Ławki parkowe betonowe – pytania i odpowiedzi

Każdy wie, że ławka w ogrodzie czy na działce jest bardzo przydatnym meblem. Można na niej wygodnie wypocząć, zażyć trochę słońca i świeżego powietrza, posłuchać muzyki czy poczytać książkę. Dla osób poszukujących trwałego rozwiązania na lata proponujemy ławki parkowe betonowe. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Ławki parkowe betonowe cena

Mimo mylącej być może nazwy, ławka parkowa betonowa świetnie sprawdzi się również w użytku prywatnym. Istnieje wiele ofert przygotowanych dla osób chcących postawić ten mebel na swojej posesji. Przymiotnik “parkowa” bierze się stąd, że jest to rozwiązanie inspirowane ławkami w parku.

Ławki parkowe betonowe cena

W przypadku tego typu modeli cennik uwzględnia rozmaite rozwiązania. Jaki rodzaj materiału chcemy użyć? Czy potrzebujemy ławki z oparciem, czy bez? Jakiego rozmiaru ławki potrzebujemy? W zależności od rozwiązania cena ławki parkowej betonowej wahać się będzie zwykle między około 950, a 1250 złotych. Na koszt wpływa także konkretny sezon.

Jeśli zaś chodzi o montaż ławki parkowej do podłoża, często używa się kołków rozporowych, chociaż niektórzy decydują się na tzw. kotwy. Dobre sklepy zapewniają zwykle klientowi wybór pomiędzy jedną a drugą opcją.
Z innych interesujących detali – waga ławki betonowej to około 200 kilogramów. Oczywiście występują pewne różnice między poszczególnymi wariantami, jednak są one rzędu kilku – kilkunastu kg.

Ławki parkowe betonowe montaż

Trwałe ławki parkowe betonowe

Cena ławki parkowej betonowej jest zauważalnie wyższa niż rozwiązań klasycznych. Czasem potrzeby sprawiają jednak, że pieniądze te warte są wydania.

  • Ławka parkowa jest dużo bardziej wytrzymała na niekorzystne warunki atmosferyczne i upływ czasu. Nie musimy się bać, że noga ławki zostanie zjedzona przez korniki czy że przegnije od nadmiaru wilgoci. Niektórzy, aby ochronić się przed tymi zagrożeniami, kupują ławki o nogach z metalu. Faktycznie, broni to przed kornikami, deszcz jednak powoduje rdzę, która nie dość, że nieelegancko wygląda, to jeszcze może być niebezpieczna. Ławka parkowa betonowa jest więc absolutnym liderem, jeśli chodzi o trwałość.
  • Ławki parkowe betonowe

  • Jest ją również dużo trudniej również ukraść i zdemolować. Zwłaszcza działkowcy muszą obawiać się złodziei i chuliganów. W przypadku ławek z betonu złodzieje nie dość, że musieliby ogromnie namęczyć się, aby ukraść ławkę, to jeszcze wręcz nie mają po co tego robić – nie sprzedadzą bowiem żadnego elementu w skupie złomu. Wandale również mają utrudnione zadanie, ciężko im będzie doprowadzić ławkę parkową betonową do stanu nieużywalności.
  • Niektórzy oczekują również dużo większej stabilności niż ogół klientów. Ponadprzeciętne ciężary, którymi będziemy obciążać ławkę, specyficzne zastosowania lub warunki ogrodowe wymagają czasem pewności, że konstrukcja będzie stała stabilnie bez względu na wszystko. Ławka parkowa betonowa daje taką gwarancję – w końcu jej waga jest tego odpowiednim zapewnieniem. Jest ponadto, jak wspomniano, mocowana do podłoża za pomocą specjalnych rozwiązań, nie ma więc obawy, że przewróci się, gdy będziemy na niej wypoczywać.

Ławka parkowa betonowa cena

Ławki parkowe betonowe a estetyka

Niektórzy mogą się obawiać, że jeśli zdecydują się na ławki parkowe betonowe, cena, jaką przyjdzie im zapłacić to między innymi surowy wygląd lub ograniczenia w funkcjonalności. Są to jednak obawy pozbawione podstaw.

  • Estetyka ławki parkowej, mimo iż musi siłą rzeczy mieścić się w pewnym szablonie, pozwala jednak na dużą dowolność. Możemy wybrać typ bloków betonowych. Oznacza to, że budulec użyty do ich produkcji (co przekłada się zarówno kolorystykę, jak i fakturę betonu), możemy określić również kształt betonowych nóg. Mamy ponadto możliwość wyboru rodzaju drewna użytego do budowy siedzenia i ewentualnego oparcia, co pozwala spersonalizować jej wygląd i dostosować twardość do naszych potrzeb.
  • Ławki parkowe betonowe cennik

  • W przypadku funkcjonalności, podstawowym sposobem na dostosowanie ławki parkowej betonowej pod nasze potrzeby jest określenie, czy ma ona mieć oparcie, czy nie. Dla niektórych jest ono wręcz koniecznością, inni świetnie poradzą sobie bez niego. Pozostałe parametry, które możemy wybrać to wspomniany typ drewna czy rozmiar ławki, co daje spore możliwości personalizacji.

Wady ławki parkowej betonowej

Jedyną cechą, która może być uznana za wadę, jest brak mobilności, ale przecież ławki betonowej nie kupuje się po to, by przestawiać ją co dwa dni. Ma ona zapewnić wspomnianą stabilność, trwałość, bezpieczeństwo – jeśli więc cenisz sobie którąś z tych cech, po jej zakupie będziesz więc mieć liczne powody do zadowolenia.

Ławki parkowe betonowe

Przyznać trzeba, że cena ławki parkowej betonowej jest nieco wyższa niż rozwiązań metalowych czy innych. Jeśli jednak należysz do grona klientów, którzy potrzebują oferowanych przez nią korzyści, szybko okaże się, że zalety rozwiązania betonowego warte były każdej dopłaconej do niego złotówki.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!