzią na to, co kupić koleżance na nowe mieszkanie może być też wygodna szafka na buty. Kolejną rzeczą w tym nurcie może się okazać półka łazienkowa. Organizer na kosmetyki to następny pomysł na to, co kupić na nowe mieszkanie koleżance.

Jeśli jednak nie chcemy poprzestawać na modzie i urodzie, możemy kupić jej inny prezent na wprowadzenie do nowego domu. Jeśli koleżanka ma zwierzaka, wygodny i poręczny kojec może być dobrym pomysłem na to, co kupić na prezent na nowe mieszkanie. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie omówionych wcześniej pomysłów na aranżację wnętrz. Gustowny zegar, wieszak czy plakat z inspirującym cytatem to przykładowe pomysły na to, co na nowe mieszkanie kupić można kobiecie.

Uniwersalny prezent na nowe mieszkanie

Możemy wreszcie zdecydować się na uniwersalny prezent na nowe mieszkanie. Jeśli nie jesteśmy pewni, z czego ucieszy się osoba, którą chcemy obdarować, to jako prezent na pierwszą wizytę w nowym domu kupić możemy coś sprawdzonego i ponadczasowego. Dobrym pomysłem okazać się może na przykład gustowna skarbonka, będąca niejako symbolem nowego otwarcia w życiu. Inny przykład to listwa LED. Piękna, przydatna i tania w utrzymaniu, jest świetnym pomysłem odnośnie do tego, co kupić do nowego mieszkania na prezent.

Kolejną inspiracją na to, co można kupić na nowe mieszkanie, jest na przykład wiklinowy kosz na różnego rodzaju drobiazgi. Jeśli w ogóle nie mamy pomysłu na to, co kupić znajomym do nowego domu, możemy przynieść na przykład butelkę dobrego wina, którą uczcimy fakt nabycia przez nich nowej nieruchomości. Pamiętajmy, że dla niektórych osób najlepszy pomysł na prezent do mieszkania to nie sprzęt domowy, tylko po prostu nasza pamięć i uczestnictwo w radości z otwarcia nowego etapu w ich życiu.

Prezent na pierwszą wizytę w nowym domu

Czasem najprostsze pomysły są najlepsze. Jeśli więc nie znajdujemy żadnej dobrej odpowiedzi na to, co kupić na prezent do nowego domu, może najlepiej będzie po prostu zapytać osoby, które chcemy obdarować, co by jej się najbardziej przydało. Oczywiście, po zapytaniu się, co na nowe mieszkanie, prezent dany przez nas nie będzie już niespodzianką. Czasem jednak warto wybrać wariant bezpieczny. Kompletnie nietrafiony prezent na nowe mieszkanie dla pary ucieszy naszych znajomych dużo mniej niż spodziewany, ale przydatny gadżet.

Ewentualnie możemy podpytać bliskich znajomych osób, które chcemy obdarować, co kupić im do nowego domu na prezent.  Jest to opcja pośrednia, niejako złoty środek między potrzebą zrobienia niespodzianki a znalezieniem właściwej odpowiedzi na pytanie, co kupić komuś do nowego mieszkania. W ostateczności można przejrzeć wspomniane już media społecznościowe – jest to ostatnia deska ratunku, jeśli chcemy dowiedzieć się, jaki prezent kupić na nowe mieszkanie danej osobie.

Jaki prezent na nowy dom i ile na niego wydać?

Gdy zastanawiamy się, co kupić na nowe mieszkanie znajomym lub bliskim pozostaje jeszcze delikatna kwestia – ile pieniędzy wydać? Jest to bardziej skomplikowane, niż się na pozór wydaje. Zbyt kosztowny prezent dla znajomych na nowe mieszkanie może być dla nich krępujący i dawać przesadne poczucie zobowiązania. A co kupić na nowy dom w prezencie dla bliskich? Niekiedy, jeśli wydamy za mało, może to zostać mylnie odebrane jako oznaka braku zaangażowania z naszej strony.

Gdy szukamy odpowiedzi, co na prezent na nowe mieszkanie, weźmy zatem pod uwagę stopień naszej zażyłości z obdarowanymi, ich charaktery oraz nasz budżet. Naturalnie odpowiedź, co w prezencie na nowe mieszkanie dla znajomego z pracy będzie zawierała nieco tańszy produkt niż podarek dla ukochanej córki czy brata. Chyba że nasi dla naszych bliskich pieniądze nie są ważne – wówczas dobry pomysł na to, co kupić na prezent do nowego mieszkania będzie raczej uwzględniał naszą pamięć i podkreślenie, że dany człowiek jest dla nas ważny.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!