Ławostoły rozkładane i podnoszone – praktyczne i eleganckie

Do małych mieszkań poszukujemy rozwiązań przede wszystkim praktycznych, które ułatwią nam zorganizowanie przestrzeni i nie zagracą miejsca. Przy okazji mogłyby być jeszcze ładne, ale nie można mieć wszystkiego… Nie można? Czasem można! Ławostoły rozkładane i podnoszone to świetny przykład mebli łączących funkcjonalność ze zróżnicowanym i stylowym wyglądem.

czarna ława Aversa Hubertus

Co to jest ławostół?

Ławostół to – jak sama nazwa wskazuje – jednocześnie ława i stół. Wyjściowo mebel pełni zazwyczaj funkcje ławy, a po rozłożeniu i podniesieniu blatu zmienia się w wygodny stół. Łatwość modyfikacji mebla i możliwości jego ustawienia zależą głównie od zastosowanego systemu podnoszenia.

ława Aversa Hubertus biała

Ławostoły dostępne są w bardzo wielu stylach i rodzajach wykończeń. Znajdziemy wśród nich zarówno bardziej klasyczne meble z wykończeniem drewnopodobnym, jak i ławostoły z nowoczesnym wykończeniem na wysoki połysk. Spokojnie więc znajdziemy odpowiedni model do naszego wnętrza.

ława Kalifornia

Jeśli szczególnie zależy Wam na oszczędności przestrzeni, warto przyjrzeć się dodatkowym rozwiązaniom praktycznym w konkretnych modelach – chodzi tu oczywiście o dodatkowe półki czy szuflady, zapewniające dodatkowe miejsce na potrzebne w salonie akcesoria.

Jaki wybrać model ławostołu?

Przy wyborze odpowiedniego modelu ławostołu należy się zastanowić przede wszystkim na jakich funkcjach mebla nam zależy. Czy ma to być na co dzień zarówno ława, jak i stół? A może z funkcji ławy chcemy korzystać przede wszystkim, a stół potrzebny nam jest tylko od czasu do czasu? W zależności od rodzaju zastosowanego mechanizmu, wybrany ławostół lepiej się sprawdzi w określonej sytuacji.

ława Waszyngton

Ławy z wymiennymi nogami są na przykład świetnym rozwiązaniem, jeśli na co dzień wystarczy nam ława, a stołu będziemy potrzebować jedynie przy okazji świąt czy rodzinnych uroczystości. Tematyce mechanizmów podnoszenia stosowanych w ławostołach poświęciliśmy obszerny artykuł Ławy podnoszone – jaki mechanizm podnoszenia ławy wybrać. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o możliwościach ławostołu, który planujecie kupić, koniecznie tam zajrzycie.

ława Hubertus Matera Lux

Kiedy wybierzecie już rodzaj najbardziej odpowiadającego Wam mechanizmu, warto zastanowić się nad typem wykończenia mebla. Czy zależy nam na meblach w wysokim połysku czy może na wykończeniu drewnopodobnym? Mebel powinien być oczywiście dopasowany do wybranego przez nas stylu wnętrza i pozostałych mebli wykorzystywanych w pomieszczeniu. Co ważne, wielu producentów oferuje ławostoły w kilku wariantach wykończenia do wyboru, więc wybór mamy naprawdę szeroki.

Ławostół Kolorado

Nie zapominamy także o uważnym przyjrzeniu się wymiarom ławostołu. Jaki ma być jego rozmiar i wysokość w pozycji wyjściowej,  a jaki po rozłożeniu? Bardziej pasuje nam do wnętrza ława prostokątna czy kwadratowa? Czy model o wybranych wymiarach zmieści się w przeznaczonym dla niego miejscu i nie utrudni poruszania się po pomieszczeniu? Wszystkie te elementy powinniśmy wziąć pod uwagę zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup.

***

Co sądzicie o ławostołach? Czy to rzeczywiście meble idealne? A może chcielibyście podzielić się swoimi uwagami, które ułatwią wybór idealnego ławostołu innym? Czekamy na Wasze komentarze!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!