Łóżko do pokoju gościnnego – jakie wybrać i dlaczego?

łóżko do pokoju gościnnego - propozycja

Nie oszukujmy się, nieużywany na co dzień pokój gościnny zazwyczaj staje się garderobą, suszarnią, prasowalnią, przechowalnią, tudzież inną “lnią” ;). W związku z tym, najbardziej praktycznym łóżkiem, które możemy wstawić do takiego pokoju jest łóżko rozkładane, a dokładniej wersalka, narożnik lub sofa z funkcją spania. Wybór któregoś z tych mebli pomoże nam zaoszczędzić cenne miejsce i przystosuje pomieszczenie do pełnienia na co dzień innych funkcji.Pokój gościnny doskonale nadaje się do tego, aby w dni wolne od nocujących u nas znajomych pełnić rolę biura. Gościom na pewno nie będzie przeszkadzało stojące w nim biurko, a  nam – dzięki zakupowi rozkładanego narożnika lub sofy – nie będzie zawadzało duże łóżko, które zajmie pół pokoju.

narożnik filipek do pokoju gościnnego

Kliknij na zdjęcie i zobacz jak ten narożnik wygląda po złożeniu.

sofa do pokoju gościnnego

Kliknij na miniaturkę zdjęcia i zobacz jak sofa Jowisz wygląda w stanie złożonym

Meble wielofunkcyjne, tak jak rozkładane kanapy, są praktyczne, ale nie zawsze komfortowe w użytkowaniu. W przypadku sof i narożników z funkcją spania bardzo istotne jest to, na ile wygodna jest po rozłożeniu powierzchnia mebla. Wysuwane sofy starego typu miały tę niewybaczalną wadę, że po przespaniu choćby jednej nocy budziliśmy się “połamani” i niewyspani. Fakt, po kilkunastu nocach spędzonych na takim niewygodnym wynalazku, nasze ciało wreszcie się przyzwyczajało i byliśmy w stanie znosić twardość materaca (taki był mój przypadek, być może niektórzy z Was nigdy nie przyzwyczaili się do sypiania na swojej wysuwanej sofie), ale nie w tym rzecz, by “jakoś przespać noc”, tylko, żeby się porządnie i wygodnie WYSPAĆ :).

narożnik do pokoju gościnnego

Kliknij na zdjęcie i zobacz jak narożnik Pluton wygląda po złożeniu.

Znaczna część współcześnie sprzedawanych mebli tego typu wykonywana jest w inny sposób niż dawniej. Mam tu na myśli sposób rozkładania. Obecnie dużo częściej spotykamy się z rozkładanymi kanapami, w których materac do spania nie jest poprzedzielany na kilka różnych segmentów (w tym każdy o innym stopniu twardości – bo i tak kiedyś bywało ;) ), a stanowi jednolitą całość, co podnosi komfort użytkujących go osób. Większość sof z funkcją spania jest wyposażona w standardzie w siedzisko (najczęściej służące po rozłożeniu jako część materaca do spania) ze sprężynami bonellowymi, dzięki czemu mebel po rozłożeniu jest miękki i nie odkształca się tak szybko jak w przypadku materacy wykonanych wyłącznie z pianki. Jeśli mebel w standardzie nie posiada sprężyn zazwyczaj za drobną dopłatą istnieje możliwość zamówienia danego modelu na sprężynach. Zawsze warto zapytać o taką możliwość obsługę sklepu, w której kupujemy narożnik, albo sofę.


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!