Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?

Twoja pociecha wyrosła już z łóżeczka niemowlęcego? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego łóżka dla dzieci, które posłuży jej przez następnych kilka lat? W takim razie dobrze trafiłeś! Dziś będziemy się bliżej przyglądać łóżkom dziecięcym i zastanowimy się, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego łóżeczka dla dziecka.

Łóżko dla dziecka Pablo

Bezpieczeństwo ważne przy wyborze łóżka dla dziecka

Pierwsza i najważniejsza kwestia to bezpieczeństwo. Łóżko dla dziecka powinno być solidnie wykonane, żebyśmy nie musieli się martwić o nasze dziecko w czasie snu czy zabaw w sypialni. Dla maluchów modelem obowiązkowym jest łóżko z barierką, dzięki której nasza pociecha nie wypadnie z posłania w czasie snu. W dużej części modeli barierkę można w razie potrzeby zdemontować. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ takie łóżeczko będzie się nadawać nie tylko dla malucha, ale też dla starszego dziecka. Przy wyborze łóżka dla dzieci trzeba też wziąć pod uwagę wykończenie – czy krawędzie są odpowiednio zaokrąglone, żeby zminimalizować ryzyko urazów? To bardzo ważny element jeśli wybieramy łóżko dla małych dzieci.

Łóżko dla dziecka Tobi

jak dopasować łóżko dla dziecka do potrzeb

Przy wyborze idealnego modelu warto wziąć pod uwagę okres na jaki kupujemy łóżko dla dziecka. Jeśli w tym samym łóżku nasza pociecha będzie sypiała również jako 10-latek, warto kupić większy model. Weźmy pod uwagę nasz własny wzrost – jeśli należymy do wysokich osób, już nasz 10-latek może mieć około 150 cm wzrostu. Wówczas w tradycyjnym łóżeczku dla starszych dzieci o długości 160 cm będzie mu zwyczajnie niewygodnie. Z kolei jeśli w najbliższym czasie planujemy dalsze powiększenie rodziny (lub rodzina już się powiększa), warto się zastanowić czy nie wstrzymać się z zakupem większego łóżeczka i nie kupić zamiast tego łóżka piętrowego dla obu pociech.

Łóżko dla chłopca lub dziewczynki Pablo

Podsumowanie

Zróbmy małe podsumowanie – łóżko dla dziecka powinno być bezpieczne i dopasowane do jego potrzeb. Co z wykończeniem? Czy warto kupować kolorowe łóżka dla dzieci? Moim zdaniem jak najbardziej. Maluchy uwielbiają kolorowe przedmioty, a otoczenie dziecka odpowiednimi kolorami wspiera jego rozwój. W sypialniach najlepiej sprawdzają się spokojne kolory – biel, odcienie zieleni, błękitu, różu czy beżu – które działają kojąco. W łóżkach dla dzieci świetnie się też sprawdzają naturalne materiały, takie jak drewno. Duże znaczenie ma fakt, że drewno jest w dotyku ciepłe, więc przy zetknięciu z nim maluch nie będzie odczuwał dyskomfortu. Jeśli chodzi o wzornictwo, to spokojnie znajdziemy wśród propozycji łóżek dziecięcych najbardziej pasujący nam model. A jeśli maluch jest starszy i ma już jakieś ulubione wzory, kolory czy zabawki, warto włączyć go w poszukiwanie łóżka i zapytać, czy wybrany przez nas model będzie mu odpowiadał.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!