Jesienne dekoracje – DIY

jesienne dekoracje propozycja

Jesień trwa w najlepsze, liście osypują się na chodniki, samochody i ulice. W mieszkaniu rozbuchały się kaloryfery, a my otulamy się ciepłymi kocami i raczymy gorącą herbatą. Hulający zimny wiatr na zewnątrz sprawia, że w krótkie jesienne dni więcej czasu spędzamy w domach niż na łonie przyrody. Jak umilić sobie przebywanie w 4 ścianach? Jak nie dopuścić, by dopadła nas chandra? Jednym ze sposobów może być tworzenie jesiennych dekoracji. Twórcza praca wypełni nam czas, a efekt naszych starań urozmaicą wnętrze i nadadzą mu sezonowego klimatu :)

Mam dla Was na początek i na zachętę 2 propozycje, z których możecie skorzystać dopóki liście jeszcze całkiem nie opadły (i nie zostały wymiecione przez administratorów osiedli i służby oczyszczania miasta), a sezon na dynie trwa w najlepsze.

Świece w jesiennym stroiku

świece w jesiennym stroikuPotrzebne nam będą:
– Świeca o kształcie walca: średnica około 5 – 5,5 cm, wysokość 12,5 cm lub wyższa.
– Szklany, wysoki, przezroczysty pojemnik o średnicy o 2-3 cm większej od średnicy świecy.
– Metalowy lub szklany talerzyk pod świecę: uwaga, średnica nie większa niż średnica szklanego pojemnika!
– Dowolne ziarenka. Polecam ziarna: kukurydzy, pszenicy, kolorowego pieprzu, czerwonej soczewicy itp.
– Sztuczne kolorowe liście (mogą być też prawdziwe).
– Sznurek lniany lub rafia – potrzebujemy około 15-20 cm na 1 świecę.

A oto co robimy:
Wsypujemy ziarna do szklanego naczynia na taką wysokość, aby knot świecy wystawał ponad szklane ścianki na wys. około 2 cm lub był na równi z krawędzią naczynia.
Na wysypane ziarenka kładziemy talerzyk/podstawkę pod świeczkę.
Do świeczki przywiązujemy sznurkiem liść (można go delikatnie podkleić taśmą dwustronną lub klejem, żeby się nie ruszał).
Świeczkę wkładamy do szklanego naczynia.
Gotowe! :)

Pamiętajmy jednak, aby nie dopuścić do wypalenia się świeczki aż do liścia. Nie chcemy przecież wzniecić małego pożaru ;) (dużego też nie).

Modna dynia i nie straszy ;)

W tym roku niesłychanie modne jest malowanie dyni na kolor biały (matowy) oraz połączenie białej dyni z supermodnym wzorem – chevronem.

Potrzebne nam będą:
– Dynia! Wielkość dowolna, chociaż najłatwiej będzie nam coś wyczarować z większej, niż z mniejszej :)
– Papierowa taśma malarska, szerokość w zależności od wielkości dyni. Do malutkich polecam najwęższą (19 mm), do większych może być taśma o szerokości 25 lub 30 mm.
– Farba akrylowa (najlepiej w sprayu, dostępna np. w sklepach malarskich i/lub z artykułami artystycznymi) – polecam z matowym wykończeniem.
– Pędzel lub gąbeczka do malowania – jeśli nie dostaniemy nigdzie farby w sprayu.

A oto co robimy:
Ucinamy kilkanaście/dziesiąt kilkucentymetrowych pasków z taśmy. Przyklejamy je pod kątem tak, aby tworzyły wzorek chevornu (zdjęcie po lewej). Wyobraźmy sobie, że chcemy wykleić z taśmy wzór trójkąta równoramiennego, ale bez podstawy. Kiedy już wykleimy kilka rządków ze wzorkiem potrząsamy pojemniczkiem z zapuszkowaną farbą w sprayu i z odległości kilkunastu-kilkudziesięciu centymetrów rozpylamy ją równomiernie na około. Czekamy aż wyschnie. Kiedy farba nie będzie się już kleić i nie będzie konieczności nanoszenia poprawek (jeśli zrobią nam się zacieki albo prześwitujące na pomarańczowo miejsca, spróbujmy spsikać je ponownie) odklejamy delikatnie paski taśmy.
I już! :)

Swoimi efektami możecie pochwalić się w komentarzach i na naszym profilu na Facebooku! :)


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!