Komoda drewniana – jak wybrać odpowiednią?

Wprowadzająca nie tylko ład i porządek, ale również powiew świeżości i elegancji do wnętrza, komoda drewniana to świetny sposób na odmianę wystroju kuchni, jadalni, salonu czy sypialni. W zależności bowiem od projektu, znajdziemy bardzo różnorodne meble, które odnajdą się w wielu rolach w różnych pomieszczeniach.

Actona Thais komoda z kolorowymi szufladami

Komody drewniane – charakterystyka

Drewno to materiał trwały i elegancki, od lat będący podstawowym surowcem do konstrukcji wielu rodzajów mebli. Utożsamiane z ciepłą, przytulną atmosferą, towarzyszy nam w codziennym życiu w różnych pomieszczeniach. W zależności od rodzaju drewna, różna jest też jego charakterystyka. Najpopularniejszymi gatunkami drewna wykorzystywanymi w meblarstwie są dąb, buk, orzech czy sosna. Ich drewno jest przyjemne w obróbce, dobrze reaguje na zmiany kolorów, jak również pozwala wycinać najróżniejsze formy. Nieco droższe jest drewno egzotyczne. Wywodzące się z Afryki, Ameryki Południowej czy Azji gatunki takie jak: jatoba, badi, lapacho, merbau, doussie, sucupira czy kempas są niezwykle wytrzymałe, uważa się je za synonim długowieczności.

Interstil Miso nowoczesna komoda biało szara

Komody drewniane do salonu, sypialni czy jadalni

Jedną z największych zalet komód jest ich uniwersalność. Odnajdą się one w zasadzie w każdym pomieszczeniu, gwarantując ważną dodatkową przestrzeń do przechowywania. Komoda w salonie może służyć jako wygodna przestrzeń do przechowywania rodzinnych pamiątek, albumów, płyt czy książek. Jej blat z kolei może służyć jako miejsce do wyeksponowania stylowych ozdób (np. eleganckich pater, pucharów czy wazonów z kwiatami) lub ustawienia na niej sprzętu RTV.

Actona Marte drewniana komoda na nóżkach

Komody drewniane do sypialni dopasowane są do intymnego charakteru pokoju, harmonijnie współgrając z ciepłym wystrojem. Ich pojemne półki mogą służyć jako miejsce do przechowywania ręczników czy pościeli. W kuchni czy jadalni komody drewniane służą jako miejsce do przechowywania zastawy stołowej, garnków czy sztućców. Pomalowane na biało nadadzą przestrzeni kuchennej przyjemny charakter, rodem z prowansalskich czy skandynawskich domów.

Interstil Kobe komoda z szufladami w nowoczesnym stylu

Komoda drewniana z szufladami, a może z półkami?

Dostępne w wielu różnych wariantach komody, mogą być zaaranżowane w sposób gwarantujący różnego rodzaju użyteczność. Wyposażone w półki komody drewniane z drzwiczkami to dobry pomysł, gdy chcemy przechowywać większe przedmioty. W przypadku małych rzeczy, typu przybory do pisania, akcesoria kuchenne czy serwetki, warto rozważyć zakup komody drewnianej z szufladami. Większość dostępnych modeli oferuje stylowe połączenie półek i szuflad, tak aby zagwarantować funkcjonalność na co dzień.

Actona Elise biała komoda z szufladami

Komody drewniane – jak wybrać odpowiednią?

Drewno jest materiałem od zawsze kojarzonym z wytrzymałością i przytulną atmosferą. Dlatego też komody drewniane to uniwersalny sposób na stworzenie eleganckiej, przyjaznej przestrzeni do przechowywania. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnej, pomyślmy nad miejscem, w którym miałaby stanąć i celem, do jakiego miałaby służyć.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!