5 sposobów na kącik do nauki dla pierwszoklasisty

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Czas więc pomyśleć o podręcznikach, zeszytach i szkolnych akcesoriach, a także o odpowiednim kąciku do nauki dla naszych pociech. Wydzielenie osobnego miejsca przeznaczonego do odrabiania prac domowych i przygotowywania prac plastycznych zachęci nasze dzieci do pracy i pozwoli im lepiej się skupić na wykonywanych zadaniach. A odpowiednio dobrane meble zapewnią wygodę i komfort nauki naszym pierwszoklasistom. Poniżej prezentujemy 5 pomysłów na kącik do nauki dla uczniów – możecie je wykorzystać jako inspirację lub gotowy pomysł na wnętrze. Dajcie się zainspirować!

kącik do nauki dla dziecka

Kącik do nauki dla wielbicielki kucyków

Kącik do nauki dla wielbicielki kucyków

Nie uszło naszej uwadze, że ostatnio wśród uczennic dużą popularnością cieszą się kucyki Pony. I to nie tylko tych najmłodszych, ale też nieco starszych. Dlatego też nasza pierwsza propozycja to aranżacja kącika do nauki dla wielbicielki kucyków. Fotel obrotowy możemy w takiej aranżacji zaproponować tylko jeden – tapicerowane wzorem w kucyki krzesło obrotowe Cartoons Line GTP Pony. Do tego potrzebne będzie dość duże biurko, ze specjalną półką na kucykową kolekcję – w tej roli świetnie się sprawdzi biurko z nadstawką Gama. Specjalne przegródki na płyty CD/DVD zapewnią dodatkowe miejsce na przechowywanie multimedialnych materiałów edukacyjnych (lub też płyt z ulubionymi odcinkami przygód kucyków ;). Obszerne półki zapewnią odpowiednią ilość miejsca na podręczniki, zeszyty i szkolne akcesoria. Jakiego typu akcesoria powinny się tutaj znaleźć chyba nie trzeba dodawać… Kolekcja na zdjęciu oferowana jest przez firmę St. Majewski.

Kącik do nauki dla wielbiciela samochodów wyścigowych

Aranżacja miejsca do nauki dla wielbiciela wyścigów

Producenci filmów, gier komputerowych, zabawek i akcesoriów szkolnych już dawno zauważyli, że samochód to coś, co fascynuje młodych chłopców. Mają oni możliwość kolekcjonowania modeli samochodów, własnoręcznego ich tworzenia czy też ścigania się w wirtualnym świecie z innym wielbicielami wyścigów. Dlatego też wielbiciel samochodów wyścigowych potrzebuje dużego i wygodnego biurka, które pomieści komputer i potrzebne do niego akcesoria. Przydałoby się też miejsce na obszerną kolekcję modeli samochodów no i oczywiście na zeszyty i książki – w końcu przede wszystkim to kącik do nauki. Warto zainwestować w duże biurko, takie jak model narożny Łukasz. Wówczas łatwiej będzie wydzielić część przeznaczoną na rozrywkę (komputer czy też miejsce do składania modeli) oraz część przeznaczoną do nauki. Jako siedzisko świetnie sprawdzi się krzesło obrotowe Cartoons Line GTP Turbo z wyścigowym motywem. Komplet szkolny widoczny na zdjęciu pochodzi z kolekcji marki TOP 2000.

Kącik do nauki dla młodego artysty

Kącik do nauki dla młodego artysty

Młody artysta lub artystka nie potrzebują otaczać się zeszytami i akcesoriami w określone wzory. Przy aranżacji miejsca do nauki dla twórczej pociechy lepiej kierować się zasadą żywych kolorów i gładkich wzorów, które artyści będą mogli samodzielnie zapełnić. Spodobają im się zeszyty z okładkami-kolorowankami czy też kolorowymi gładkimi okładkami, które można malować. Biurko powinno być odpowiednio szerokie, żeby zmieściły się na nim aktualnie wykonywane lub właśnie schnące prace. W tej roli świetnie się sprawdzi biurko Cristiano z szerokim blatem, miejscem na komputer i praktycznymi szufladkami na szkolne akcesoria. Uzupełnieniem aranżacji będzie wygodny fotel obrotowy Ministyle GTP z obiciem w żywym kolorze. Zeszyty widoczne na zdjęciu to kolekcja Rainbow marki Herliz.

Kącik do nauki dla małej księżniczki

Kącik do nauki dla małej księżniczki

Mała księżniczka powinna szybko zdać sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie wykształcenie. W końcu to nie korona czyni księżniczkę księżniczką, ale jej umiejętność właściwego kierowania swoimi poddanymi i sprawami państwa oraz odpowiednia opieka nad ludem. Warto przypomnieć o tym swojej małej księżniczce i jej tron ustawić właśnie w kąciku do nauki. Rolę tronu odgrywać tu będzie krzesło obrotowe Cartoons Line GTP Princess, a w roli biurka, na którym podpisywane będą traktaty decydujące o losie poddanych, wystąpi biurko gabinetowe Filip 2. Oczywiście akcesoria szkolne powinny być księżniczkowe – z wizerunkami słynnych księżniczek, których dobre serca i bystre umysły sprawiły, że poddani je pokochali. Zeszyt widoczny na zdjęciu pochodzi z kolekcji marki BENIAMIN.

Kącik do nauki dla młodego sportowca

aranżacja dla wielbiciela piłki nożnej

Większość młodych chłopaków marzy o byciu sportowcem – warto wykorzystać tę fascynację, by zachęcić naszą pociechę do intensywnej nauki. Każdy chyba się zgodzi, że od lat najpopularniejszym sportem pozostaje piłka nożna. Dlatego też przy biurku najlepiej postawić krzesło obrotowe Cartoons Line GTP La Liga. Solidna konstrukcja zapewni odpowiednie warunki do nauki, a kolorowy wzór z pewnością spodoba się naszemu młodemu zawodnikowi. Do tego przyda się solidne biurko – na przykład biurko młodzieżowe z szufladami Mega 2 – ten model znakomicie sprawdzi się podczas nauki, a jednocześnie nie zajmie wiele miejsca pozostawiając przestrzeń na kolekcję sportowych akcesoriów. Nie zapomnijmy o uzupełnieniu wyprawki o zeszyty i akcesoria ze sportowymi motywami, najlepiej logiem ulubionej drużyny. Na zdjęciu kolekcja dla fanów Lewandowskiego produkowana przez firmę St. Majewski.

***

Jak Wam się podobają nasze propozycje? A może jakiejś aranżacji Waszym zdaniem zabrakło? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!