Krzesło biurowe powyżej 1000 zł – przegląd modeli

Czym charakteryzuje się najlepszy fotel obrotowy? Czym różnią się krzesła biurowe w poszczególnych kategoriach cenowych? Na co zwrócić uwagę przy szukaniu najlepszego fotela do biura, szkoły czy domu? W naszej serii artykułów o fotelach do biura przyjrzymy się dziś modelom w najwyższej kategorii cenowej – powyżej 1000 zł. Czym wyróżniają się krzesła biurowe w tym przedziale cenowym? Co wpływa na ich cenę? Jeśli potrzebujecie odpowiedniego fotela obrotowego do swojego wnętrza i chcecie świadomie znaleźć odpowiedni model, koniecznie zajrzyjcie do tego i innych artykułów z serii!

Krzesło biurowe powyżej 1000 zł - przegląd modeli

Linea Steel fotel tapicerowany z wysokim oparciem

Linea Steel fotel tapicerowany z wysokim oparciem to bardzo elegancki i wygodny fotel wykonany z naturalnej skóry licowej, dostępnej w szerokiej palecie barw. Oparcie jest tu ergonomiczne i odpowiednio wyprofilowane, a obszerne podłokietniki wyłożono z wierzchu skórzaną tapicerką. System zastosowany w tym skórzanym fotelu biurowym to mechanizm Multiblock, który daje możliwość swobodnego kołysania się w siedzisku (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem), a także pozwala na blokadę siedziska i oparcia w pięciu pozycjach. Krzesło wyposażone jest dodatkowo w system Anti-Shock, który nie pozwala na uderzenie oparcia w plecy przy gwałtownej zmianie pozycji. Mechanizm umożliwia też płynną regulację wysokości siedziska i regulację oporu odchylenia oparcia. Skórzany fotel gabinetowy Linea Steel jest więc nie tylko elegancki i wygodny, ale też zapewnia użytkownikowi odpowiednie warunki nawet podczas długich godzin pracy.

Skórzany fotel biurowy Linea steel chrome Multiblock beżowy

Linea Steel fotel tapicerowany z wysokim oparciem – dla kogo?
Skórzany fotel gabinetowy Linea Steel to idealne siedzisko do gabinetów i przestrzeni reprezentacyjnych. Tapicerka z wysokiej jakości prawdziwej skóry licowej prezentuje się wyjątkowo elegancko i jest przyjemna w dotyku. Właściwości ergonomiczne fotela i możliwości jakie daje zastosowany w nim mechanizm Multiblock pozwalają na korzystanie z fotela nawet przez 6 godzin nieprzerwanej pracy przy biurku. Skórzany fotel gabinetowy będzie więc nie tylko ładnym i reprezentacyjnym, ale również bardzo funkcjonalnym siedziskiem.

Linea Steel fotel tapicerowany z wysokim oparciem - wymiary

Krzesło obrotowe Orlando HB R16H steel28 chrome

Krzesło obrotowe Orlando HB R16H steel28 chrome to wysokiej jakości krzesło do pracy przy komputerze. Ergonomicznie profilowane wysokie oparcie zapewnia wygodne podparcie dla pleców, a grube tapicerowane siedzisko gwarantuje wysoki komfort korzystania z fotela przez długi czas. Dodatkową zaletą są regulowane podłokietniki – można je łatwo podwyższyć dopasowując ich wysokość do sylwetki użytkownika. Mechanizm zastosowany w tym fotelu biurowym to najbardziej zaawansowany system krzeseł obrotowych – mechanizm Epron Syncron. Zapewnia on odpowiednie warunki do pracy przez ponad 8 godzin ciągłej pracy przy komputerze. W tym mechanizmie mamy możliwość regulacji wysokości krzesła, głębokości siedziska, wysokości oparcia (Up&Down) oraz oporu odchylenia oparcia. Siedzisko i oparcie można zablokować w pięciu różnych pozycjach, mamy też możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem), a oparcie dodatkowo zabezpieczone jest w system Anti-Shock, który blokuje oparcie przy gwałtownej zmianie pozycji, dzięki czemu nie ma ryzyka że uderzy nas ono w plecy. Dodatkową zaletą krzesła obrotowego Orlando jest nowoczesny elegancki design oraz dostępność tapicerki w wielu rodzajach materiałów i szerokiej kolorystyce.

Krzesło obrotowe Orlando HB R16H steel28 chrome

Krzesło obrotowe Orlando HB R16H steel28 chrome – dla kogo?
Fotel biurowy Orlando to idealne siedzisko dla każdego pełnoetatowego pracownika. Krzesło obrotowe zapewnia odpowiednie wsparcie kręgosłupa i wygodę korzystania przy nawet ponad 8 godzinach ciągłej pracy przy komputerze. Fotel jest najwyższej jakości rozwiązaniem do biura i świetnie sprawdzi się w każdym miejscu, w którym pracodawcy mają wysokie standardy dotyczące warunków pracy pracowników biurowych. Ponieważ fotel jest jednocześnie bardzo elegancki i ciekawy pod względem designu, można swobodnie stosować go w gabinetach czy przestrzeniach reprezentacyjnych. Duży wybór dostępnych wykończeń pozwoli idealnie dopasować fotel do naszego biura.

Krzesło obrotowe Orlando HB R16H steel28 chrome wymiary

Fotel Sonata 24/7 – elegancki fotel biurowy

Fotel Sonata 24/7 – elegancki fotel biurowy to idealny model do gabinetów i przestrzeni reprezentacyjnych nowoczesnych biur. Krzesło obrotowe wyposażone jest w wysokie oparcie z zagłówkiem, miękkie siedzisko i tapicerowane podłokietniki. Pianka tapicerska, którą obito fotel jest specjalnie wyprofilowana, by zapewnić ergonomiczne podparcie dla całego kręgosłupa. Fotel gabinetowy jest wyposażony w mechanizm Duetto Multiblock, który pozwala na płynną regulację wysokości krzesła oraz regulację oporu odchylenia oparcia. Na krześle biurowym można się swobodnie kołysać (oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem), mamy też możliwość blokady oparcia i siedziska w pięciu pozycjach. Oparcie wyposażone jest dodatkowo w system Anti-Shock, który przy gwałtownej zmianie pozycji blokuje oparcie i uniemożliwia w ten sposób uderzenie oparcia w plecy użytkownika. Wysoką jakość fotela biurowego Sonata 24/7 potwierdza Atest Badań Wytrzymałościowych Remodex.

Fotel Sonata 24/7 - elegancki fotel biurowy

Fotel Sonata 24/7 – elegancki fotel biurowy – dla kogo?
Krzesło biurowe Sonata 24/7 to idealny model do pracy biurowej, który dobrze sprawdzi się we wszelkich gabinetach, biurach i przestrzeniach reprezentacyjnych. Obszerne siedzisko i oparcie, wygodne podłokietniki oraz praktyczny zagłówek sprawiają, że na fotelu siedzi się wyjątkowo wygodnie. Możliwości regulacji, jakie daje zastosowany w fotelu mechanizm Duetto Multiblock, pozwalają na nawet 6 godzin nieprzerwanej pracy przy komputerze. Fotel jest więc wygodny, zapewnia odpowiednie wsparcie użytkownikowi, a także wyjątkowo elegancko się prezentuje. Nowoczesna elegancka linia fotela i wysokiej jakości wykończenie tapicerowane z tkaniny o wyjątkowo wysokiej odporności na ścieranie (≥400 000 cykli Martindale!) powodują, że krzesło biurowe będzie wspaniale się prezentować i długo zachowa swój elegancki wygląd.

Fotel Sonata 24/7 - elegancki fotel biurowy wymiary

Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman

Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman to najbardziej zaawansowany rodzaj krzesła obrotowego. Mamy tu możliwość regulacji niemal wszystkich elementów budowy fotela: wysokości siedziska, wysokości oparcia, głębokości siedziska, wysokości podłokietników, odległości podłokietników od siedziska, wysokości i ustawienia zagłówka. Warto zwrócić uwagę na budowę oparcia – umożliwia ona niezależne wyprofilowanie podparcia części lędźwiowej i wyższych partii pleców. Fotel biurowy Enjoy Ergohuman to najwyższej jakości krzesło obrotowe, nadające się do wykorzystania również przez osoby z problemami z kręgosłupem. Dodatkowo zastosowany w tym modelu mechanizm Syncron pozwala na swobodne kołysanie się w krześle (oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem), umożliwia blokadę siedziska i oparcia w dowolnej pozycji, pozwala na regulację siły oporu oparcia i posiada zabezpieczenie Anti-Shock, które blokuje oparcie przy gwałtownej zmianie pozycji i uniemożliwia uderzenie oparcia w plecy użytkownika. Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman to model z wyższej półki, zapewniający najwyższej jakości wsparcie kręgosłupa i całego ciała użytkownika podczas pracy.

Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman

Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman – dla kogo?
Krzesło obrotowe Enjoy Ergohuman nadaje się dosłownie dla każdego – z jego funkcjonalności będą zadowoleni nie tylko pracownicy biurowi, ale też osoby z problemami z kręgosłupem czy nietypową budową ciała. Jest to nie tylko fotel do pracy, ale też fotel relaksacyjny – dzięki odpowiedniemu podparciu każdego fragmentu ciała niwelowane jest napięcie mięśni. Fotele biurowe tego typu chwalą sobie szczególnie osoby, które ze względu na specyfikę pracy spędzają przed komputerem więcej czasu niż w tradycyjnym systemie etatowym. Krzesło biurowe Enjoy Ergohuman należy do jednej z najlepszych propozycji na rynku w tej kategorii produktów.

Nowoczesny fotel biurowy Enjoy Ergohuman - wymiary

Ergonomiczny fotel gabinetowy regulowany Wau

Ergonomiczny fotel gabinetowy regulowany Wau to model z tej samej kategorii i poziomu jakości co wspomniany wyżej fotel Enjoy Ergohuman. Główną różnicą, która wpływa na podwyższenie ceny tego modelu, jest bardziej designerskie, futurystyczne wykończenie dostępne w kilku wariantach materiałowych i wielu wariantach kolorystycznych. Jeśli chodzi o ustawienia fotela, mamy tu te same możliwości: regulację wysokości krzesła, głębokości siedziska, wysokości oparcia, pełną regulację podłokietników i zagłówka, a także regulowane wyprofilowanie części lędźwiowej fotela. Fotel biurowy pozwala również na swobodne kołysanie się (oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem), blokadę krzesła w dowolnej pozycji oraz posiada zabezpieczenie Anti-Shock. Krzesło biurowe regulowane Wau jest więc produktem najwyższej jakości, zapewniającym użytkownikowi odpowiednie wsparcie podczas pracy.

Ergonomiczny fotel gabinetowy regulowany Wau

Ergonomiczny fotel gabinetowy regulowany Wau – dla kogo?
Regulowane krzesło biurowe Wau to model odpowiedni dla każdego, sprawdzający się nie tylko wśród zwykłych pracowników biurowych, ale też osób zmagających się z problemami z kręgosłupem. Odpowiednio wyregulowany fotel nie tylko zapewnia wsparcie kręgosłupa, ale i całego ciała, zmniejszając napięcie podczas pracy. Można z niego korzystać nawet w dłuższym wymiarze godzin niż przewiduje tradycyjny system etatowy. To jeden z najlepszych foteli biurowych w tej kategorii na rynku, a jego dodatkową zaletą jest nowoczesne wykończenie, które możemy wybrać stosownie do naszych potrzeb (siatka, tkanina, elastomer; szeroka paleta barw).

Ergonomiczny fotel gabinetowy regulowany Wau - wymiary

***

Na koniec przygotowaliśmy podsumowanie informacji o wszystkich fotelach biurowych, które pojawiły się w dzisiejszym zestawieniu w formie tabelki. Mamy nadzieję, że dzięki niej łatwiej Wam będzie wybrać odpowiedni model!

model cena ile godzin pracy kolory mechanizm kółka możliwość regulacji
Linea Steel 1069 zł do 6 h bardzo szeroka paleta barw Multiblock do powierzchni miękkich
 • wysokości krzesła
 • blokada oparcia i siedziska w 5 pozycjach
 • regulacja siły oporu oparcia
 • możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem)
 • zabezpieczenie Anti-Shock
Orlando 1302 zł ponad 8 h bardzo szeroka paleta barw Epron Syncron do powierzchni miękkich
 • wysokości krzesła
 • blokada oparcia i siedziska w 5 pozycjach
 • regulacja siły oporu oparcia
 • możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem)
 • zabezpieczenie Anti-Shock
 • Up&Down – płynna regulacja wysokości oparcia
 • płynna regulacja głębokości siedziska
Sonata 1471 zł do 6 h czarny, szary, czerwony, czarno-czerwony Multiblock do powierzchni miękkich
 • wysokości krzesła
 • blokada oparcia i siedziska w 5 pozycjach
 • regulacja siły oporu oparcia
 • możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem)
 • zabezpieczenie Anti-Shock
Enjoy Ergohuman 1649 zł ponad 8 h czarny Syncron do powierzchni miękkich
 • wysokości krzesła
 • wysokości zagłówka
 • blokada oparcia i siedziska w dowolnej pozycji
 • regulacja siły oporu oparcia
 • możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem)
 • zabezpieczenie Anti-Shock
 • Up&Down – płynna regulacja wysokości oparcia
 • płynna regulacja głębokości siedziska
Wau 1729 zł ponad 8 h bardzo szeroka paleta barw Slid do powierzchni miękkich
 • wysokości krzesła
 • wysokości oparcia
 • wysokości zagłówka
 • głębokości siedziska
 • blokada oparcia i siedziska w wybranej pozycji
 • regulacja siły oporu oparcia
 • możliwość swobodnego kołysania się (oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem)
 • zabezpieczenie Anti-Shock

Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!