Jakie meble dla niemowląt kupić?

Urządzając pokój dla swojego dziecka należy pamiętać, że mebelki dla niemowląt mają być nie tylko ładne, ale i praktyczne. Wygoda i funkcjonalność są niesamowicie ważne. Wielką sztuką jest wybrać meble dla niemowląt przyjazne dziecku, jak i rodzicom.

mebelki dla niemowląt

Jak wybrać mebelki dla niemowląt?

Pokój dla niemowlaka musi być dobry zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Podczas projektowania warto postawić na przyjazny funkcjonalizm. Mając na uwadze bezpieczny rozwój dziecka należy wybierać mebelki dla niemowląt, które nie będą mu zagrażały.

Zaokrąglone krawędzie są dużym atutem. Uderzenie się o róg może być nie tylko powodem do płaczu, ale również skończyć się poważniejszym urazem. Montując mebelki niemowlęce warto również pomyśleć o pasku zabezpieczającym, który uniemożliwi im przewrócenie się.

Biorąc pod uwagę to, jak kolory wpływają na samopoczucie, pokój dziecka powinien być jasny. Urządzony w delikatnych odcieniach, by nie drażnić oczu dziecka. Na samym początku trzeba jednak przemyśleć jakie meble niemowlęce powinny się znaleźć w pokoju.

Łóżeczko dla niemowlaka – jakie?

Wybierając odpowiednie łóżeczko dla niemowlaka wskazane jest, aby sprawdzić, czy posiada ono funkcję regulowania wysokości posłania. Materac zamontowany wyżej znacznie ułatwi dostęp do niemowlęcia. Jest to wygodne rozwiązanie.

Natomiast kiedy dziecko podrośnie, bezpieczniejsze dla niego będzie obniżenie posłania na niższy poziom. Wykluczy to ryzyko wypadnięcia i upadku z większej wysokości. Samodzielne wyjście z łóżka ułatwi wtedy wyjęcie kilku szczebelków bądź zdemontowanie całego boku. Myśląc przyszłościowo, można kupić także łóżeczko, które bez problemu można później przekształcić w tapczanik.

Rozważając zakup kołyski, dlaczego by nie pomyśleć o łóżeczku z funkcją bujania? Funkcję tę można łatwo zablokować, a takie meble niemowlęce nie będą tylko krótkoterminowym luksusem.

meble dla niemowląt

Mebelki niemowlęce do przewijania

Kolejne ważne mebelki niemowlęce to komody dla dziecina ubranka i akcesoria do przewijania. Największe znaczenie ma tutaj pojemność. Jej atutem jest również możliwość położenia na niej zdejmowanego przewijaka. Można go z łatwością usunąć, kiedy przestanie być potrzebny.

Przewijak dla niemowląt nie musi być częścią komody, ponieważ może być również zintegrowany z łóżeczkiem. To rozwiązanie nie zajmuje zbędnego miejsca w pokoju, przez co jest również bardzo funkcjonalne. Najważniejsze jednak jest to, aby przewijak znajdował się na odpowiedniej wysokości.

Niemowlę musi być przewijane kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie, a dobrze dobrany i ustawiony przewijak pozwoli na wykonywanie tej czynności w wygodnej pozycji. Nie obciąży to kręgosłupa ciągłym pochylaniem się nad dzieckiem.

Meble niemowlęce do przechowywania

Regały z półkami to również przydatne mebelki dla niemowląt. O ile komoda pomieści liczne i drobne ciuszki dziecka, pościele, tetrowe pieluchy czy ręczniki, to kosmetyki dla dziecka znaleźć się muszą w innym miejscu.

Na dolnych półkach regału znakomicie sprawdzą się usztywniane, materiałowe pudła. To w nich można przechowywać potrzebne rzeczy, takie jak pieluchy, szampony, czy zasypki. Te pudła w późniejszym czasie, kiedy dziecko podrośnie, mogą służyć za pojemniki na zabawki. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie dbać o porządek w pokoju.

Elementem, który ociepli i wyciszy wnętrze pokoju niemowlęcia jest dywan. Sprawi on również, że pokój stanie się bardziej przytulny. Ten miły i miękki akcent przyda się także podczas zabawy.

mebelki niemowlęce

Co jeszcze do pokoju niemowlęcego?

Poza niezbędnymi meblami dla niemowląt, które muszą znaleźć się w pokoju dziecięcym, warto pokusić się o dodatkowe elementy. Mogą być one również zarówno praktyczne, jak i ładne.

Cennym pomocnikiem w pokoju niemowlaka jest duży, wygodny fotel. Najbardziej przydatny okaże się podczas karmienia i usypiania dziecka. Zapewni on niezwykłą wygodę dla karmiącej mamy, która to musi spędzić wiele godzin na karmieniu i usypianiu swojego dziecka.

Przy zakupie fotela pokojowego trzeba jednak zwrócić uwagę, by nie był on zbyt głęboki. Ciągłe wstawanie i siadanie z dzieckiem będzie wtedy trudne i niewygodne. Dobrze, jeżeli będzie posiadał podnóżek, a także profilowane plecy, bądź po prostu miejsce na poduszkę.

Inne meble dla niemowląt i dodatki

Jakie jeszcze meble niemowlęce i dodatki warto kupić? Aby zapewnić dziecku komfort podczas zasypiania oraz budzenia się, trzeba pamiętać o zamontowaniu w oknach rolet. Z kolei zawieszenie w zasięgu wzroku dziecka kolorowej pozytywki skupi jego uwagę.

Przydatna okaże się także delikatna nocna lampka – dyskretnie oświetli ona pokój niemowlaka. Światło nie będzie drażnić dziecka, a rodzic będzie mógł przy niej karmić oraz przewijać. Inne przydatne mebelki niemowlęce to między innymi składany stelaż pod wanienkę.

Będzie on wsparciem dla kręgosłupa rodziców, ponieważ ułatwi kąpiel dziecka w najwygodniejszej pozycji – dzięki niemu obędzie się bez konieczności głębokiego schylania się. A dodatkowo dzięki temu, że stelaż pod wanienkę jest lekki i łatwy w obsłudze, na kąpiel będzie można wybrać dowolne miejsce w pokoju.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!