Ławki ze stali nierdzewnej – kiedy warto kupić?

Kupując ławkę, warto poszukać takiej, która posłuży na lata. Trwałość ławki zależy przede wszystkim od materiału, z którego została wykonana. Wybór jest ogromny, ponieważ obecnie produkuje się ławki drewniane, kamienne, żeliwne, stalowe i wiele innych. Warto postawić na model, który będzie wytrzymały i funkcjonalny. Kiedy ławka ze stali nierdzewnej będzie najlepszym wyborem?

Ławki ze stali nierdzewnej

Ławki ze stali nierdzewnej wykończone drewnem idealnie nadają się na nowoczesne osiedla

Stal nierdzewna w produkcji ławek

Ławki wykonane ze stali nierdzewnej cieszą się ogromną popularnością. Ten materiał jest nie tylko solidny i wytrzymały, ale również wygląda bardzo estetycznie. Stal nierdzewna jest zazwyczaj dodatkowo polerowana, dzięki czemu ma piękny połysk. Ten rodzaj stali jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie temperatury, a także na korozję. Ławki ze stali są często wybierane do przestrzeni publicznych, parków, urzędów czy szkół. Nadają miejscu nowoczesny, oryginalny charakter i mogą służyć przez lata.

Ławki ze stali nierdzewnej a inne modele

Ławki ze stali nierdzewnej to jeden z najpopularniejszych typów, zaraz obok ławek z elementami żeliwnymi czy drewnianych. Warto wiedzieć, że ławki ze stali nierdzewnej są trwalsze niż ławki żeliwne, które muszą być odpowiednio zakonserwowane, aby nie zaszkodziła im korozja. Stal nierdzewna jest na to zagrożenie całkowicie odporna. Zniesie również wysokie temperatury.

Do wyboru mamy ławki proste, z oparciami, z podłokietnikami czy z ozdobnymi elementami, na przykład koronkowym motywem. Szukając idealnego modelu, powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce, w którym ławka będzi umieszczona oraz odpowiedzieć sobie na pytanie kto będzie z niej korzystać. Ławka z nogami ważącymi 5 kilogramów będzie odpowiednia tylko dla dzieci, taka o wadze 7-9 kilogramów sprawdzi się w rodzinnym ogrodzie, natomiast do przestrzeni użytku publicznego warto poszukać nawet dwa razy cięższej.

W prywatnych ogrodach czy w publicznych parkach cenione są tak zwane ławki królewskie – to klasyczny i elegancki model, wykonany na metalowym stelażu, z podłokietnikami i wygodnym oparciem. Znane są również gustowne ławki chińskie z elementami żeliwnymi w wyszukanych kształtach, na przykład z dekoracyjną koronką. Natomiast ławki ze stali nierdzewnej odróżniają się od królewskich i chińskich nowoczesnym charakterem i minimalizmem. Taki mebel doda otoczeniu świeżości i oryginalności.

Stal nierdzewna w pigułce

Jeśli poszukujemy nowoczesnej, wytrzymałej ławki, która posłuży przez lata, warto zdecydować się na tę wykonaną ze stali nierdzewnej. Jest odporna na korozje i zmienną temperaturę, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz ciekawy wygląd. Do wyboru są proste oraz bardzo dekoracyjne modele. Z łatwością znajdziemy ten, który idealnie uzupełni teren. Ławki ze stali nierdzewnej przyciągają wzrok nowoczesnym wyglądem i eleganckim połyskiem. Dostępne są także wyjątkowo wygodne modele z oparciem oraz podłokietnikami. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort.


Polecamy inspiracje:

Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!