Jakie krzesło do komputera wybrać?

Wielogodzinna praca przy komputerze to synonim naszych czasów, które niestety coraz częściej identyfikujemy również z chorobami cywilizacyjnymi związanymi z brakiem ruchu i schorzeniami w postaci wad postawy i wynikającymi z tego częstymi bólami pleców. Winowajcą złej kondycji psychicznej i fizycznej, przeciążenia mięśni, bólu pleców mimo niewielkiego wysiłku, spadku efektywności pracy i poirytowania człowieka jest zazwyczaj źle dobrane krzesło. Okazuje się, że większości tych problemów można zaradzić wybierając wygodne, zdrowe, ergonomiczne krzesło do komputera, które będzie dobre dla kręgosłupa.

Fotel relaks do biura

Jakie powinno być krzesło do komputera

Propozycje krzeseł, na które warto zwrócić uwagę zastanawiając się jakie wybrać krzesło do komputera przedstawiają dwa zestawienia – ranking foteli i krzeseł biurowych z 2014 roku opublikowany przez serwis internetowy Okazje.info.pl oraz ranking foteli i krzeseł z lipca 2013 na stronie na1miejscu.pl w kategorii Dom. Zastanawiając się, jakie powinno być idealne krzesło do komputera można sugerować się wynikami obu zestawień. Zaprezentowane zdjęcia i opisy poszczególnych modeli pozwalają wydedukować, że dobry fotel biurowy obrotowy do pracy przy komputerze powien być:

 • ergonomicze – odpowiednio głębokie, wysokie i twarde
 • obrotowe
 • wyposażone w regulowane oparcie, podłokietniki, zagłówek
 • zdrowo wyprofilowane
 • dobre dla kręgosłupa
 • oparzone atestami
 • estetyczne, dopasowane do stylu wnętrza, łatwe do utrzymania w czystości

Krzesło biurowe do komputera

Jakie są zalety korzystania z krzeseł do komputera

W zależności od wybranego modelu, poszczególne krzesła mogą sprzyjać:

 • utrzymaniu prostej pozycji kręgosłupa
 • zmniejszeniu bólów pleców – kręgosłupa, karku lędźwi
 • zapobieganiu powstania lub pogłębiania wad postawy podczas pracy
 • modelowaniu sylwetki i korekcji dotychczasowych wad postawy

Budowa krzeseł, ergonomia siedzenia i kilka przykładowych modeli, które warto wybrać
Zdrowe i bezpieczne krzesło powinno mieć atest i spełniać wszelkie normy BHP. Jego proporcje powinny być odpowiednio wyważone, by użytkownik odchylając oparcie do tyłu nie przewrócił się na podłogę. Bardzo wygodne rozwiązanie znajdziemy w fotelu Ergohuman Plus, którego oparcie synchronizuje się z ruchem pleców użytkownika i odchyla dokładnie wtedy, kiedy robi to użytkownik. W przypadku tego krzesła możemy mówić o tzw. dynamicznym siedzeniu, niezwykle dobroczynnym dla kręgosłupa. Istotna jest również stabilność. Z tego względu, wybierając krzesła do pracy przy komputerze warto zwracać uwagę na modele ustawione na 4- lub 5-cioramiennej podstawie, a te bez kółek eliminować zupełnie, ponieważ tylko obrotowe krzesło jest wygodne i zapewni możliwość płynnych ruchów. Ruchome oparcie, regulacja wysokości, kółka i podłokietniki to absolutne minimum. Poduszka wyprofilowana w siedzisku czy na wysokości lędźwi i zagłówek, to dodatkowe zalety, które warto wziąć pod uwagę. Zagłówek posiada fotel obrotowy Unike Expander oraz Halmar Fotel Racer – oba wymienione w rankingach, a wyprofilowane siedzisko i wygodne oparcie – zdrowo wyprofilowane rehabilitacyjne krzesło do komputera classic, którego niestety żaden z rankingów nie wymienił. To specjalne krzesło przystosowane do siedzenia przed komputerem, bardzo wygodne i ergonomiczne. Na koniec słowo o designie. Krzesła tapicerowane są skórą, jak modele Halmer Massimo i Prestige czy Eden VIP, siatką Mesh, która naśladuje kształt pleców użytkownika, a także tkaninami o różnym kolorze i fakturze, które można łatwo czyścić i dostosować do koloru wnętrza.

Gdzie kupić wygodne i ergonomiczne krzesło do komputera

 Poszczególne fotele i krzesła obrotowe do komputera można kupić w sklepach meblowych, na czele z Black Red White, Agata meble, Jysk czy Ikea. Można je również tanio nabyć na Allegro nie wychodząc w zasadzie z domu. Tanie krzesła można kupić w kwocie do 200 zł. jednak czy na pewno będą one wygodne, ergonomiczne i zdrowe dla kręgosłupa? Czasem warto zainwestować więcej, kupić fotel z atestem, by mieć pewność, najwyższej jakości oraz tego, że korzystając z niego nie wyrządzimy sobie krzywdy. Jeżeli cena nowych modeli okaże się zaporowa, zawsze warto zajrzeć na OLX.pl, gdzie sprzedawane są krzesła używane, w całkiem dobrej kondycji. Tu ceny z pewnością okażą się przystępne nawet dla mniej zasobnego portfela. Kupując krzesło do komputera prócz ceny warto zawsze wziąć pod uwagę wiek, wzrost użytkownika oraz to, ile godzin dziennie zamierza spędzić na takim krześle. To ważne czynniki wpływające na jakość siedzenia oraz zdrowie użytkownika.

Fotel biurowy obrotowy

Krzesło obrotowe do pracy z komputerem stanowi skuteczny sposób na pozbycie się większości dolegliwości związanych z niewygodnym siedzeniem i towarzyszącymi mu dolegliwościami. Mimo nowoczesnego designu, który nie zawsze pasuje do stylizowanych wnętrz, warto pamiętać, że ergonomiczne, zdrowe krzesło obrotowe do komputera to mebel, którzy zarówno w biurze, jak i domu jest przyjacielem człowieka i troszczy się o jego zdrowie. A w zdrowie, zawsze warto inwestować.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Jakie krzesło do komputera wybrać?”
 1. Julian Czerwiec 29, 2016 at 22:20 #

  Super artykuł! Ja długo szukałem czegoś sensownego – w wielu sklepach kreują fotele na zdrowe dla kręgosłupa, a tak naprawdę to lipa ;/ a ceny wysokie ;/

   

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!