Kiedy kupować meble ogrodowe?

Zastanawiasz się kiedy kupować zestawy mebli ogrodowych ? Zajrzyj do naszego artykułu i sprawdź jak pora roku wpływa na cenę mebli ogrodowych. Kiedy będziemy mieć największy wybór? W jaki sposób łączy się to z cenami kompletów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

kiedy kupować meble ogrodowe

Najlepszy czas na zakup mebli ogrodowych

Meble do ogrodu są najtańsze poza sezonem ich użytkowania, czyli jesienią oraz zimą. Wtedy to sprzedawcy oraz producenci, chcąc pozbyć się stanów magazynowych, organizują różnego rodzaju wyprzedaże i meble ogrodowe można kupić nawet kilkadziesiąt procent taniej. Poza sezonem warto kupować je nie tylko wtedy, kiedy chcesz maksymalnie zaoszczędzić.

Poza sezonem oferta mebli ogrodowych jest zwykle nieco okrojona. Oznacza to, że dostępne są w większości przypadków te meble, które nie zostały sprzedane w sezonie. To, że nie zostały sprzedane, może mieć różne powody – nie przypadły do gustu większości kupujących albo były zbyt drogie.

Biorąc pod uwagę, że w sklepach meblowych sezon sprzedaży mebli do ogrodu zaczyna się w marcu, największą oszczędność możemy zanotować, kupując meble do końca lutego. Czy to oznacza, że im później od zakończenia ostatniego sezonu, tym wybór mebli jest mniejszy? Wcale nie, bo poza sezonem, czyli jesienią i zimą producenci przygotowują się na nowy sezon i produkcja mebli jest wtedy wzmożona. To oznacza natomiast, że można kupić nowe modele w aktualnych trendach, a mimo to za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Oczywiście największy wybór mebli do ogrodu przypadnie dopiero na maj i czerwiec, niemniej jednak nawet jesienią i zimą można bez problemu znaleźć zestaw, który całkowicie spełni nasze oczekiwania.

Zimowe przedsprzedaże mebli z nowej kolekcji

Zimą można też skorzystać z ofert przedsprzedaży mebli, które będą dostępne w nowym sezonie. W takim przypadku czas realizacji zamówień jest wydłużony, ale można zapłacić za meble o wiele mniej. Przykładowo zestaw mebli ogrodowych oferowany w przedsprzedaży w styczniu może kosztować 1000 zł przy założeniu, że meble te będą do odebrania np. dopiero w kwietniu. Jeśli nie skorzystamy z takiej oferty przedsprzedaży i postanowimy kupić te meble w kwietniu, to trzeba będzie za nie zapłacić przykładowo już 1500 zł. To oczywiście tylko przykład, ale doskonale obrazujący, dlaczego warto skorzystać z oferty przedsprzedażowej – po prostu jest ona zawsze tańsza. Zakupy przedsprzedażowe nie zawsze wymagają opłacenia całego zamówienia z góry – czasami wystarczy tylko zaliczka w wysokości np. 30 czy 50% ostatecznej ceny. Ten sposób kupowania ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – nie trzeba się przejmować przechowywaniem mebli do wiosny.

meble ogrodowe na taras kiedy kupowac

Kiedy kupować meble ogrodowe?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania względem mebli. Największy wybór będzie dostępny w okresie od maja do lipca, w szczycie sezonu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w tych miesiącach ceny są zwykle najwyższe. Najniższe ceny przypadają na jesień, kiedy sklepy starają się wyprzedać meble pozostałe po sezonie, jednak wtedy wybór jest dużo mniejszy. Musimy się więc zastanowić jaki aspekt jest dla nas bardziej istotny i spróbować znaleźć najlepsze dla nas rozwiązanie.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!