Jakie łóżko dla dwulatka – praktyczne wskazówki

Dwa latka to najczęściej idealny moment, żeby typowe szczebelkowe łóżeczko zamienić na nowe miejsce do spania. Producenci oferują szeroki wybór łóżek – jak wybrać to najbardziej bezpieczne i wygodne dla naszego malucha?

Łóżko dla dwulatka

Dla Zosi-Samosi…

Dla części dzieci spanie w dużym „dorosłym” łóżku to spore wyzwanie. Niektóre maluchy jednak aż garną się do większej samodzielności i chętnie zamienią dziecięce łóżeczko lub sypialnię rodziców na własne miejsce do spania. Jakie łóżko możemy wybrać dla takiego dziecka? W sklepach z meblami znajdziemy wiele tapczaników przeznaczonych specjalnie dla maluchów. Są szersze niż te tradycyjne, dlatego będą znakomitym miejscem nie tylko do snu, ale i zabawy bądź wypoczynku. Często ozdabiane są motywami z popularnych kreskówek lub nawiązują do ulubionych bajek dzieci, np. podgłówek może mieć kształt głowy Myszki Miki. Możemy także zdecydować się na zwyczajny tapczan. Będzie wygodny dla naszego malucha, który tak szybko z niego nie wyrośnie. Jeżeli obawiamy się o bezpieczeństwo dziecka podczas snu, na brzegach tapczanika możemy zamontować specjalne barierki. Łóżka jednoosobowe dla dzieci są zresztą często tak zaprojektowane, aby zminimalizować ryzyko upadku.

… i dla dzieci lubiących towarzystwo

Niektóre maluchy nie lubią jednak spać samodzielnie lub po prostu boją się ciemności. Aby złagodzić ich lęk, możemy wziąć pod uwagę łóżka podwójne dla dzieci. Nie tylko zmniejszą obawy malucha, ale także są sprytnym sposobem na zaoszczędzenie odrobiny przestrzeni w pokoju. Szczególnie warto pamiętać o tej możliwości, kiedy chcemy zagospodarować nieduży pokoik dziecięcy. Podwójne łóżko dla dwulatka może występować m.in. w formie łóżek piętrowych. Maluch śpi w nim co prawda sam, ale ma świadomość, że jego brat lub siostra są tuż nad nim. Plusem takiego modelu jest również fakt, że nie trzeba go składać lub rozkładać. Co więcej, przy odrobinie wyobraźni można go także ciekawie zaaranżować. Wybierając łóżko piętrowe, upewnijmy się, że jest odpowiednio solidne i zabezpieczone. Eksperci podpowiadają także, że dziecko śpiące na górnym łóżku powinno mieć przynajmniej 5-6 lat. Na dolnym łóżku z kolei bez obaw możemy ulokować już 2-letniego malucha.

Mebel wielofunkcyjny

Coraz większą popularnością w polskich domach cieszą się także łóżka rozsuwane dla dzieci. Zasada ich funkcjonowania jest bardzo prosta. Na noc wysuwamy dolną część, która stanowi dodatkowe łóżko dla drugiego dziecka. Na dzień wsuwamy ją z powrotem. Zajmuje to dosłownie chwilę i nie wymaga siły, dlatego dzieci same sobie z tym świetnie poradzą. W ciągu dnia takie łóżko może pełnić funkcję miejsca do wypoczynku lub zabawy – wystarczy przykryć jego powierzchnię kocem i kolorowymi poduszkami. Taka opcja polecana jest nie tylko rodzicom małych dzieci, które dopiero zamieniają łóżeczko na łóżko, ale także rodzinom z dwójką dzieci, które śpią w niewielkim pokoju. W ciągu dnia zajmuje powierzchnię zaledwie jednego łóżka, ale w nocy szybko staje się dwoma osobnymi łóżkami. Ze względu na ich bliskie sąsiedztwo, nawet najbardziej przestraszony maluch będzie czuł się pewniej w nocy.


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!