Łóżko składane do ściany – ratunek dla małej sypialni

Mikroapartamenty i malutkie kawalerki wciąż cieszą się popularnością na polskim rynku nieruchomości. Najwięcej problemu wywołuje jednak wybór odpowiedniego łóżka do takiego mini-mieszkania. Na jaki model się zdecydować, żeby zaoszczędzić choć trochę przestrzeni?

Łóżko składane do ściany

Łóżko składane do ściany

Stworzone do nowoczesnych wnętrz

Na czym polega sekret łóżka składanego do ściany? Na noc rozkładamy je do spania, jest wygodne oraz odpowiednio długie i szerokie. Z kolei w dzień zniknie, przylegając szczelnie do ściany. Taki model to wręcz wymarzona opcja dla wszystkich posiadaczy malutkich mieszkań, z niewielkimi sypialniami. Tradycyjne łóżko zastępujemy takim sprytnym modelem, dostawiamy dwa fotele i stolik – i pokój już urządzony. To nie tylko znakomita propozycja dla tych, którzy szukają dodatkowego metrażu w swoim mieszkaniu. To również świetny element wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Ta część łóżka, która w nocy stanowi jego spód, w dzień będzie częścią ściany w naszym mieszkaniu. Wybierając model dla siebie, zadbajmy, by pasował do naszych ścian. Możemy wybrać spód drewniany lub materiałowy, oblec go własną tkaniną… Nowoczesne łóżka do sypialni tego typu na pewno nadadzą naszemu mieszaniu oryginalnego charakteru.

W sam raz dla pary…

Choć modele składane do ściany wydają się być niestabilne i niewygodne, mogą stanowić świetne łóżka małżeńskie. Szczególnie warto je polecić młodym małżeństwom, które najczęściej mieszkają w niewielkich mieszkaniach lub kawalerkach. Łóżko składane do ściany nie tylko ułatwi im zaoszczędzenie odrobiny przestrzeni, ale także nie nadwyręży ich budżetu. Wbrew pozorom, projektanci tego typu łóżek pomyśleli nawet o sposobie przechowywania pościeli. Większość modeli została wyposażona w rzędy elastycznych pasów, które nawet po złożeniu będą trzymały nasza pościel w ryzach.

… i dla singli

Tego typu modele produkowane są w różnych wymiarach. Bez trudu dopasujemy je zarówno do sypialni małżeńskiej, jak i do pokoju singla. Łóżka jednoosobowe składane do ściany są oczywiście węższe, ale nie mniej wygodne. Pościel podtrzymują pasy, a samo łóżko składa się lekko i szybko. Nie trzeba być również szczególnie silnym, aby je rozłożyć. Większość modeli posiada wygodne uchwyty i rączki, dlatego z rozkładaniem i składaniem takiego łóżka bez trudu poradzą sobie nawet najbardziej delikatne osoby. Na co jednak musimy zwrócić uwagę, wybierając taki model? Upewnijmy się, że zostało solidnie zamontowane i że operowanie nim nie sprawia nam trudności. Ustawiając meble w pokoju pamiętajmy, żeby zostawić odpowiednio dużo miejsca na rozłożenie łóżka. Choć wydają się być ciężkie, w rzeczywistości rozkłada i składa się je bardzo prosto. Są lekkie i praktyczne, a zarazem wygodne i bezpieczne. Bez względu, czy szukamy łóżka dla pary, czy dla singla, znajdziemy ten fason w odpowiednich wymiarach. Odpowiednio zagospodarowany, będzie stanowił znakomite uzupełnienie zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Szczególnie polecany w małym pokojach i mieszkaniach, ale warto mieć go na uwadze, jeśli cenimy oszczędne zagospodarowywanie przestrzeni, bez względu na metraż.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!