Łóżka piętrowe dla dorosłych i dla dzieci – oszczędzacze miejsca

Piętrowe łóżka są doskonałym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Dzieci będą miały frajdę z łażenia po drabince i zabaw na obu piętrach, a rodzice oszczędzą trochę miejsca i pieniędzy – łóżko piętrowe jest często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż zakup dwóch osobnych łóżek. Dostępność na rynku rozmaitych modeli łóżek zapewni nam odpowiednio szeroki wybór.

Łóżko 3-osobowe Maksymilian Łóżko Jakub II Łóżko Jakub

Liczne wzory i kolory

Ze względu na to, że z piętrowych łóżek najczęściej korzystają dzieci, na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów łóżek piętrowych. Oprócz klasycznych dwupiętrowych modeli, możemy też kupić ciekawie zaprojektowane łóżka-meblościanki. To ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie – nawet w niewielkim domu czy mieszkaniu nasze pociechy będą miały swój prywatny zakątek.

bunk-beds-22 oliwier-26141-xl bunk-beds-28

Łóżko na antresoli

Łóżko piętrowe nie musi być tylko rozwiązaniem dla rodzeństwa – w sprzedaży są też łóżka-antresole, pod które można wstawić biurko czy sofę. Niektórzy producenci oferują gotowy zestaw z przygotowanym w części parterowej biurkiem. Do takiego kompletu wystarczy dokupić krzesło, by nasz maluch miał swój własny kącik do pracy i snu. Takie rozwiązanie dobrze się też sprawdza w kawalerce – łóżko na antresoli pozwala znacznie zaoszczędzić przestrzeń.

źródło oferia.pl Łóżko Miłosz źródło meblosklep.pl

Łóżko piętrowe 3-osobowe

Jeszcze ciekawszą opcją są łóżka piętrowe trzyosobowe. Taki model pozwala wykorzystać aż trzy miejsca noclegowe. Świetnie sprawdzi się nie tylko jako łóżko dla trójki rodzeństwa, ale też dla dodatkowego gościa – szczególnie jeśli u naszych pociech często nocują koledzy. Dodatkowo takie łóżko można potraktować jako całkiem osobne miejsce noclegowe – wyciągnąć spod ostatniego piętra i przenieść do zupełnie innego pokoju.

Łóżko 3-osobowe Maksymilian Łóżko 3-osobowe Damian Łóżko Cezary

Łóżka piętrowe dla dorosłych

W ostatnich latach na popularności zyskują też łóżka piętrowe dla dorosłych. Sprawdzają się one przede wszystkich w miejscach, gdzie na niewielkiej przestrzeni trzeba zakwaterować dużą liczbę osób. Często wykorzystywane są przez firmy kwaterujące pracowników, zwłaszcza przy pracach sezonowych bądź budowlanych. Takie łóżka mają prostszą formę i większe rozmiary, żeby dorosła osoba spokojnie się na nich zmieściła.

bunk-beds-3 Łóżko piętrowe 90 x 200 bunk-beds-2

Na koniec jeszcze mała rada. Sprawdzając, czy łóżko piętrowe zmieści się w Waszym mieszkaniu, pamiętajcie o dodaniu jakichś 50 cm do wysokości mebla – tak, żeby śpiąca na górze osoba mogła swobodnie usiąść na swoim łóżku. Lepiej byłoby uniknąć codziennego nabijania sobie guza ;)Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Łóżka piętrowe dla dorosłych i dla dzieci – oszczędzacze miejsca”
  1. Tomasz Luty 1, 2019 at 12:00 #

    Łatwo i interesująco podana wiedza. Dziękuję autorowi.

     
  2. Anna500 Czerwiec 12, 2014 at 06:14 #

    to idealne rozwiązanie, bardzo ładne modele prezentujesz na zdjęciach.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!