Krzesła do biurka dla dzieci nieobrotowe – czy warto?

Mimo dużej popularności krzeseł obrotowych niekiedy lepiej, by nasze maluchy używały krzeseł tradycyjnych. Na co warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu takiego zakupu? Co sprawi, że nasze pociechy z przyjemnością korzystać będą z krzesła dla dziecka do biurka nieobrotowego?

krzesło biurowe dla dzieci nieobrotowe

Kiedy wybrać krzesła do biurka dla dzieci nieobrotowe?

Przyczyny, dla których dla naszego malucha lepsze będzie krzesło dla dziecka do biurka nieobrotowe, mogą być rozmaite. Czasem zdarza się, że nasz chłopiec lub dziewczynka jest bardzo żywiołowy. Nie może usiedzieć w miejscu, wszędzie go pełno, zawsze jest w ruchu. Wówczas dziecko takie może bardzo intensywnie eksploatować krzesło obrotowe – przede wszystkim poprzez jeżdżenie i kręcenie się w kółko.

Jeśli z jakiegoś powodu chcielibyśmy nieco uspokoić ten temperament, możemy zwrócić uwagę na krzesło biurowe dla dzieci nieobrotowe. Meble takie nie mają zwykle elementów ruchomych, z konieczności siedzi się więc na nich spokojniej. Inny przykład może wiązać się z faktem, że krzesła obrotowe mogą rysować panele kółkami. Oczywiście, można temu zaradzić poprzez chociażby kupno specjalnej maty podkładanej pod krzesła lub dzięki wymianie kółek na gumowe.

Jeśli jednak opcje te z jakiegoś powodu nam nie odpowiadają, bardzo prostym i skutecznym wyjściem jest po prostu kupno krzesła nieobrotowego. No i wreszcie – dobrze wyprofilowane krzesło obrotowe może być nieco droższe niż krzesła do biurka dla dzieci nieobrotowe zapewniające wygodę i ergonomię na porównywalnym poziomie.

Krzesło dla dziecka do biurka nieobrotowe a postawa ciała

No właśnie – siedzenie przy komputerze wiąże się z niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia – zarówno wzroku, jak i kręgosłupa. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci, które mogą się nabawić problemów zdrowotnych na całe życie. Na szczęście, dobrze wyprofilowane krzesło chroni nasze pociechy przed tymi zagrożeniami.

Kluczowa jest prawidłowa wysokość – kupując krzesło do biurka dla dzieci nieobrotowe, upewnijmy się, że podczas siedzenia na nim nasze dziecko będzie dotykało podłogi swoimi nogami. Również oparcie i siedzisko powinny być wyprofilowane tak, by sprzyjać przyjmowaniu przez malucha pozycji z prostymi plecami. Do utrzymania prawidłowej postawy ciała przydatne są również podłokietniki, aczkolwiek nie są one niezbędne.

Nie zapominajmy też, by wraz z krzesłem wyprofilowane było biurko. Dziecko musi dotykać stopami podłogi, jednak nie może odbywać się to kosztem kąta, pod jakim patrzy na ekran komputera lub laptopa. Prawidłowa postawa zakłada patrzenie na monitor lekko z góry, w odległości powyżej 40 centymetrów. Okazuje się też, że w przypadku dobrze wyprofilowanych krzeseł nieobrotowych, brak możliwości regulacji oparcia jest sporą zaletą.

Krzesło biurowe dla dzieci nieobrotowe – inne ważne cechy

Krzesło do biurka dla dzieci nieobrotowe powinno być wygodne. Zapytajmy więc nasze dziecko, jaką twardość siedziska i oparcia lubi, by wybrać model krzesła, który będzie dla niego wygodny. Nie zapominajmy też, że dzieci szybko rosną. Oczywiście raczej nie da się kupić krzesła, które dziecku siedmioletniemu odpowiadać będzie gabarytowo przez dziesięć lat, jednak nawet w tym zakresie możemy dokonać lepszych i gorszych wyborów.

Dobrym pomysłem byłoby kupno krzesła z regulowaną wysokością, jednak w przypadku krzeseł nieobrotowych dla dzieci możemy mieć problem ze znalezieniem takiego mebla. Pamiętajmy jednak, że jeśli już dziś widzimy, że nasze kilkuletnie dziecko mieści się w górnych granicach wzrostu, dla którego zaprojektowano krzesło, to za rok nie będzie lepiej.

Kupujmy więc krzesła, które nie są oczywiście za duże, ale oferują nieco większy zapas pod względem wymiarów. Ważne jest też, by krzesło biurowe dla dzieci nieobrotowe było solidne. Raczej nie jest to mebel, który posłuży nam przez np. 10 lat (chyba że, na przykład,. mamy kilkoro dzieci), jednak nie chcemy przecież, by popsuło się, gdy nasz maluch będzie na nim siedział. Istotna jest również wizualna atrakcyjność krzesła.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!