Jakie krzesło biurowe wybrać dla dziecka?

Krzesło biurowe dla dziecka to ważny element każdego pokoju młodego ucznia. Jak wybrać odpowiedni model? Czym się kierować przeglądając oferty krzeseł dla dzieci? I na co zwrócić uwagę dopasowując fotel do swojej pociechy? Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe dla dziecka.

Fotel Ministyle Line White GTP TS22 M47 krzesło obrotowe dla dzieci

Krzesło biurowe dla dziecka – jakie?

Krzesło biurowe dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne i odpowiednio dopasowane do potrzeb dzieci pod względem ergonomii. Oznacza to, że krzesło należy dostosować do wzrostu, wymiarów i wagi dziecka. Powinniśmy więc wybierać modele przeznaczone dla dzieci, a nie uniwersalne modele dla dorosłych i liczyć, że maluch do niego “dorośnie”. Takie podejście może spowodować, że dziecko będzie miało problemy z kręgosłupem.

Fotel Ministyle White Cartoons GTP TS22 La Liga krzesło obrotowe dla dzieci

Jak dopasować krzesło biurowe dla dziecka?

Odpowiednie dopasowanie krzesła dla dzieci powinno wyglądać następująco: kręgosłup powinien być podparty na całej długości, od łopatek aż do lędźwi. Wysokość należy ustawić tak, by stopy dziecka swobodnie opierały się o podłogę, a krawędź siedziska nie uciskała ud. Dodatkowo do potrzeb dziecka należy też dopasować wysokość stołu – między blatem a udami powinno być dość miejsca, by swobodnie poruszać nogami.

Fotel Ministyle Line White GTP TS22 M47 krzesło obrotowe dla dzieci

Krzesła dla uczniów – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie krzesła obrotowego dla dziecka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę czy mamy możliwość regulacji siedziska i oparcia, a nie tylko wysokości samego krzesła. Dopiero możliwość wyregulowania wysokości oparcia i głębokości siedziska pozwoli nam na odpowiednie dopasowanie fotela do sylwetki dziecka. Dodatkową zaletą są podłokietniki, które umożliwiają maluchom wygodne ułożenie rąk.

Fotel Ministyle White Cartoons GTP TS22 Princess krzesło do biurka dziecięce

Krzesło obrotowe dla dziecka – jak wybrać?

Kiedy znajdziemy już krzesło biurowe dla dziecka o odpowiedniej ergonomii, możemy zacząć zastanawiać się nad jego wykończeniem. Krzesła dla dzieci dostępne są często w szerokiej palecie kolorystycznej, a także w popularnych dziecięcych wzorach – świetnym przykładem są tu fotele obrotowe Ministyle. Przy wyborze krzesła zwróćmy uwagę na zainteresowania naszej pociechy i jej gust, by chętnie korzystała z fotela.

Fotel Ministyle White Cartoons Line GTP TS22 Kot i Mysz krzesło dla dzieci

Krzesło biurowe dla dziecka – kiedy wymienić?

Pozostaje nam do rozważenia jeszcze jedna kwestia – kiedy należy wymienić krzesło dla ucznia na większe? Zazwyczaj ten moment następuje około 13 roku życia, kiedy nasze pociechy gwałtownie rosną i krzesełko dla dzieci zaczyna być dla nich zwyczajnie za małe. Wówczas należy rozejrzeć się za propozycjami odpowiednimi dla nastolatka, dopasowanymi do większej wagi i wzrostu młodych dorosłych.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!