Łóżka z biurkiem dla dziecka – sposób na oszczędzenie miejsca

Pomysłowe i funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiego pokoju dla nastolatka lub chodzącego już do szkoły dziecka, to nie lada wyzwanie. Jak się jednak okazuje, można sprytnie połączyć miejsce do nauki z miejscem do spania.

łóżko z biurkiem dla dziecka

Wielofunkcyjne łóżko z biurkiem, szafą i innymi funkcjami pomaga zaoszczędzić miejsce

Wiecznie modne łóżka piętrowe dla dzieci

Sympatią maluchów nigdy nie przestaną się cieszyć łóżka piętrowe dla dzieci. Wspinanie się po szczebelkach to dla nich prawdziwa frajda. Rodzice z kolei cenią takie łóżka ze względu na ich praktyczność, oszczędność miejsca i gwarancję bezpieczeństwa. Tego rodzaju modele mają zamontowane ochronne barierki, dlatego nie ma ryzyka, że maluch wypadnie w nocy. Tradycyjnie kojarzymy, że łóżka piętrowe to po prostu dwa materace, jeden nad drugim. Występuje jednak jeszcze jeden rodzaj łóżek piętrowych. Na dole, zamiast miejsca do spania, mają zamontowane biurko i rząd regałów. To tu uczeń może odrabiać lekcje, uczyć się, lub pracować przed komputerem.  Zestaw mebli uzupełnia wygodne łóżko na piętrze, zabezpieczone oczywiście barierkami.

Swoboda aranżacji łóżka z biurkiem dla dziecka

Piętrowe łóżka z biurkiem dla dziecka sprzedawane są w zestawie, zatem pasują do siebie pod względem kolorystyki i surowca. Jeżeli jednak zestaw łóżka z biurkiem ma trafić do pokoju nastolatka, możemy pozwolić mu zestawić meble według własnego uznania. W takim przypadku świetnie sprawdzą się łóżka z biurkiem na antresoli. Łóżko wsparte jest na specjalnej konstrukcji, z niezagospodarowaną powierzchnią pod spodem. Znakomicie nada się jako miejsce do zabawy dla młodszych dzieci lub nauki – dla starszych pociech. Tak jak w przypadku łóżka piętrowego, na materac prowadzą wygodne szczebelki. Samo łóżko zabezpieczone jest wysokimi barierkami. Jednak nie tylko wygoda i bezpieczeństwo stanowią o atrakcyjności łóżek piętrowych lub na antresoli. Możemy je spokojnie wstawić do pomieszczeń zarówno dużych, jak i małych. Sprytnie pomogą zaoszczędzić trochę przestrzeni i będą stanowiły ciekawy element wyposażenia. Jedynym warunkiem jest odpowiednia wysokość pokoju.

Sprytne tricki dla niskiego pokoju

Jeżeli decydujemy się na łóżko z antresolą, mamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o wybór regałów i biurka. Sugerując się zdaniem nastolatka, możemy umieścić we wnęce meble zgodne z jego gustem, niekoniecznie pasujące do łóżka. Zadbajmy jednak o to, aby biurko miało odpowiednią wysokość. Jeśli będzie za niskie, nasze dziecko będzie się garbić. Z kolei jeśli będzie zbyt wysokie, nauka i praca nie będzie wygodna. Jeżeli jednak pokój jest zbyt niski, by wybrać łóżko piętrowe lub na antresoli, możemy zdecydować się na model typu „hidden bed”, czyli tak zwane ukryte łóżko. Jak to działa? W ciągu dnia możemy usiąść przy biurku, a w nocy zakrywamy je ukrytym w ciągu dnia łóżkiem. Zestawy tego typu wykonane są z należytą starannością, nie musimy się zatem obawiać, że blat biurka się uszkodzi pod wpływem ciężaru ciała nastolatka. Tego typu zestawy sprzedawane są w różnych wariantach, także jako łóżka młodzieżowe z biurkiem do nauki. To także znakomita alternatywa dla łóżek piętrowych.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!