Leżaki ogrodowe – który model najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Decydując się na wybór leżaka ogrodowego, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Najważniejsze pytanie, jakie trzeba sobie zadać, brzmi: do czego będziemy wykorzystywać leżak? Czy będzie on służył do wylegiwania się na słońcu, czy chcemy używać go nad basenem? A może postawimy leżak ogrodowy w cieniu, by w spokoju oddać się lekturze na świeżym powietrzu? Dopiero w drugiej kolejności warto zacząć się zastanawiać nad jego wyglądem czy tworzywem z jakiego został wykonany. Dlatego też przygotowując dla Was krótki przegląd leżaków, zdecydowaliśmy się na zestawienie ich pod kątem funkcjonalności. Zapraszamy do lektury.

Leżak ogrodowy aluminiowy Relax taupe

Leżaki wypoczynkowe

Leżaki ogrodowe najczęściej pełnią własnie funkcję wypoczynkową. Jakie cechy powinien posiadać tego typu leżak? Przede wszystkim powinien być wygodny, bo z pewnością latem będziemy mieli ochotę wylegiwać się na nim długimi godzinami. Dlatego też najlepszym wyborem będzie model wyposażony w miękką poduszkę, która zwiększy komfort wypoczynku – w tej roli świetnie sprawdzą się na przykład leżak Daytona czy leżak Nilamito. Jeśli na leżaku wolimy bardziej siedzieć niż leżeć, warto zastanowić się nad modelem Relax czy technorattanowym kompletem Fresco. Warto również sprawdzić, czy leżak ma możliwość regulacji oparcia. Wszystkie wymienione wyżej modele posiadają tę funkcję.

Leżak Daytona plażowy składany

Leżaki plażowe

Leżaki plażowe służą głównie do wylegiwania się na słońcu i opalania – niekoniecznie na plaży. Dobrze, żeby taki mebel miał regulowane oparcie i odpowiednio wyprofilowany kształt. Jednak przede wszystkim leżak plażowy powinien być łatwy do czyszczenia – w końcu nie chcemy na nim zostawić plam po olejku do opalania. Dlatego też jako leżaki plażowe świetnie sprawdzą się modele wykonane z tworzywa sztucznego (takie jak model Pacific) lub też nieco przyjemniejsze dla ciała modele technorattanowe (na przykład leżak Margo czy zestaw Successo). Modele te można swobodnie myć wodą, a nawet spłukać ogrodowym szlauchem.

Keter Pacific leżak ogrodowy

Leżaki basenowe

W roli leżaków basenowych, które mają stać tuż przy zbiorniku, świetnie sprawdzą się modele z tworzywa sztucznego – takie jak wspomniany wyżej leżak Pacific. Są one w pełni odporne na wodę, więc ciągłe ochlapywanie czy moczenie leżaka nie spowoduje jego zniszczenia. Dobrym pomysłem jest też zakup leżaka aluminiowego wykładanego textiline (modele Sunrise czy Relax). To elastyczna tkanina o wysokiej odporności na wodę, szybkoschnąca. Nad basenem nieźle sprawdzają się również modele technorattanowe (Wave, Margo). Niektórzy decydują się nawet na ustawienie nad basenem leżaka z poduszką, ale w tym wypadku trzeba uważać, by poduszki przesadnie nie zamoczyć.

Leżak ogrodowy aluminiowy RelaxAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!