Nowoczesne komody do salonu w stylu skandynawskim

Komoda do salonu to mebel, który pełni bardzo praktyczną funkcję – pozwala nam trzymać rozmaite akcesoria czy dokumenty w miejscu dostępnym dla wszystkich domowników, a jednocześnie zawartość szuflad i półek jest niewidoczna dla odwiedzających nasz dom gości. Warto zadbać o to, by komody do salonu były idealnie dopasowane do wystroju naszego wnętrza i stanowiły jego ozdobę. Dziś zastanowimy się jak odpowiednio dobrać nowoczesną komodę do wnętrza w stylu skandynawskim.

Nowoczesna komoda Actona Marte

Czym charakteryzuje się komoda do salonu w stylu skandynawskim

Jak zapewne wiecie, w stylu skandynawskim najpopularniejsze są meble drewniane i meble białe, kolor pojawia się najczęściej dopiero w dodatkach. Wnętrza skandynawskie powinny też być dość minimalistyczne – nie powinniśmy przeładowywać ich przedmiotami. Skupmy się przede wszystkim na meblach funkcjonalnych, które mają określone przeznaczenie we wnętrzu. Jeśli chodzi o styl, meble skandynawskie powinny być dość proste w formie i jednocześnie eleganckie – duże znaczenie ma wysoka jakość wykończenia.

Aranżacja salonu z meblami Skandica Jorgen

Nowoczesne komody do salonu na drewnianych nóżkach

Jednym z bardzo popularnych wzorów mebli skandynawskich są nowoczesne komody do salonu na nóżkach. Główną bryłę mebla tworzy w tych modelach korpus z białej płyty MDF, a całość ustawiona jest na niskich nogach, często wykonanych z naturalnego drewna. Świetnym przykładem mebli w tym stylu jest komoda do sypialni Actona Mitra czy też bardzo elegancka i znacznie bardziej obszerna komoda do salonu Actona Elise. To bardzo eleganckie modele, które dodadzą naszemu wnętrzu stylu, zwiększą jego praktyczność i podkreślą skandynawskie inspiracje aranżacji.

Nowoczesne komody Actona Mitra

Komody do salonu w stylu skandynawskim bez uchwytów

Często wykorzystywanym motywem w meblach w stylu skandynawskim jest też brak uchwytów w szafkach. Takie wykończenie podkreśla nowoczesny charakter wnętrza i mebli oraz minimalistyczne podejście do aranżacji. Projektanci stosują rozmaite rozwiązania w tego typu komodach – najpopularniejszym jest montaż systemu “push-up”, który sprawia, że szafka czy szuflada otwierają się po naciśnięciu w odpowiednim punkcie. Niektórzy decydują się na ozdobne wycięcia, dodające szafce uroku i umożliwiające bezproblemowe jej otwieranie. Jako przykłady warto wymienić takie modele jak komoda do salonu Actona Nagano, prosta komoda do sypialni Skandica Jorgen czy komoda biała Inari.

komoda bez uchwytów Actona Nagano

Oryginalne komody do salonu w stylu skandynawskim

Oprócz dwóch wspomnianych wyżej typów komód, w ofertach producentów inspirujących się stylem skandynawskim znajdziemy też bardziej oryginalne modele. Na uwagę zasługują takie projekty jak skandynawska komoda do salonu Oslo z białymi frontami szuflad i drewnianą obudową. Bardzo ciekawym designerskim meblem jest też nowoczesna szafka do salonu Edge z oryginalnie zaprojektowanym frontem – to subtelny motyw, ale dodaje stylu całemu meblowi. Na uwagę zasługuje też ciekawy projekt komody z siedziskiem – pufa stolik Malmo II. Oczywiście to nie jedyne ciekawe modele, a kilka przykładów, które pomogą uzmysłowić bogactwo pomysłów projektantów.

Biała nowoczesna szafka z drzwiczkami skandynawska Edge 1

***

Jakiego rodzaju nowoczesne komody zrobiły na Was największe wrażenie? Podzielcie się swoimi typami! A jeśli wykorzystacie je w swoim mieszkaniu, koniecznie pochwalcie się efektem w komentarzach.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!