Jak urządzić kącik książkoholika?

Niewielki zaciszny kącik z wygodnym fotelem, otoczony książkami – to marzenie każdego książkoholika. Jak się zabrać za urządzenie takiego zakątka? Jakie meble powinny się w nim znaleźć? Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

źródło: www.houseandgarden.co.uk źródło: stylemotivation.com źródło: www.interiorhome.ga

Po pierwsze – pojemne półki

Pierwszym i najważniejszym elementem, o który musimy zadbać w kąciku miłośnika książek, są odpowiednio pojemne regały na książki. Wybór jest naprawdę szeroki. W zależności od charakteru naszego mieszkania możemy zdecydować się na półki w nowoczesnych kształtach lub też postawić na klasyczne regały drewniane. Wielbicielom stylu skandynawskiego z pewnością przypadną do gustu proste regały z bielonego drewna.

Regał Negros Regał Quad Regał Marco biały Regał Rafael

Po drugie – wygodny fotel

Duży, wygodny fotel to coś, co doceni każdy nałogowy czytelnik. Miękkie siedzisko, komfortowe oparcie, szerokie podłokietniki – wszystkie te cechy docenia się wyjątkowo mocno po kilku godzinach czytania. Niektórzy stawiają na klasyczne fotele pokojowe, inni wolą rozsiąść się w obszernym fotelu biurowym, który zaprojektowano z myślą o wielu godzinach siedzenia. Przy wyborze tego elementu wystroju warto postawić przede wszystkim na wygodę.

Actona Elly wygodny fotel pikowany do salonu Fotel skośny 98 Pufa skośna Actona Astro fotel do salonu nowoczesny Petrol blue

Po trzecie – funkcjonalny stolik

Święty spokój, dobra książka i kubek herbaty lub kawy – to zestaw idealny dla wielu wielbicieli książek. Kubek z aromatycznym napojem dobrze jest móc postawić w zasięgu ręki, więc w naszym czytelniczym kąciku powinniśmy też przewidzieć miejsce dla stolika kawowego. Warto wybrać model, który będzie też spełniał dodatkowe funkcje. Przyda się niewielka półeczka na ustawienie aktualnie czytanych książek czy też stworzenie czytelniczej poczekalni.

Stolik Nano Stolik kawowy Mark Stolik Tora

Po czwarte – dobre oświetlenie

Warto przypomnieć o najważniejszym, a często zapominanym elemencie czytelniczego kącika – porządnym oświetleniu. Czytanie w niedostatecznym oświetleniu może spowodować poważne wady wzroku, więc nie bagatelizujmy tego elementu wystroju. Jeśli nasz żyrandol nie zapewnia odpowiedniej ilości światła, kupmy lampę biurkową lub wysoką lampę stojącą, która dodatkowo doświetli zakątek książkoholika.

lampa-palp-lampa-podlogowa-palp-azzardo-srebrna-8399-xl źródło fabrykaform-pl źródło www-italiadesign-pl Lampa Tosca

Po piąte – książki!

Urządzając taki zakątek nie zapomnijmy o najważniejszym – ulubionych książkach na półkach :) Niektórym wystarczy, że po prostu tam będą, inni będą chcieli je odpowiednio wyeksponować. Bardzo ciekawym pomysłem jest zrobienie na książki obwolut z kolorowego papieru i stworzenie na regałach książkowej tęczy. Ustawione w ten sposób książki będą stanowić prawdziwą ozdobę mieszkania.

colorful_bookshelf-wallpaper1

Wielbiciele prostych, jasnych wnętrz, mogą obłożyć książki białym lub szarym papierem. We wnętrzach w stylu pop-art ciekawie będą też wyglądać obwoluty ze stron komiksów czy gazet. Każdy wielbiciel czytelnictwa bez problemu znajdzie najbardziej mu odpowiadający sposób na aranżację półek. Jak dla mnie, wystarczy że po prostu stoją na nich książki – te wąskie prostokąciki same w sobie są wystarczającą ozdobą ;)


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!