Czy warto kupić lampę ogrodową z czujnikiem ruchu i zmierzchu?

Coraz więcej klientów interesuje się lampami ogrodowymi z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Zapewniają dużo więcej korzyści niż oświetlenie pozbawione tych funkcji, z drugiej strony są jednak nieco droższe. Pojawia się więc pytanie – czy warto zainwestować w taką lampę? Co można dzięki temu zyskać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu – wygoda dla każdego

W przypadku tradycyjnego oświetlenia, wybierając się nocą do ogrodu, musisz najpierw podejść do włącznika i zapalić lampę. Po powrocie trzeba pamiętać o jej zgaszeniu. Przy zakupie lampy z czujnikiem ruchu nie musisz zaprzątać sobie tym głowy. Zapali się ona dokładnie wtedy, gdy będziesz tego potrzebować, sama również zgaśnie. Osobom, które raz spróbowały tego rozwiązania, trudno się od niego odzwyczaić.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu generują oszczędności

Jeśli zapomnisz zgasić lampę tradycyjną po tym, jak wrócisz do domu, będzie się ona paliła prawdopodobnie do rana. Generuje to koszt zużycia energii elektrycznej. Jeśli w twoim domu mieszka ktoś zapominalski, może się okazać, że różnica w cenie między lampą tradycyjną a wyposażoną w czujnik ruchu szybko się zwróci. Oczywiście, zazwyczaj koszty świecącej się przez całą noc (czy nawet kilka nocy w miesiącu) lampy nie zrujnują domowego budżetu, z drugiej jednak strony, jeśli nie lubisz marnotrawstwa pieniędzy, oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu jest rozwiązaniem dla ciebie.

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu zapewnia bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to trzecia z zalet. Jeśli ktoś będzie chciał dostać się do twojego domu przez ogród, lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu i zmierzchu może popsuć mu plany. Jest to przydatne wyposażenie, zwłaszcza jeśli masz monitoring, jednak nawet bez niego potencjalny złodziej może wpaść w dezorientację, gdy nagle dookoła niego zrobi się jasno.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu i zmierzchu a zwierzęta

Osoby praktycznie i oszczędne mogą obawiać się, co stanie się, jeżeli pod naszą lampą ogrodową przebiegnie np. kot. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której mieszka dużo zwierząt to, szczególnie w porze wiosennej, jest to problem o niebagatelnym znaczeniu. Nie po to kupujemy przecież oszczędną lampę, by zapalała się przy błahych okazjach. Obawy może budzić również np. przelot wróbla czy gołębia.

Czy naprawdę jest się czego bać? Nie, ponieważ dużo lamp z czujnikiem ruchu pozwala na dostosowanie rozmaitych parametrów, w tym wielkości obiektu aktywującego światło. Z drugiej strony, jeśli masz psa i mimo braku twojej zgody zdarza mu się spędzić noc w ogrodzie, światło lampy ogrodowej z czujnikiem ruchu poinformuje cię, że prawdopodobnie grasuje w nim twój pupil.

Efektowne oświetlenie z użyciem lampy ogrodowej z czujnikiem zmierzchu

Jest to rozwiązanie dla osób o nieco innych potrzebach. Sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie pewne obszary chcemy oświetlać przez całą noc. Taka konieczność może zajść ze względów funkcjonalnych, gdy np. chcemy oświetlić jakąś trasę przez ogród, równie dobrze jednak jedyną potrzebą mogą być względy estetyczne. Któż z nas nie chciałby mieć pięknego ogrodu, którego urok podkreślony jest również nocą? Stosując jedną lub kilka lamp z czujnikiem zmierzchu można osiągnąć prawdziwie imponujące efekty. Ma to oczywiście znaczenie, gdy chcemy zrobić na kimś wrażenie, jednak nasze własne poczucie piękna również jest przecież ważne.

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Czy lampa ogrodowa z czujnikiem zmierzchu jest oszczędna?

Pojawić się mogą wątpliwości, czy świecące się przez całą noc światło nie generować będzie zbyt dużych kosztów. W przypadku oświetlenia ogrodowego z czujnikiem zmierzchu stosuje się jednak zazwyczaj diody LED. Zalet tego rozwiązania jest dużo, jednak dla nas najważniejsze są dwie.

  • Po pierwsze, tego typu oświetlenie zużywa mało energii elektrycznej. Różnica między nim a tradycyjną żarówką jest ogromna. W przypadku żarówki i diody o takiej samej liczbie lumenów (to znaczy jasności świecenia), dioda LED pobiera zwykle około kilkunastu procent energii elektrycznej potrzebnej do działania żarówki. Świetnie więc sprawdzi się w przypadku lamp z czujnikiem zmierzchu, każda godzina świecenia to dodatkowe pieniądze w naszej kieszeni.
  • Po drugie, dzięki zastosowaniu LED-ów, lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu świecić mogą na wiele różnych kolorów. Mamy więc ogromny wybór w kwestii estetyki własnego ogrodu. Czy ma to być nasze czerwone królestwo? A może zdecydujemy się na zieleń, błękit, żółć…? Niektórzy wybierają odważne łączenie kolorów, co daje nieskończenie wiele możliwości, w których ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu – dobry wybór dla każdego

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu to nowoczesna odpowiedź na wiele potrzeb klientów. Pozwolą zaspokoić zarówno te podstawowe (jak oszczędność czy bezpieczeństwo), jak i te wyszukane (jak udekorowanie ogrodu na swój indywidualny sposób). Obecnie cena tych urządzeń, choć oczywiście trochę wyższa niż tradycyjnych lamp, zdecydowanie nie jest zaporowa. Na zakup takiego urządzenia pozwolić sobie może praktycznie każdy. Liczne wygody, które oświetlenie z czujnikiem ruchu zapewnia, z pewnością przyczynią się do jego upowszechnienia w niedalekiej przyszłości.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!