Łóżko ze zjeżdżalnią dla dzieci – czy jest bezpieczne?

Dla większości maluchów, zamiana dobrze znanego łóżeczka lub wygodnego łóżka w sypialni rodziców na własne miejsce do spania jest wyjątkowo stresującym doświadczeniem. Producenci mebli prześcigają się jednak w propozycjach, które mają sprawić, że dzieci wręcz nie będą mogły doczekać się pory spania.

Łóżko ze zjeżdżalnią dla dzieci

Typowe Łóżko ze zjeżdżalnią dla dzieci to połączenie różnych funkcji

Propozycje dla dziewczynek

Wybierając łóżko dla naszej córeczki, starajmy się postawić na jasne, najlepiej pastelowe kolory. Niemal każdej dziewczynce przypadną do gustu meble jasnoniebieskie, różowe lub beżowe. Oprócz tradycyjnych fasonów, łóżka dziewczęce to również meble w kształcie bajkowych pojazdów, mini-domków, a nawet… karocy. Niektóre modele są wyposażone w kolorowe baldachimy lub drabinki. Decydując się na łóżko piętrowe, pamiętajmy, aby upewnić się, czy zostały zamontowane wytrzymałe barierki i czy nasza pociecha na pewno nie będzie bała się spać na górze. Bez względu na to, jaki ostatecznie mebel wstawimy do dziecinnego pokoju, zadbajmy o to, by córeczka współdecydowała w wyborze pościeli. W sklepach bez trudu znajdziemy poszewki i prześcieradła ozdobione wizerunkami postaci z bajek czy ulubionych lalek. Jeżeli do takiego zestawu dodamy jeszcze ulubione maskotki, zamiana łóżeczka na łóżko na pewno nie będzie trudnym doświadczeniem.

Coś dla chłopców

Chłopcy z kolei na pewno będą zachwyceni łóżkami piętrowymi, na które trzeba wspinać się do drabinkach. Ogromną popularnością cieszą się również łóżka dla dzieci auta, czyli w kształcie samochodów popularnych marek lub policyjnych, strażackich bądź wyścigowych. Dla młodszych chłopców możemy także wybrać łóżka przypominające kształtem pojazdy z popularnych kreskówek, np. lokomotywy z bajki „Tomek i przyjaciele”. Każde dziecko będzie również zachwycone, jeśli pozwolimy mu wybrać pościel do swojego łóżka. O ile dla dziewczynek wybierzemy poszewki ozdobione wizerunkiem lalek, dla chłopców możemy dobrać motywy z bohaterami komiksów lub superbohaterami.

Łóżko zjeżdzalnia

… oraz dla wszystkich

Gust chłopców i dziewczynek znacznie się różni. Łóżka dla dziewczynek powinny być delikatne, najlepiej w jasnych, pastelowych odcieniach. Mogą swoim kształtem przypominać małe domki, pałacyki lub nawet bajkowe karoce. Z kolei łóżka dla chłopców mogą mieć postać samochodów lub nawet mini-lokomotywy. Bez wątpienia jednak i chłopiec, i dziewczynka będą zachwyceni łóżkiem dziecięcym ze zjeżdżalnią. Modele tego typu są piętrowe, co umożliwia maluchom swobodne zjeżdżanie na podłogę. Takie łóżka wyglądają znakomicie, a dzieci wręcz za nimi przepadają. Rodzice jednak często mają wątpliwości. Sprzedawcy sklepów przyznają, że najczęstsze pytanie, jakie słyszą, to: czy takie łóżko jest bezpieczne? Jak najbardziej! Prowadząca na piętro drabinka jest dostosowana do możliwości maluchów, a samo łóżko zostało zabezpieczone wytrzymałymi barierkami. Zjeżdżalnie z kolei wykonane są z bezpiecznych materiałów, które umożliwią spokojny zjazd na dół i nie pokaleczą dziecka. Jeżeli tylko nasz maluch jest wystarczająco sprawny, a w pokoju zmieści się taki oryginalny zestaw, możemy się na niego zdecydować bez obaw.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!