Kuchnia – domowe centrum dowodzenia

style aranżacji kuchni

marieclairemaison.com

Przygotowujemy przyjęcie. Dekorujemy duży pokój, przestawiamy meble, robimy miejsce do siedzenia i do tańczenia. Przychodzą goście. Gdzie najczęściej tworzy się największy tłok? Oczywiście, w kuchni! Przestronna jadalnia, duży, wygodny stół i pora śniadaniowa. Gdzie jemy posiłek? Tak, zazwyczaj w kuchni. Dlaczego tak upodobaliśmy sobie kuchenne wnętrza? Czyżby bliskość lodówki była tu kluczem do zagadki? ;) Jak sprawić, żeby to prywatne centrum wszechświata było nie tylko funkcjonalnym, ale także wygodnym i reprezentacyjnym miejscem? Oto garść inspiracji.

Wybrałam kilka wiodących trendów w aranżacjach wnętrz kuchennych. Poniższe przykłady pozwolą Wam zorientować się jakie style dominują we współczesnych wnętrzach, oraz które od dziesięcioleci niezmiennie znajdują zwolenników.

Jak w labolatorium.

Białe kuchnie są ostatnio absolutnym hitem. Rekordy popularności biją te z lakierowanymi frontami, najlepiej bez widocznych uchwytów. Kuchnia być może efektowna, ale z punktu widzenia aktywnego, domowego kucharza, mało praktyczna. Surowy, nowoczesny wystrój nie każdemu przypadnie zatem do gustu. Nie należy jednak od razu spisywać tego stylu na straty. Wystarczy dodać kilka drobnych elementów, by wnętrze nabrało przyjaznego charakteru i nie sprawiało wrażenia sterylnego labolatorium.

 

 

Kuchnia z francuskiej prowincji.

Kolejny trend, który zasługuje już na miano nieśmiertelnego, polega na projektowaniu kuchni tak, by wyglądała na małą, przytulną wiejską izbę (ale nie jest to typowy, rustykalny styl). Stylizowane w ten sposób kuchnie nawiązują nieco do wzornictwa, jakie wylansowała Laura Ashley. Dominują w nich biel, jasne, surowe drewno (lub malowane na biało/pastelowo), bibeloty, przeszklone szafki, w których często wiszą zasłonki oraz proste wzornictwo.

 

 

Surowy magazyn.

Industrial. Styl, którego popularność w ostatnim czasie bardzo wzrosła. Decydując się na kontrowersyjne rozwiązania, jakie proponują zwolennicy tego stylu, musimy liczyć się z tym, że nasza kuchnia na pewno nie stanie się przytulnym, uroczym kącikiem.  Nie demonizujmy jednak tego trendu. Kuchnie urządzone na wzór fabrycznych magazynów bywają bardzo oryginalne, kolorowe i zabawne. Metal nie musi być wcale szary ;). Oprócz mebli, które zwykle nie mają frontów i wyglądają niczym stalowe, magazynowe konstrukcje, ważne są dodatki. I tu możemy zaszaleć! Bardzo ciekawy efekt uzyskamy kupując lodówkę z kolorowym frontem. Taki element jest dekoracją samą w sobie. W industrialnych wnętrzach często można spotkać dizajnerskie lodówki włoskiej firmy SMEG, które jako wolnostojący mebel spisują się znakomicie.

 

 

Pomieszanie z poplątaniem.

Bierzemy na tapetę styl eklektyczny, który łączy w sobie wiele różnych nurtów. Najbliżej mu do stylu vintage, wykorzystującego liczne starocie, meble z dawnych lat, różnego rodzaju pamiątki i znaleziska jako dekoracje (nie zawsze takie, które kojarzą się z wyposażeniem kuchni). Bardzo często leciwe przedmioty i meble zestawiane są z tymi nowoczesnymi. Uzyskany w ten sposób look jest niezwykle efektowny, a co najważniejsze niepowtarzalny. Kuchnia nabiera swojego oryginalnego charakteru.

W naszym sklepie znajdziesz do kuchni także: krzesła kuchenne, stoły oraz hokery.

 Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!