Leżak technorattan – jaki model wybrać?

Leżak technorattan to mebel ogrodowy coraz popularniejszy na naszych tarasach i w ogrodach. Jaki model wybrać, żeby najlepiej odpowiadał naszym potrzebom? Na co zwrócić uwagę? I z czego w ogóle możemy wybierać? Przyjrzymy się dziś bliżej jakie możliwości oferuje nam leżak ogrodowy z technorattanu.

leżak z technorattanu Altea

Leżak z technorattanu – konstrukcja i wykonanie

Leżak ogrodowy technorattan to szeroki dział produktów. Znajdziemy tu tradycyjne leżaki technorattan, leżanki ogrodowe z technorattanu oraz łóżka ogrodowe technorattan. Każdy z produktów nieco się od siebie różni i lepiej się sprawdzi przy różnym wykorzystaniu. Podstawowym elementem wspólnym pozostaje jednak konstrukcja – leżanka technorattan składa się z metalowego stelaża, na którym wyplecione są technorattanowe włókna. Dodatkowo leżak technorattanowy może mieć regulowane oparcie, podłokietniki, poduszki zwiększające wygodę korzystania, albo kółka pozwalające na łatwe przestawienie leżaka w najbardziej nasłonecznioną część ogrodu. Jak wybrać spośród nich leżak technorattanowy najlepiej odpowiadający naszym potrzebom? Przyjrzyjmy się poszczególnym wariantom leżanek.

leżanka ogrodowa technorattan Nilamito

Leżanka ogrodowa technorattan nad basen

Zacznijmy od najprostszych konstrukcji – leżaków technorattanowych o kształcie dopasowanym do ciała, bez dodatkowych poduszek. Tego typu leżanka z technorattanu to świetny wybór nad ogrodowe baseny. Dzięki temu, że nie mamy tu poduszki, nie musimy się martwić że leżak zamoknie i się zniszczy. Sam technorattan jest odporny na wodę i łatwy do czyszczenia – wystarczy spłukać go wodą – możemy więc swobodnie korzystać z mebla ogrodowego bez obaw o jego zniszczenie. Jeśli nasz leżak technorattanowy ma stać bezpośrednio nad wodą, warto postawić na model o aluminiowym stelażu – jak na przykład leżak technorattanowy Wave Brown – ponieważ aluminium jest w pełni odporne na wodę i nie ma ryzyka, że stelaż zacznie rdzewieć.

leżanka technrattanowa Successo

Leżak ogrodowy z technorattanu do opalania

Proste leżanki ogrodowe technorattan bez poduszek są najlepszym wyborem na ogrodową plażę. Ponieważ nie ma tu poduszki, nie musimy się martwić że zaplamimy materiał olejkiem do opalania. Sam technorattan jest materiałem elastycznym, który dopasowuje się do ciała, więc korzystanie z leżaka technorattowego jest wygodne również bez dodatkowej poduszki. Mebel ogrodowy można myć wodą i delikatnymi środkami czyszczącymi, więc bez problemu usuniemy nawet tłuste ślady po olejkach. Ciekawym rozwiązaniem na ogrodową plażę są zestawy leżaków – jak na przykład zestaw leżaków technorattanowych Successo – które uzupełniane są dodatkowo o niski stolik na napoje.

łóżko z technorattanu Wave

Leżak technorattan do leniwego wypoczynku

Leżaka technorattanowa z poduszką czy też bardziej obszerne łóżko ogrodowe z technorattanu to najlepszy wybór do leniwego wypoczynku w ogrodzie – rozłożenia się z książką czy nawet ucięcia sobie krótkiej drzemki na świeżym powietrzu. Leżanka z technorattanu to zazwyczaj pojedynczy mebel, natomiast łóżko z technorattanu może być również bardzo obszernym kompletem mebli składanych – jak w przypadku łóżka z technorattanu Rico. Leżak technorattan z poduszką zapewni osobom wypoczywającym w ogrodzie maksymalny relaks – to świetny wybór dla osób poszukujących czegoś o najwyższym komforcie. Warto wspomnieć jeszcze o leżakach technorattanowych pasujących do kompletów mebli ogrodowych (np. Nilamito, Ligurito), które nie tylko są bardzo wygodne, ale też świetnie komponują się w całość z zestawami na taras.

łóżko ogrodowe z technorattanu Ligurito z kompletem mebli

***

Który leżak z technorattanu najbardziej odpowiada Twoim potrzebom? Model na basen, do opalania czy leniwego wypoczynku w ogrodzie? A może masz jakieś własne przemyślenia w kwestii wyboru leżaka, którymi chciałbyś się podzielić? Czekam na Twój komentarz!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!