Keter Manor 6×5 dd – recenzja popularnego domku na narzędzia

Domek Keter Manor 6x5DD wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które wyglądem przypomina deski drewniane – uzyskujemy w ten sposób efekt potocznie określany jako “wood look”. Efektowny wygląd domku wyróżnia się na tle pospolitych plastikowych i blaszanych konstrukcji, a nad drewnianymi ma dużą przewagę w zakresie wygody użytkowania. Domku Keter Manor 6x5DD nie trzeba konserwować. Jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg i wiatr. Nie trzeba go szlifować, impregnować, ani olejować.

Keter Manor 6x5 dd

⇒ Okno z możliwością dogodnego umiejscowienia

Podczas montażu jest możliwość umieszczenia okna w jednym z czterech miejsc, wedle swoich potrzeb. Dzięki temu możemy domek postawić np. przy ścianie domu bez martwienia się o to czy okno będzie z dobrej strony. Miejsce w którym będzie okno wybieramy już podczas montażu. Jedna z czterech ścian posiada specjalny otwór na okno, który możemy zamontować z dowolnej strony, zgodnie z instrukcją.

Okna w domku Keter Manor

⇒ Wentylacja wnętrza domku Manor 6x5dd

Wywietrznik umiejscowiony wysoko umożliwia swobodny przepływ i cyrkulacje powietrza wewnątrz domku. Umiejscowienie go na górze uniemożliwia dostanie się do środka insektów oraz gryzoni. Dzięki takim rozwiązaniom przechowując w środku przedmioty unikniemy przykrego zapachu niewietrzonego pomieszczenia, jednocześnie nie pozwalając rozwinąć się pleśni. Wywietrznik umieszczony wysoko w domku Keter Manor 6x5DD powoduje że ciepłe powietrze wylatuje na zewnątrz, dzięki czemu w domku narzędziowym nie będzie bardzo gorąco.

Wywietrznik w domku Manor 6x5dd

⇒ Wysoki kołnierz błotny

Specjalnie zaprojektowany wysoki kołnierz błotny sprawia, że podczas intensywnych opadów deszczu woda nie dostaje się do środka. Jego zadaniem jest również ograniczanie dostawania się błota i innych zanieczyszczeń do środka domku. Dzięki sprawdzonej konstrukcji domku narzędziowego Keter Manor 6×5 dd, insekty znajdujące się w trawie, nie będą w stanie dostać się do środka. Podłoga w domku ogrodowym jest szczelna, twarda i wytrzymała, wytrzymałość to ok. 150 kg/m2, dzięki czemu spokojnie możemy układać większość przedmiotów które wykorzystujemy w ogrodzie.

Kołnierz błotny Keter Manor 6x5DD

⇒ Pojemne wnętrze

Duże wymiary wewnątrz domku narzędziowego Keter Manor 6×5 DD spokojnie zmieszczą min. rowery, kosiarki, grille czy nawet drabiny. Dodatkowo z łatwością umieścimy tam wszystkie narzędzia ogrodnicze. Możliwość montażu dodatkowych półek (we własnym zakresie), sprawi że powierzchnia wewnątrz naszego domku narzędziowego stanie się jeszcze bardziej użyteczna i praktyczna. Jedynym ograniczeniem w montażu dodatkowych elementów jest obciążenie ściany oraz materiał z którego jest wykonany domek. Jeśli prezentowany domek okaże się dla Państwa zbyt mały inne rozmiary dostępne są w sklepie: https://www.meblobranie.pl/domki-narzedziowe-ogrodowe

Wnętrze domku Keter Manor 6x5

⇒ Możliwość zamknięcia kłódką

Zamknięcie domku Keter Manor 6x5DD, dzięki któremu nie otworzy się on podczas silnego wiatru. Możliwość zamknięcia domku na kłódkę, zabezpieczy zawartość naszego domku przed wizytami niechcianych gości. Dzięki temu domek możemy zamknąć bezpiecznie na noc, nawet podczas wietrznej pogody. Należy pamiętać że kłódka oraz zamknięcie nie gwarantuje w 100% tego, że osoby niepowołane nie wejdą do środka domku. Jeżeli zamierzamy domek trzymać np. na działce na którą przyjeżdżamy w weekend, nie gwarantujemy bezpieczeństwa przedmiotów znajdujących się w środku.

Możliwość zamykania domków z serii Manor

⇒ Solidne, metalowe zawiasy

W domku ogrodowym Keter Manor 6×5 DD zastosowano również metalowe zawiasy. Malowane na kolor czarny, dzięki czemu nie rdzewieją i atrakcyjnie wyglądają. Łatwy montaż nie stanowi problemu nawet dla niedoświadczonych majsterkowiczów. 4 zawiasy po 2 na każde skrzydło drzwi, dzięki czemu drzwi otwierają się i zamykają bardzo płynnie i równo. Montaż polega na przykręceniu ich kilkoma śrubami do drzwi oraz konstrukcji. Ciekawą rzeczą jest również możliwość otworzenia tylko jednych drzwi, bez otwierania drugich, dzięki specjalnej zasuwie montowanej u góry.

Zawiasy metalowe w domku Keter Manor

⇒ Przygotowanie podłoża do montażu

Montaż domku należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej podstawy. Najważniejsze jest to aby domek był postawiony na stabilnym i równym gruncie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wylewka betonowa, kostka brukowa, płytki, ale może to być również np. paleta czy goła ziemia. Należy jednak pamiętać że nie jest to sugerowane przez producenta podłoże i montaż oraz użytkowanie, odbywa się na Państwa odpowiedzialność. Postawienie domku na ww. konstrukcji sprawia, że pod domkiem narzędziowym Keter Manor 6x5DD nie będzie rozwijała się pleśń. Równe ustawienie domku jest bardzo istotne podczas opadów deszczu czy śniegu, dzięki temu podczas deszczu woda będzie odpowiednio odprowadzana. W czasie intensywnej zimy zalecane jest również czyszczenie dachu z nadmiaru śniegu, jego wytrzymałość to 150kg/m2 jednak dla utrzymania domku w jak najlepszej kondycji, lepiej jest ten śnieg po prostu usunąć.

Przygotowanie podłoża pod domek narzędziowy Keter Manor

⇒ Łatwy, intuicyjny montaż

Firma Keter znana jest z tworzenia bardzo przyjaznych dla użytkownika produktów. Łatwy montaż nie wymagający specjalistycznych narzędzi i wiedzy technicznej. Złożenie domku jest proste i szybkie, wszystkie elementy są gotowe do montażu. Aby montaż przebiegł sprawnie, sugerowane jest korzystanie z pomocy drugiej osoby. Do montażu potrzeba wkrętarki, śrubokręta, drabiny, metrówki oraz rękawic ochronnych, czyli przedmioty które przeważnie są na wyposażeniu każdego domu. Montaż w zależności od tempa prac powinien zabrać ok. 4-8h. Nie należy montować domku podczas deszczu czy silnego wiatru, ponieważ podczas składania elementy nie są tak odporne, jak wtedy gdy domek stoi w całości zmontowany. Jeżeli mamy postawiony domek na fundamencie, możemy go przymocować specjalnymi śrubami do podłoża i tym samym zablokować możliwość przesuwania go po podłożu. W konstrukcji od wewnątrz mamy 4 otwory które właśnie temu służą.

 

Keter Manor 6x5 DD - instrukcja montażu

⇒ Czytelna instrukcja w języku polskim

Czytelna instrukcja na której wszystkie elementy są dokładnie opisane, ponumerowane i narysowane, ułatwi proces montażu domku Keter Manor 6x5DD. Wszystkie bardziej zaawansowane działania są opisane w sposób obrazkowy, dzięki czemu montaż nie sprawi żadnego problemu. Każda część ma swój symbol oraz oznaczenie, dzięki czemu nie pomylimy ich w wirze pracy. Wszystkie części są odpowiednio dopasowane do innych, więc nie musimy nic docinać czy zmieniać, tak by wszystko pasowało – po prostu montujemy domek.

Instrukcja montażu domku Manor 6x5Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!