Kółka do foteli nierysujące paneli – czyli jakie?

Korzystanie z foteli na kółkach na podłodze ułożonej z paneli może powodować mało estetyczne zarysowania, a nawet zdzieranie się materiału. Jednym rozwiązaniem jest podkładka pod fotel. W innym przypadku można wybrać kółka do foteli nierysujące paneli.

kółka do krzesła obrotowego panele

Kółka do foteli na panele – co warto wiedzieć?

Panele są bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu domach i mieszkaniach. Jednak nawet najtwardsze modele mogą źle znieść codzienne użytkowanie fotela na kółkach. Przesuwanie, obracanie, a nawet zwykłe siadanie i wstawanie – to wszystko może źle wpływać na stan podłogi.

Wśród kilku rozwiązań znajdują się odpowiednie kółka do fotela na panele, które pozwalają zachować dobry stan podłogi i, w odróżnieniu od podkładki, swobodnie korzystać z mebla w wielu miejscach. Jednak nawet w przypadku stosowanie odpowiednich kółek, trzeba pamiętać jeszcze o zachowaniu czystości nawierzchni. Jeśli zostanie to zaniedbanie, nawet odpowiednie kółka nie pomogą uniknąć zniszczeń i zarysowań.

Pozostaje pytanie, jak dobrać kółka do foteli obrotowych na panele, aby były one odpowiednie dla nawierzchni, a jednocześnie zapewniały komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z mebla?

Jakie kółka do krzesła obrotowego na panele?

Najczęściej spotykane są dwa typy kółek: plastikowe i gumowe, które sprawdzają się dobrze na różnych powierzchniach. Twarde modele wykonane z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzają się przede wszystkim na miękkich powierzchniach: dywanach i wykładzinach do nich podobnych, czy różnego rodzaju chodnikach.

W przypadku twardych podłóg doskonale sprawdzają się rozwiązania gumowe. Tego typu kółka do foteli na panele czy płytki zapewniają wygodne i bezpieczne korzystanie z mebla. Do tego, zapobiegają powstawaniu rys czy uszkodzeń.

Gumowe kółka do krzesła na panele, najczęściej wykonanych ze sztucznego lub naturalnego kauczuku, mają niestety dość ograniczoną żywotność. W zależności od intensywności użytkowania oraz innych czynników mogą się one dość szybko zużywać. Warto więc obserwować ich stan i w odpowiednim momencie je wymienić, aby uniknąć zarysowań podłogi.

Silikonowe kółka do foteli obrotowych na panele

Jeśli chodzi o miękkie kółka stosowane w meblach, dużą popularnością cieszą się takie wykonane z silikonu – miękkiego, wytrzymałego i ekologicznego materiału. Czy wśród nich znajdują się modele odpowiednie do krzeseł biurowych?

Niestety, ciężko znaleźć silikonowe kółka do foteli obrotowych na panele. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się modele wykonane z gumy. Zapewniają one większą stabilność i komfort korzystania dzięki odpowiedniej twardości. Zużywają się one też w sposób, który dalej zapewnia wygodę.

Dlatego najczęstszą odpowiedzią na pytanie, jakie kółka do fotela na panele nie będzie silikon. Gumowe elementy tego typu doskonale spełniają swoją funkcję i można dobrać je do prawie każdego typu krzesła obrotowego. Takie kółka są dość tanią, a na pewno opłacalną opcją – w końcu dzięki nim można zdecydowanie wydłużyć żywotność podłogi.

Kółka do foteli nierysujące paneli – czy warto?

Aby zachować podłogę w dobrym stanie, istotne są odpowiednie kółka do krzesła obrotowego. Panele są materiałem, który źle znosi tarcie. Jednak pozostaje pytanie – czy nie jest to kolejny, zbędny wydatek, który spełnia swoją funkcję jedynie w założeniach?

Oczywiście istnieją inne sposoby, by ochronić podłogę nawet przy intensywnym użytkowaniu. Popularne są chociażby maty ochronne, które są niezwykle skuteczne i praktyczne. Jednak wysokiej jakości miękkie kółka dają swobodę korzystania z krzesła obrotowego. Łatwo można zapomnieć o tym, że w ogóle zostały zamontowane. Jednocześnie są bezpieczne i wygodne.

Kolejną zaletą jest dość niska cena. Cały zestaw to koszt, który zaczyna się na poziomie około kilkunastu złotych. Powoduje to, że nawet pod tym kątem jest to dobra alternatywa dla podkładek, które potrafią zaburzać estetykę pokoju lub biura.

Jakie kółka do fotela na panele najlepiej kupić?

W przypadku podłogi z paneli z pewnością lepiej unikać kółek wykonanych z twardego materiału, czyli chociażby z popularnego plastiku. Nie tylko mogą one niszczyć delikatną powierzchnię podłogi, ale są także dość śliskie. Przez tę cechę siedzenie na fotelu może być niewygodne, a nawet niebezpieczne.

Dlatego najlepszym wyborem będą właśnie gumowe kółka do krzesła na panele. Jak wybrać odpowiednie? Zależy to przede wszystkim od modelu krzesła. Niektóre z nich są już wyposażone w kółka, które będą bezpieczne dla powierzchni podłogi. W innym przypadku trzeba dokupić odpowiednie elementy.

Najłatwiej tego typu zakup dokonać w sieci – dzięki temu łatwo znaleźć kółka pasujące do konkretnego krzesła. Wiele modeli jest też dość uniwersalnych. Są one dość bezpiecznym wyborem w wielu przypadkach. Warto także wybrać dość trwałe kółka, które będą służyć lata.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!