Klasyczne meble z litego drewna

Meble z litego drewna to nieśmiertelna klasyka, która mimo upływu lat i zmian w trendach wciąż kojarzona jest z trwałością i solidnością. Meble drewniane wprowadzają do wnętrza unikalny nastrój, z powodzeniem służą użytkownikom przez wiele lat, a także pięknie się prezentują. Co ważne, doskonale wpasowują się również w najnowsze trendy na naturalne materiały we wnętrzach. Co warto wiedzieć o tego typu meblach?

Meble z litego drewna - nieśmiertelna klasyka

Meble z litego drewna – nieśmiertelna klasyka

Meble z litego drewna to rodzaj mebli, w który warto zainwestować. Mimo że są droższe od popularnych obecnie mebli z płyt MDF, warto wziąć pod uwagę że posłużą nam dużo dłużej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że meble drewniane pięknie się prezentują i nadają wnętrzu unikalnego charakteru, a ich aranżacje można łatwo dopasować do aktualnie panujących trendów za pomocą dodatków. Najpopularniejsze wśród mebli drewnianych są te wykonane z drewna sosnowego lub dębowego. Czym się różnią oba rodzaje drewna i które z nich lepiej się u nas sprawdzi?

Meble z litego drewna dębowego

Drewno dębowe jest często wykorzystywane do tworzenia mebli pokojowych. Pierwsza kwestia, która zwraca uwagę w zestawieniu z meblami sosnowymi, to wyższa cena tego typu produktów. Wynika to z bardzo dużej wytrzymałości drewna dębowego – meble tego rodzaju bardzo dobrze wytrzymują nawet duże obciążenia. Meble z litego drewna dębowego doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych, ale można je też dopasować do wnętrz nowoczesnych – wystarczy wybrać modele o prostym wzornictwie. Meble dębowe są nieco ciemniejsze od mebli sosnowych.

Meble z litego drewna dębowego

Meble z drewna dębowego są dosyć łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Czyszczenie mebli powinno się odbywać tylko z użyciem środków przeznaczonych do drewna. Jeśli mamy meble nielakierowane, surowe, dobrze raz na kilka miesięcy nasmarować je specjalnym olejem do mebli, co zabezpieczy powierzchnię drewna warstwą ochronną. Drewno nie lubi wysokich temperatur i wody, uważajmy więc by meble nie miały kontaktu z wilgocią, a bardzo gorące naczynia ustawiajmy na specjalnych podkładkach. Odpowiednio zadbane meble posłużą nam przez wiele lat.

Meble z litego drewna sosnowego

Meble sosnowe to propozycja zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż meble dębowe. Drewno sosnowe jest najczęściej spotykanym w uprawach leśnych, więc jego pozyskanie jest łatwe, a ceny niezbyt wygórowane. Do głównych zalet mebli sosnowych należą właściwości elektrostatyczne – dzięki temu w pomieszczeniu nie tworzą się zawirowania kurzu. Drewno sosnowe jest także sprężyste u elastyczne, co zwiększa jego łatwość w obróbce, a jednocześnie zapewnia większą odporność na uszkodzenia zewnętrzne. Jasne meble sosnowe dobrze sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.

Meble z litego drewna sosnowego

Meble z litego drewna sosnowego są dość proste w pielęgnacji. Do ich czyszczenia należy używać środków przeznaczonych do drewna. Jeśli meble są surowe, raz na kilka miesięcy posmarujmy je specjalnym olejem do drewna. Meble woskowane należy przecierać specjalnym mleczkiem z dodatkiem wosku, nakładanym przy pomocy miękkiej szmatki. Natomiast meble lakierowane należy czyścić specjalnym preparatem ze środkiem antystatycznym, co opóźni osadzanie się kurzu na meblach. Regularnie pielęgnowane meble sosnowe z powodzeniem będą nam służyć przez kolejne lata.

***

Meble z litego drewna nie tylko są eleganckie, solidne i trwałe, ale też doskonale sprawdzają się w bardzo różnorodnych pomieszczeniach. O ich charakterze decyduje przede wszystkim wykończenie – to bardziej ozdobne sprawdzi się w klasycznych aranżacjach, prostsze również w nowoczesnych. Meble drewniane dają dużo możliwości i to my decydujemy w jaki sposób wykorzystać ten potencjał w naszym wnętrzu.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!