Ławostoły rozkładane i podnoszone – praktyczne i eleganckie

Do małych mieszkań poszukujemy rozwiązań przede wszystkim praktycznych, które ułatwią nam zorganizowanie przestrzeni i nie zagracą miejsca. Przy okazji mogłyby być jeszcze ładne, ale nie można mieć wszystkiego… Nie można? Czasem można! Ławostoły rozkładane i podnoszone to świetny przykład mebli łączących funkcjonalność ze zróżnicowanym i stylowym wyglądem.

Ławostoły rozkładane i podnoszone czarna ława Aversa Hubertus

Ławostół – co to jest?

Ławostół to – jak sama nazwa wskazuje – jednocześnie ława i stół. Wyjściowo mebel pełni zazwyczaj funkcje ławy, a po rozłożeniu i podniesieniu blatu zmienia się w wygodny stół. Łatwość modyfikacji mebla i możliwości jego ustawienia zależą głównie od zastosowanego systemu podnoszenia.

Ławostoły rozkładane i podnoszone ława Aversa Hubertus biała

Ławostoły dostępne są w bardzo wielu stylach i rodzajach wykończeń. Znajdziemy wśród nich zarówno bardziej klasyczne meble z wykończeniem drewnopodobnym, jak i ławostoły z nowoczesnym wykończeniem na wysoki połysk. Spokojnie więc znajdziemy odpowiedni model do naszego wnętrza.

Ławostoły rozkładane i podnoszone ława Kalifornia

Jeśli szczególnie zależy Wam na oszczędności przestrzeni, warto przyjrzeć się dodatkowym rozwiązaniom praktycznym w konkretnych modelach – chodzi tu oczywiście o dodatkowe półki czy szuflady, zapewniające dodatkowe miejsce na potrzebne w salonie akcesoria.

Ławostoły – jaki model wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego modelu ławostołu należy się zastanowić przede wszystkim na jakich funkcjach mebla nam zależy. Czy ma to być na co dzień zarówno ława, jak i stół? A może z funkcji ławy chcemy korzystać przede wszystkim, a stół potrzebny nam jest tylko od czasu do czasu? W zależności od rodzaju zastosowanego mechanizmu, wybrany ławostół lepiej się sprawdzi w określonej sytuacji.

Ławostoły rozkładane i podnoszone ława Waszyngton

Ławy z wymiennymi nogami są na przykład świetnym rozwiązaniem, jeśli na co dzień wystarczy nam ława, a stołu będziemy potrzebować jedynie przy okazji świąt czy rodzinnych uroczystości. Tematyce mechanizmów podnoszenia stosowanych w ławostołach poświęciliśmy obszerny artykuł Ławy podnoszone – jaki mechanizm podnoszenia ławy wybrać. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o możliwościach ławostołu, który planujecie kupić, koniecznie tam zajrzycie.

Ławostoły rozkładane i podnoszone ława Hubertus Matera Lux

Kiedy wybierzecie już rodzaj najbardziej odpowiadającego Wam mechanizmu, warto zastanowić się nad typem wykończenia mebla. Czy zależy nam na meblach w wysokim połysku czy może na wykończeniu drewnopodobnym? Mebel powinien być oczywiście dopasowany do wybranego przez nas stylu wnętrza i pozostałych mebli wykorzystywanych w pomieszczeniu. Co ważne, wielu producentów oferuje ławostoły w kilku wariantach wykończenia do wyboru, więc wybór mamy naprawdę szeroki.

Ławostoły rozkładane i podnoszone ława Kolorado

Nie zapominamy także o uważnym przyjrzeniu się wymiarom ławostołu. Jaki ma być jego rozmiar i wysokość w pozycji wyjściowej,  a jaki po rozłożeniu? Bardziej pasuje nam do wnętrza ława prostokątna czy kwadratowa? Czy model o wybranych wymiarach zmieści się w przeznaczonym dla niego miejscu i nie utrudni poruszania się po pomieszczeniu? Wszystkie te elementy powinniśmy wziąć pod uwagę zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup.

***

Co sądzicie o ławostołach? Czy to rzeczywiście meble idealne? A może chcielibyście podzielić się swoimi uwagami, które ułatwią wybór idealnego ławostołu innym? Czekamy na Wasze komentarze!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!