Malowanie domków ogrodowych Keter Oakland

Domki ogrodowe Keter Oakland to jedyna seria domków ogrodowych z tworzyw sztucznych, które można malować. Dlaczego domki właśnie z tej serii można malować? I jak zabrać się za malowanie domków ogrodowych Keter Oakland? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tym kwestiom.

Domek Keter Oakland pomalowany na czerwono i zielono

Domki narzędziowe Keter Oakland

Domki ogrodowe Keter Oakland to popularna seria domków narzędziowych produkowanych przez znaną na całym świecie firmę Keter. Domki są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, eleganckie i praktyczne. Na czym polega ich wyjątkowość?

Domki Keter Oakland wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego – DUOTECH. Jest to materiał stworzony i opatentowany przez firmę Keter. Zastosowana technika produkcji sprawia, że powierzchnia domku jest w dotyku szorstka i nieregularna – do złudzenia przypomina naturalne drewno. Ponadto jest to jedyny rodzaj wykończenia domków ogrodowych z tworzywa sztucznego, który nadaje się do malowania. Jeśli chcemy, możemy swobodnie przemalować ściany domku Keter Oakland na dowolny kolor. Jak to zrobić? Przeprowadzimy Was dziś przez technikę malowania domków Keter Oakland krok po kroku.

Malowanie domku Keter Oakland

Jak pomalować domek ogrodowy Keter Oakland?

Malowanie domków ogrodowych Keter Oakland należy zacząć od zabezpieczenia przed farbą elementów, których nie można malować – ram okien i brzegów drzwi. Można to zrobić za pomocą taśmy malarskiej, tradycyjnej papierowej lub foliowej.

Przygotowanie do malowania domku keter oakland - oklejanie taśmą elementów nienadających się do malowania

Przed przystąpieniem do malowania należy przygotować stanowisko pracy – wałek malarski, pojemnik na farbę i farbę w wybranym kolorze. Ściany domków Keter Oaklnad można malować jedynie wałkiem, tylko wówczas uzyskamy odpowiedni efekt. Należy pamiętać, że malowania nadaje się tylko szorstka zewnętrzna część ścian domku – wierzch “desek”. Nie należy malować ram okien czy listewek wykończeniowych, ponieważ producent nie gwarantuje, że farba się tam utrzyma. Po najbliższej ulewie możemy więc mieć zamiast kolorowych ramek okno pokryte zaciekami z farby. Farba odpowiednia do malowania domków Keter Oakland to “whate based acrylic paint”, czyli farba akrylowa na bazie wody przeznaczona do stosowania na zewnątrz.

Malowanie domku Keter Oakland z pomocą wałka malarskiego

Kiedy już wszystko mamy gotowe, mieszamy farbę i wlewamy ją do pojemnika, a następnie stopniowo nanosimy farbę wałkiem na deski, aż uzyskamy odpowiedni efekt. Domek Keter Oakland można pomalować według swojego uznania – ściany mogą być udekorowane jednolitym kolorem, każda z desek może być malowana naprzemiennie innym odcieniem, możemy też pomalować tylko część ścian. Do malowania nadają się też wchodzące w skład serii Oakland szafy ogrodowe Patio.

Końcowy etap malowania domków Keter Oakland - usuwanie taśmy malarskiej.

Po zakończeniu malowania zostaje tylko usunięcie taśmy malarskiej chroniącej nie nadające się do malowania elementy. A tak prezentują się pomalowane ściany domków:

Domek Keter Oaklnad pomalowany na zielono i czerwono

Domek Keter Oakland ze ścianą pomalowaną na kolor pomarańczowy

Domek Keter Oakland pomalowany na kolor zielony

***

Czy po lekturze artykułu czujecie się zachęceni do samodzielnego pomalowania domku Keter Oakland? Podzielcie się koniecznie efektami prac w komentarzach! A jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, dajcie znać, chętnie pomożemy.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!