Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżko kontynentalne to wygodny, zyskujący coraz większą popularność mebel. Wielu jego użytkowników jest bardzo zadowolonych z dokonanego wyboru. Czy warto zatem kupić łóżko kontynentalne? Co to w ogóle jest? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

łóżko kontynentalne czy warto

Łóżko kontynentalne – co to?

Łóżko kontynentalne ma zupełnie inną budowę niż tradycyjne. Pierwsza ważna cecha to fakt, że nie ma ono ramy po bokach. Warstwą zewnętrzną jest tu więc po prostu materac. Tego rodzaju mebel bardzo często posiada również wygodny zagłówek – znaleźć można zarówno warianty, w których jest on nieco szerszy od całego łóżka, jak i takie, w których nie wystaje on z bryły mebla. Przejdźmy teraz do samej budowy. Na spodzie jest rama, w której umieszczono dolną część łóżka, wypełnioną specjalnymi sprężynami. Wyżej znajdziemy duży i wygodny materac, a na tym wszystkim znajduje się jeszcze czasem specjalna nakładka. Widzimy więc, że jeśli chodzi o wygodę spania, zdecydowanie warto wybrać łóżko kontynentalne. Co to jednak oznacza dla wymiarów samego mebla? Co prawda klasycznie umieszczane jest ono raczej w dużych sypialniach, jednak bez trudu znajdziemy warianty o mniejszej szerokości, które sprawdzą się również w niewielkich pomieszczeniach. Warto również wspomnieć, że tego rodzaju łóżko wyposażone jest często w praktyczny pojemnik na pościel.

jakie łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne czy zwykłe?

Gdy zastanawiamy się, czy wybrać łóżko kontynentalne, czy zwykłe, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Zapewne dla wielu osób ważna będzie cena. O ile zwykłe łóżko znaleźć możemy zwykle w szeroko pojętych okolicach tysiąca złotych, o tyle ceny podstawowych wariantów kontynentalnych zaczynają się zdecydowanie powyżej 1000 złotych, a wiele modeli kosztować będzie nawet 2 lub 3 i więcej tysięcy złotych. Różnica jest więc spora. Z drugiej strony łóżko kontynentalne oferuje bardzo komfortowe warunki spania – leży się wysoko, a i twardość materacy możemy dowolnie wybierać. Również pod względem estetycznym warto rozważyć łóżko kontynentalne. Czy warto wydawać takie pieniądze dla samego wyglądu? Raczej nie, jednak gdy już kupimy ten mebel, nasza sypialnia zyska urok pomieszczenia ekskluzywnego i przytulnego. Z drugiej jednak strony do łóżka klasycznego dużo łatwiej kupimy np. pościel. Jeśli mamy kontynentalne, również nie będzie z tym dużego problemu, jednak jest ono mniej popularne, zatem odpowiedniego prześcieradła możemy nie znaleźć w każdym sklepie.

łóżko kontynentalne czy zwykłe

Łóżko kontynentalne – jakie wybrać?

Jeśli już się zdecydowaliśmy na ten zakup, jakie łóżko kontynentalne warto wybrać? Kluczowa będzie tu kwestia rozmiarów. Zastanówmy się, jak duży mebel zmieści się do naszej sypialni, byśmy mogli się w niej swobodnie poruszać. Warto również zwrócić uwagę na wysokość, by wszystkim użytkownikom korzystało się z niego wygodnie. W następnej kolejności dobrze jest przyjrzeć się zagłówkowi – czy ma odpowiednią dla nas wysokość, miękkość i fakturę. Jest to przydatny element, gdy chcemy czytać, korzystać z laptopa lub oglądać telewizję, warto więc dopasować go pod własne potrzeby. Jeśli jest to dla nas ważne, upewnijmy się, że w łóżku znajduje się odpowiednio duży i wygodny pojemnik na pościel. Nie zapominajmy również o estetyce – o ile zwykle można dowolnie określić kolorystykę, o tyle kształt czy fason warto zawczasu dobrać tak, by wydobywał z naszej sypialni to, co najlepsze. Najlepiej byłoby również, gdyby przed zakupem wszystkie osoby, które będą korzystać z łóżka, mogły się na nim położyć i przetestować, czy ergonomia mebla jest dla nich odpowiednia.

łóżko kontynentalne jakie wybrać

Łóżko kontynentalne – czy warto?

Wiemy już, czym jest łóżko kontynentalne. Jakie wybrać, jeśli już się zdecydujemy – to też nie jest już tajemnicą. Pozostaje jeszcze pytanie, czy warto? Oczywiście, zależy to od wielu czynników, takich jak nasze oczekiwania względem komfortu snu czy budżet, jakim dysponujemy. Warto zwrócić jednak uwagę na kilka rzeczy. Łóżko kontynentalne nie posiada ramy bocznej, nie ma tu twardych, drewnianych krawędzi. My lub nasze dzieci nie mamy więc o co się boleśnie uderzyć. Niektórych może zniechęcać cena łóżka kontynentalnego. Weźmy jednak pod uwagę, że nie musimy kupować tu np. materaca, płacimy więcej, ale od razu za całość. W przypadku klasycznego mebla musimy się liczyć z dokupowaniem niezbędnego wyposażenia. Z tego punktu widzenia cena łóżka kontynentalnego nie jest już tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza że mebel ten jest zakupem na długo – przy odpowiednim użytkowaniu będziemy cieszyć się jego wygodą przez wiele lat. Jeśli więc podoba nam się jego wygląd lub kusi nas komfort oferowany przez ten mebel – może warto się nim zainteresować?

Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!