Krzesło z technorattanu – na czym można zaoszczędzić?

W zeszłym tygodniu przyglądaliśmy się stołom technorattanowym z innego punktu widzenia – wpływu ich wykończenia na cenę i różnic pomiędzy poszczególnymi modelami. Przyszedł więc czas, żeby z tego samego punktu spojrzeć na inny mebel ogrodowy, który ze stołem nierozerwalnie się łączy – krzesło z technorattanu. Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu będziecie wiedzieć wszystko o krzesłach technorattanowych i wybór odpowiedniego modelu nie sprawi Wam trudności!

Krzesło technorattan Optima ze stołem Venecja

Jak jest zbudowane krzesło technorattan?

Krzesło ogrodowe technorattan to prosta konstrukcja składająca się z metalowego stelaża, na którym wyplatany jest wzór z technorattanowych włókien. Na cenę krzesła technorattan wpływa rodzaj zastosowanego stelaża, wielkość krzesła oraz ilość zużytych do produkcji włókien technorattanowych. Droższe są stelaże aluminiowe, ponieważ są one bardziej odporne na warunki atmosferyczne i nie rdzewieją, tańsze stalowe, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

Krzesło ogrodowe technorattanowe z zestawu Nassico

Jeśli chodzi o wielkość sprawa jest dość oczywista – krzesło ogrodowe technorattanowe o bardzo prostej, oszczędnej konstrukcji, jest tańsze od rozbudowanego, prezentującego się bardziej jak fotel technorattanowy. Sama plecionka technorattan jest tańsza oczywiście w wersji płaskiej, ponieważ ten rodzaj wyplotu jest mniej pracochłonny i zużywa się do niego mniej materiału. Droższe są plecionki półokrągłe i okrągłe, bardziej praco- i materiałochłonne.

Fotel technorattan Camino Duo

Wybieramy wykończenie krzesła z technorattanu

Krzesło ogrodowe z technorattanu jest bardzo zróżnicowane cenowo w zależności od wykończenia. Najtańsze będą proste meble z oparciami i siedziskiem na czterech nogach. Dodatkowo można zaoszczędzić na materiale robiąc krzesło ogrodowe technorattan z ażurowym oparciem, na które zużywana jest mniejsza ilość plecionki. Innym sposobem na oszczędną produkcję jest niższe oparcie. Takie krzesło technorattanowe może być dodatkowo powiększone o proste podłokietniki, które co prawda zwiększają cenę, ale i przy okazji znacznie wpływają na komfort korzystania.

Krzesło technorattanowe Roca z ażurowym oparciem

Kolejna półka cenowa to krzesła o bardziej zabudowanej konstrukcji – pełnych podłokietnikach, a w kolejnym wariancie z pełną zabudową nóg. Taki fotel z technorattanu prezentuje się znacznie bardziej elegancko, a często jest też bardziej obszerny niż klasyczne krzesło ogrodowe technorattanowe. Na cenę krzesła wpływa też obecność poduszek na siedziska i jakość ich wykonania. Im grubsza poduszka, wykonana z lepszych materiałów, tym cena krzesła technorattanowego bardziej rośnie.

Fotel z technorattanu Lerida nadający się do sztaplowania

Oba rozwiązania – krzesło technorattanowe i fotel technorattanowy – mają swoje wady i zalety nie tylko w kategorii cen. Krzesła ogrodowe z technorattanu zazwyczaj nadają się do sztaplowania, więc są łatwiejsze w przechowywaniu. Fotel ogrodowy z technorattanu raczej tej opcji nie ma, ponieważ zabudowana struktura nie pozwala na wkładanie jednego krzesła w drugie. Z drugiej strony fotel technorattan jest często bardziej obszerny i wygodniejszy w korzystaniu. Musimy więc zdecydować, na jakich aspektach bardziej nam zależy.

Fotel technorattanowy z poduszką San Remo Brown

***

Zbierzmy najważniejsze informacje w jednym miejscu. Cena krzesła technorattan związana jest przede wszystkim z ilością zużytych do produkcji materiałów i ich jakością. Stelaż stalowy jest tańszy od aluminiowego, płaska plecionka tańsza od okrągłej, a bardziej oszczędne, ażurowe wykończenia tańsze od w pełni zabudowanych. No i poduszki – ich obecność podwyższy nam cenę jednego krzesła z technorattanu o jakieś 30 zł. Także wybierajcie, stosownie do potrzeb i możliwości. A jeśli jakieś kwestie wciąż pozostają dla Was niezrozumiałe, zostawcie pytania w komentarzu – chętnie pomogę.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!