Jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane?

Wybór łóżka do sypialni ma daleko idące konsekwencje. Przesypiamy około jednej trzeciej naszego życia, ważne więc, by był to wygodnie spędzony czas. Względy praktyczne również mają spore znaczenie. Zastanówmy się, które sprawdzi się lepiej – drewniane, czy tapicerowane?

łóżko tapicerowane czy drewniane

Łóżko tapicerowane czy drewniane?

Gdy zadajemy sobie pytanie, jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane – warto kupić, najlepiej rozważyć zalety obu tych rozwiązań, a następnie wybrać opcję, która bardziej do nas przemawia. Jakie argumenty stoją za łóżkiem tapicerowanym? Jest to bez wątpienia piękny mebel, dostępny w wielu wariantach. Jego estetyka jest wyrazista, przez co nada uroku naszej sypialni.

Gdy zastanawiamy się, jakie łóżko – drewniane czy tapicerowane – warto kupić, za tym ostatnim przemawia również fakt, że można znaleźć warianty wyposażone w zagłówek. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Inną praktyczną korzyścią jest często występujący w łóżkach tapicerowanych pojemnik na pościel, który ułatwia nam jej przechowywanie i sprawia, że w ciągu dnia nasz mebel pełnić może funkcję kanapy.

Weźmy wreszcie pod uwagę, że łóżko tapicerowane zwykle nie posiada twardych krawędzi, przez co jest bezpieczniejsze, przede wszystkim dla dzieci, choć nie tylko. Oczywiście, w tym przypadku nie mamy możliwości modyfikacji już kupionego mebla, jednak szeroka oferta sprawi, że bez trudu wybierzemy taką twardość i fakturę obicia, na jakiej nam zależy. Jeśli wiemy, czego chcemy – będziemy zadowoleni.

łóżko drewniane czy tapicerowane

Łóżko drewniane czy tapicerowane?

Znamy już zalety jednej z dostępnych opcji. Gdy zastanawiamy się, jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane – lepiej wybrać, warto jednak znać również zalety pierwszego z tych rozwiązań. Głównym atutem łóżka drewnianego jest możliwość wymiany materaca. Z łatwością więc spersonalizujemy go i wybierzemy dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujemy. Jednak to niejedyna zaleta tej możliwości.

Jeśli materac ulegnie zniszczeniu, np. przez zwierzę domowe lub wylejemy na niego sok, bez trudu wymienimy go na nowy model. Nawet bez takich wypadków kupno nowego materaca co kilka lat pozwoli odświeżyć całe nasze łóżko drewniane. Jeśli zdecydujemy się na łóżko do sypialni drewniane, uzyskamy również dość surową, ale za to uniwersalną estetykę. Łóżko takie bez trudu odnajdzie się w rozmaitych stylach umeblowania sypialni, ciężko wskazać aranżację, która by się z nim kłóciła.

Dużo też zależy od rodzaju drewna użytego do produkcji tego mebla. Ma to wpływ zarówno na estetykę, jak i na trwałość całego łóżka drewnianego do sypialni. Już ekonomiczne opcje zapewniają długowieczność, a jeśli wybierzemy np. dąb, otrzymamy mebel wielopokoleniowy – szczególnie że możliwość wymiany materaca również pomoże nam przedłużyć żywotność łóżka.

jakie łóżko do sypialni drewniane czy tapicerowane

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Powróćmy teraz do naszego głównego pytania. Łóżko tapicerowane czy drewniane – które z nich warto wybrać? Po omówieniu korzyści obu tych rozwiązań widzimy wyraźnie, że są one kierowane do różnych grup klientów. Nie ma tu obiektywnie lepszego wyboru, niektórym osobom bardziej przypadną bowiem do gustu korzyści łóżka tapicerowanego, inni z kolei preferować będą możliwości wersji drewnianej.

Sami musimy więc zdecydować, czy bardziej przemawia do nas mebel gotowy, o wyrazistej estetyce, który oferować może przydatne rozwiązania w postaci zagłówka lub schowka na pościel, czy też wolimy łóżko, w którym bez trudu wymienimy w razie potrzeby materac i które w dobrym stanie z łatwością przetrwa całe dekady. Wybór należy do nas. Ważne jednak, by przy podejmowaniu decyzji być świadomym własnych potrzeb i oczekiwań.

Zastanówmy się najpierw, co jest dla nas ważniejsze i dopiero gdy będziemy znać odpowiedź, idźmy na zakupy. Warto oczywiście słuchać dobrych rad, ale przecież ostatecznie to my (lub nasza rodzina) będziemy używać tego łóżka do sypialni na co dzień. Internet czy inne media mogą tu być dla nas oczywiście bogatym i cennym źródłem wiedzy i inspiracji, jednak nikt nie zna naszych potrzeb lepiej, niż my sami.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Jakie łóżko do sypialni – drewniane czy tapicerowane?”
 1. Sylwia44 Listopad 26, 2019 at 23:35 #

  Strasznie podobaja mi się łóżka tapicerowane, ale chciałam w przyszłym roku kupić materac piankowy dobrej jakości bo dokuczają mi bóle pleców. Już właściwie wybrałam model, siostra przyjaciółki mi polecila, no i teraz mam dylemat -tym bardziej, że w tym sklepie tez maja przepiękne tapicerowane łóżka…

   
  • Dorota z Meblobranie.pl Listopad 27, 2019 at 09:00 #

   Część łóżek tapicerowanych oferowanych jest również w wariancie bez materaca, u nas choćby popularny model Matanza: https://www.meblobranie.pl/lozko-sypialniane-tapicerowane-szare-160×200-matanza.html Jeśli przy produkcie nie ma dokładnej informacji na ten temat, warto dopytać sprzedawcę, czy jest możliwość zakupu łóżka bez materaca i jakie dokładnie wymiary powinien mieć dedykowany do łóżka materac.

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!