Loft – postindustrialny obiekt pożądania

desiretoinspire.net

 

Moda, a w zasadzie SZAŁ na lofty na dobre dotarł i do nas. Wysokie, postindustrialne, przestronne mieszkania stały się w Polsce bardzo popularne. W Stanach Zjednoczonych oraz w Europie zachodniej tradycja na mieszkania w takich miejscach sięga już kilkudziesięciu lat. Loft, to duże i jasne pomieszczenie mieszkalne, znajdujące się w budynku, który niegdyś pełnił rolę zakładu przemysłowego/fabryki. Typowe lofty to te, znajdujące się na najwyższej kondygnacji.

Najwięcej mieszkań tego typu ma do zaoferowania Łódź. To właśnie w Łodzi, słynącej między innymi z przemysłu włókienniczego, najłatwiej o kupno, bądź wynajem pomieszczeń, w których znajdowały się manufaktury. Równie dużo budynków tego typu znajduje się na Śląsku, w Poznaniu czy w Kołobrzegu. Warszawa także obfituje w tego typu mieszkania, jednak zupełnym hitem, stały się tam nowoczesne kompleksy mieszkalne budowane tak, by przypominały lokale pofabryczne sprzed lat.

Jedno z takich osiedli powstaje w stolicy przy ulicy Woronicza. Jednakże oryginalne, postindustrialne wnętrza mają nad nimi ogromną (wg. mnie) przewagę – są autentyczne. Oczywiście, można się zastanawiać, czy jest sens inwestowania w mieszkanie, które posiada stare okna, i nader często, nieestetyczną instalację biegnącą po ścianach i pod sufitami. Według mnie, klimat, który tworzą te mieszkania jest niezwykły i na myśl przywodzi Nowy York, w którym – nie będę nikogo oszukiwać ;) – jestem zakochana. Jeżeli znajdą się wśród Was fani nowoczesnych rozwiązań rodem z osiedla Qbik przy ulicy Woronicza, zachęcam do polemiki…

Na szczegółową analizę industrialu w dizajnie przyjdzie jeszcze czas. Dziś, chciałabym Was tylko zarazić entuzjazmem i przekonać do tego typu wnętrz. Obejrzyjcie galerię i napiszcie czy jesteście ciekawi szczegółów. Ja bardzo :).

 


Autor: be.
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!