Komoda na nóżkach – modny trend

Komoda jest tym typem mebla, który niezależnie od epoki nie traci na popularności. To praktyczny mebel skrzyniowy, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach – salonach, przedpokojach, sypialniach, jadalniach czy pokojach dziecięcych. Klasycznie jest to mebel bardzo ciężki i obszerny, jednak współcześni projektancki znaleźli sposób na nadanie komodzie większej lekkości – niskie nóżki, które unoszą mebel nad podłogą. Jakie komody na nóżkach najciekawiej się prezentują? I w jakich aranżacjach je wykorzystać?

Komoda na nóżkach – powrót modnego trendu

Od kilku sezonów możemy zauważyć rosnącą popularność mebli pokojowych na nóżkach. Znajdziemy wśród nie tylko komody, witryny i regały, ale też fotele i sofy. Smukłe nóżki, często drewniane, dodają meblom elegancji i sprawiają, że takie minimalistyczne sofy czy komody świetnie wpasowują się w mieszkania urządzone w bardzo różnych stylach. Komody na nóżkach łatwo wpasować w aranżacje klasyczne, skandynawskie, glamour czy industrialne.

Komoda na nóżkach w stylu lat 60.

Komody na nóżkach kojarzą się ze stylem lat 60. i 70. Właśnie w ten epoce powstała ponadczasowa i elegancka komoda na nóżkach. W zestawieniu z fotelem na drewnianych nóżkach, obszerną i prostą sofą oraz dodatkami wykorzystującymi wzory geometryczne stworzymy wnętrze w modnym klimacie retro. Warto uzupełnić je odpowiednimi dekoracjami i dodatkami – na przykład starym plakatem filmowym w prostej ramie i prostą stylową lampą podłogową.

Minimalistyczna komoda na nóżkach

Mebel w prostej formie, z naturalnego, surowego drewna, bez dekoracyjnych gałek i na prostych drewnianych nogach – taka komoda na nóżkach to wprost wymarzony dodatek do minimalistycznego salonu. Minimalistyczna komoda i meble w podobnym stylu będą świetną bazą do stworzenia nowoczesnej aranżacji. Warto uzupełnić je o grafiki i dekoracje, które nadadzą wnętrzu określonego stylu. Pamiętaj, że miękkie światło doskonale buduje nastrój wnętrza.

Komoda na nóżkach w stylu skandynawskim

Komody na nóżkach w kolorze białym, z drewnianymi detalami, czy też drewniane – bielone lub surowe – świetnie sprawdzą się w skandynawskich aranżacjach. Zestawmy je z tapicerowaną sofą na niskich nóżkach, grubym plecionym kocem, naturalną roślinnością i prostymi, klimatycznymi detalami – tak zaaranżowane wnętrze będzie się prezentować naprawdę elegancko. I modnie – skandynawskie wnętrza to wciąż najgorętszy trend wnętrzarski.

***

Komody na nóżkach to eleganckie i praktyczne meble, od kilku lat cieszące się niesłabnącą popularnością. Świetnie sprawdzają się w każdej aranżacji i każdym pomieszczeniu, a także – co najważniejsze – są bardzo funkcjonalne. Dzięki pojemnym półkom i szafkom z łatwością utrzymamy porządek wśród naszych rzeczy i schowamy je przed wzrokiem odwiedzających dom gości.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!