Jakie panele podłogowe wybrać do salonu?

Podczas budowy i remontu domu, musimy niekiedy zmierzyć się z pytaniem, jakie panele na podłogę sprawdzą się najlepiej. Warto wtedy zastanowić się, jakich paneli podłogowych potrzebujemy. Poniższy artykuł pomoże w udzieleniu właściwej odpowiedzi na to pytanie.

jakie panele podłogowe do salonu

Jakie panele wybrać na podłogę?

To, jakie panele do mieszkania kupimy, zależeć będzie od wielu czynników. Ważne będą dla nas techniczne właściwości podłogi. Odpowiedź na pytanie, jakie panele podłogowe wybrać do salonu będzie się różniła od tej, co położyć w kuchni czy łazience.

W pomieszczeniach, w których podłoga narażona jest na kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami, dobrze jest ułożyć panele odporne na te czynniki. Warto wówczas sprawdzić, jak dużą tolerancję na wilgotność deklaruje producent paneli, a także trzymać się tworzyw odpornych na wilgoć, jak np. teak.

jakie panele wybrac do mieszkania

W pomieszczeniach narażonych na szkodliwe czynniki zewnętrzne – choćby w salonach z aneksem kuchennym – warto zadbać, by panele miały odpowiednią odporność na wodę.

Gdy interesuje nas pytanie, jakie panele podłogowe do salonu sprawdzą się najlepiej, ważna może być dla nas na przykład estetyka. Nie chcemy rzecz jasna, by po jakimś czasie podłoga blakła czy zmieniała kolor. Warto więc zwrócić wówczas uwagę na panele powleczone lakierem chroniącym przed promieniowaniem UV.

Jak wybrać panele do mieszkania?

Inną ważną kwestią jest klasa ścieralności. Oczywiste jest, że niektóre pomieszczenia są używane częściej niż inne, każda rodzina zużywać też będzie podłogę we własnym tempie.

Pytanie, jakie panele podłogowe do pokoju dziecięcego czy przedpokoju sprawdzą się najlepiej, będzie wymagało innej odpowiedzi niż to, jakie panele położyć w sypialni dorosłych czy kuchni. W pierwszym przypadku wymagane będą panele o klasie ścieralności AC4 czy nawet AC5, w drugim wypadku wystarczy nam AC3.

jakie wybrać panele do salonu

Warto zainwestować w panele o wyższej ścieralności – klasy A4 czy A5. Wówczas nasza podłoga dłużej będzie prezentowała się perfekcyjnie.

Oczywiście mowa tu o ogólnych zasadach, kwestia tego, jakie panele wybrać na podłogę przedpokoju w przypadku, gdy mamy wielodzietną rodzinę również będzie różniła się od przypadku, gdy szukamy najlepszej podłogi dla bezdzietnego małżeństwa. Kupno paneli o zbyt niskiej klasie ścieralności może spowodować szybsze zużywanie się podłogi, warto więc mieć ten problem na uwadze.

Jakie panele podłogowe do salonu?

Jakie panele do salonu sprawdzą się najlepiej? W salonie wystarczy klasa ścieralności AC3, ewentualnie AC4, o ile przewidujemy, że ktoś będzie tam chodził np. w szpilkach. W przypadku pytania, jakie wybrać panele do salonu bardzo ważna jest również kwestia estetyczna.

W przypadku, gdy lubimy klasyczny wystrój, możemy zainteresować się na przykład panelami ułożonymi w jodełkę. Geometryczne piękno jodełki francuskiej czy węgierskiej będzie cieszyć wówczas oczy zarówno nasze, jak i naszych gości. To, jakie panele do salonu wybierzemy, ma większy wpływ na estetykę pomieszczenia, niż mogłoby się nam wydawać.

jakie panele podłogowe do pokoju

Dopasowując panele do wnętrza, warto wziąć pod uwagę planowany wystrój pomieszczenia, by dobrze skomponować całość pod względem kolorystycznym.

Nie każdemu musi się oczywiście podobać jodełka, dobrze jednak, jeśli panele będą komponować się ze ścianami i umeblowaniem. Jeśli chcemy utrzymać harmonię, warto zdecydować się na dwa stopnie różnicy między intensywnością koloru podłogi i ścian.

Jakie panele wybrać do pokoju?

Gdy zastanawiamy się, jakie panele do pokoju sprawdzą się najlepiej, warto rozważyć kilka czynników. Poza wspomnianym pytaniem, czy mowa o pokoju dziecinnym, czy przeznaczonym dla osób dorosłych, bardzo ważna jest również wielkość pomieszczenia.

Jakie panele wybrać do pokoju małego lub niezbyt nasłonecznionego? Oczywiście w takich wypadkach sprawdzi się jasna podłoga. Pozwoli ona choć trochę rozjaśnić i powiększyć optycznie pokój. Jeśli z kolei remontujemy pokój, który nie ma problemów z wielkością czy ilością światła słonecznego, możemy – ale oczywiście nie musimy – zdecydować się na wariant ciemniejszy.

jakie panele wybrać na podłogę

Jasna podłoga optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia. Sprawdzi się w każdej przestrzeni, ale warto ją wybrać szczególnie do pomieszczeń małych i niedoświetlonych.

Podobnie jak w przypadku zagadnienia, jakie panele wybrać do salonu, również tu możemy zdecydować się na panele powleczone lakierem chroniącym przed UV. Dzięki temu dłużej będziemy mogli cieszyć się pierwotnym pięknem podłogi w naszym pokoju.

Jakie panele do domu będą najlepsze?

Jakie panele do domu warto kupić? Wiemy już dużo, zwróćmy jednak uwagę na jeszcze parę rzeczy. Gdy kupujemy panele, warto pozostać przy renomowanych i sprawdzonych producentach.

Kolejną kwestią, która pomoże nam odpowiedzieć, jak wybrać panele do mieszkania, są warunki gwarancji producenta. Ważna jest tu oczywiście jej długość (możemy znaleźć zarówno panele z gwarancją na dwa, jak i na dwadzieścia lat), równie istotne będą jednak inne warunki, takie jak np. pytanie, czy wymagana jest folia ochronna pod panele.

jakie panele wybrać do salonu

Panele Classen to doskonały wybór zarówno pod względem długości gwarancji, jak i łatwości montażu – warto zwrócić na nie uwagę w trakcie poszukiwania paneli do domu.

Gdy zastanawiamy się, jakie panele wybrać do mieszkania, weźmy również pod uwagę sposób montażu. Jodełka francuska jest piękną podłogą, jeśli jednak chcemy układać panele sami, a nie mamy w tym żadnego doświadczenia, może lepiej pozostać przy prostszych rozwiązaniach? Montaż paneli również jest więc ważny, gdy szukamy najlepszego produktu.


Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!