Jakie domki ogrodowe z tworzywa warto kupić w 2019?

Domki narzędziowe to element niemal niezbędny w przydomowych ogrodach, szczególnie tych dużych. Ułatwiają przechowywanie sprzętów ogrodowych, pozwalają na stworzenie kącika dla majsterkowicza, uporządkowanie narzędzi i innych akcesoriów, schowanie mebli ogrodowych na zimę. Zastosowań jest naprawdę wiele, wszystko zależy od naszych potrzeb. Jakie domki cieszą się w tym sezonie największą popularnością? I na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Przyglądamy się bliżej domkom ogrodowym z tworzywa.

domek ogrodowy z tworzywa sztucznego

Domek gospodarczy z tworzywa DUOTECH

W tym sezonie największą popularnością cieszą się domki narzędziowe z tworzywa Oakland wykonane w nowoczesnej technologii DUOTECH. Technologia, opatentowana przez producenta domków plastikowych, markę Keter, wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku propozycji. Solidna konstrukcja, duża wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne to niejedyne zalety tej technologii. Domki z tworzywa sztucznego Keter wykończone DUOTECH, zarówno pod względem wizualnym, jak i w dotyku, do złudzenia przypominają naturalne drewno. Chropowata struktura sprawia, że po dotknięciu plastikowych domków na narzędzia Oakland, będziemy dla pewności sprawdzać, czy w ręce nie utknęła nam jakaś drzazga.

Technologia DUOTECH ma jednak dla nas również inne niespodzianki. Domki ogrodowe narzędziowe plastikowe Keter Oakland można malować! Większość domków ogrodowych z plastiku nie nadaje się do malowania, ponieważ farba nie chce się ich trzymać. Natomiast technologia DUOTECH pozwala na malowanie domków narzędziowych z tworzywa Oakland na dowolny kolor i pełne dostosowanie tego elementu małej architektury do naszych potrzeb. Plastik w technologii DUOTECH jest ponadto odporny na promieniowanie UV, deszcz i temperatury, a dodatkowo producent daje 10 lat gwarancji na wykonane z niego domki gospodarcze plastikowe Oakland.

Oakland i Artisan domek ogrodowy z plastiku

Domki gospodarcze plastikowe Oakland oferują nam jednak nie tylko unikalną technologię konstrukcji. Do zalet serii należy również bardzo szeroki wybór modeli. Przede wszystkim mamy do wyboru dwa warianty konstrukcyjne – domki ogrodowe z tworzywa Oakland z klasycznym dwuspadowym dachem i domki z tworzywa sztucznego Artisan z dachem jednospadowym. Propozycje w serii są również zróżnicowane pod kątem położenia drzwi – część domków ogrodowych z plastiku ma drzwi usytuowane na szerszej ścianie, a część na węższej, więc możemy dostosować wybór stosownie do akcesoriów, które chcemy w nich przechowywać.

domek narzędziowy plastikowy keter

Największą popularnością w serii cieszą się największe konstrukcje, oferujące 6,5 m2 powierzchni wewnątrz domków: domek ogrodowy z plastiku Keter Oakland 1175SD i domek gospodarczy z tworzywa Keter Artisan 11×7. Pierwszy domek plastikowy na narzędzia to elegancka propozycja o klasycznej formie, z podwójnymi drzwiami, dwoma okienkami, dwuspadowym dachem ze świetlikiem i możliwością zamknięcia domku na kłódkę. Drugi domek gospodarczy plastikowy wyróżnia się przede wszystkim jednospadowym dachem i innym rozmieszczeniem świetlików – tuż pod dachem, więc osoby postronne nie mają możliwości zajrzenia do wnętrza. Co lepsze? To zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Mówiąc o serii ogrodowej Keter Oakland, nie można zapomnieć również o dostępnych w kolekcji dodatkach. Domki z tworzywa sztucznego można uzupełnić o praktyczne szafy wykonane z tego samego tworzywa, obszerne skrzynie na kosze na śmieci, a nawet duże doniczki ogrodowe i ławkę ogrodową. Mamy więc możliwość urządzenia całego ogrodu w jednolitym stylu, co szczególnie ważne w dużych, eleganckich założeniach ogrodowych.

Plastikowy domek na narzędzia Keter Factor

Domki ogrodowe narzędziowe plastikowe Keter Oakland, mimo wszystkich swoich zalet, mają jednak pewną wadę – to propozycje z najwyżej półki, więc ich ceny dla niektórych mogą okazać się zbyt wysokie. Wśród propozycji marki Keter znajdziemy jednak coś dla każdego. Warto przyjrzeć się domkom ogrodowym z tworzywa Keter Factor – serii eleganckiej, obszernej i wytrzymałej. Domki z tej kolekcji mają design kojarzący się z klasycznymi domkami ogrodowymi; warto zwrócić uwagę na sposób wykończenia klamek i drzwi, a także na wzór, którym wykończono domek plastikowy Keter, naśladujący naturalne drewno.

domek plastikowy na narzędzia

W tej serii chętniej kupowane są nieco mniejsze domki, największą popularnością cieszą się domek ogrodowy z tworzywa sztucznego Keter Factor 8×6 i domek narzędziowy plastikowy Keter Factor 6×6. To solidne konstrukcje z podwójnymi drzwiami, utrzymane w odcieniach beżu i brązu. Obszerne wnętrze umożliwia schowanie zarówno rowerów, jak i większego ogrodowego sprzętu. Okienko przepuszcza do środka dużą ilość światła i pozwala na swobodne poruszanie się we wnętrzu w środku dnia. Domki gospodarcze plastikowe są solidne, wytrzymałe i odporne na wodę, promieniowanie UV oraz temperatury, co potwierdza 10-letnia gwarancja producenta.

Domek gospodarczy plastikowy Keter Manor

Jeśli i kolekcja Keter Factor wydaje się Wam za duża i za droga, warto wspomnieć o jeszcze jednej propozycji producenta Keter – domkach ogrodowych narzędziowych plastikowych Keter Manor. W tej kolekcji znajdziemy niewielkie, proste domki ogrodowe z tworzywa, które będą doskonałym schowkiem na wszelkiego rodzaju akcesoria, również na działki. Domek plastikowy Keter Manor jest prosty i estetyczny, wykończony wzorem naśladującym drewno. Nie znajdziemy tu specjalnych elementów dekoracyjnych, są za to liczne funkcjonalności – szeroko otwierane drzwi, wywietrzniki, czy zasuwka w drzwiach, którą można zabezpieczyć kłódką.

domki gospodarcze plastikowe

Konstrukcja o porównywalnym, tylko niewiele mniejszym rozmiarze od modeli wspomnianych wyżej, to popularny domek plastikowy Keter Manor 6x5DD. Domek gospodarczy z tworzywa jest solidny i wytrzymały, odporny na temperatury, promieniowanie UV, śnieg i wodę. Obszerne wnętrze jest doświetlone specjalnym okienkiem, a podwójne drzwi umożliwiają łatwe wprowadzenie różnego rodzaju sprzętów do wnętrza. Co ważne, budowa tego typu konstrukcji jest szybka i prosta, a dodatkowo nie wymaga pozwoleń budowlanych. To świetne rozwiązanie do każdego rodzaju ogrodu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!