Magia turkusowego wnętrza

Wciąż szukam inspiracji na urządzenie mieszkania. Sen z powiek spędza mi wybór kolorów we wnętrzu. Z doświadczenia wiem, że upatrzony i uwielbiany kolor po kilku miesiącach zupełnie mi się nudzi. Wiedziona tym przekonaniem wybierałam zazwyczaj barwy neutralne – beże, biel, pastelowy żółty. Kolor ścian nie stanowi większego problemu – pokój zawsze można przemalować. Problem zaczyna się wtedy, kiedy zostajemy “na lodzie” z obiciami mebli, dywanami, zasłonami i dodatkami w kolorze, który zupełnie nam się znudził. Tym razem zamierzam zaryzykować. Stawiam na turkus! Was też postaram się do tego zachęcić.

Turkus – łączenie z innymi kolorami

Turkusem zostałam “zainfekowana” błądząc po stronach z designem. W ten sam sposób rodzi się większość inspiracji na wystrój mojego wnętrza. Nigdy nie przepadałam za niebieskim. Miałam wrażenie, że jakiego odcienia bym nie użyła, wnętrze nabierze surowego, chłodnego klimatu. Nic bardziej mylnego. Niezwykle istotne jest to, z jakim kolorem zestawimy błękity. Turkus doskonale komponuje się z głębokimi fioletami, czekoladowym brązem, beżem, morskimi odcieniami zieleni, fuksją i pastelowym różem, oraz oczywiście z bielą. Dla odważnych – turkus z czerwienią. Ekstremalny kontrast i z pozoru dwie, “gryzące się” barwy, a jednak znajdują swoich zwolenników. Ja pozostanę jednak przy bezpieczniejszych połączeniach.

Turkus we wnętrzu – magia detali

Tym, którzy obawiają się turkusu jako dominującej barwy, polecam postawienie na jeden wyrazisty dodatek w tym kolorze. Może to być ozdobny, masywny żyrandol, komoda lub hokery barowe, ustawione we wnętrzu, któremu chcemy nadać charakteru. Turkus połączony z bielą, jako barwą dominującą, daje efekt wnętrza domku nad ciepłym morzem. Dodaje wnętrzu świeżości. Zestawiony z czekoladowym brązem i głębokim fioletem, dodaje szyku i wytworności. Najlepiej w tych barwach prezentują się meble w welurowym obiciu. Mieszkanie nabiera wtedy ciepłego, przytulnego klimatu, nie tracąc przy tym nic ze swojej elegancji. Natomiast turkus połączony z zielenią, złotem i fuksją doda wnętrzu nieco orientalnego wyglądu. I jak, dacie się skusić?


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!