Jak efektownie zaaranżować mały przedpokój

Efektownie witamy od progu – słowo o przedpokoju.

Hol, przedpokój, a nawet wiatrołap – różnie go nazywamy. Pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i reprezentacyjną. To w nim witamy gości, to on generuje pierwsze wrażenie o naszym domu, dlatego jest tak ważny. Jak go zaaranżować aby był oryginalny, funkcjonalny, ale i efektowny? Podpowiadamy jak to osiągnąć.

Wąski przedpokój - aranżacja

Stojak na buty do przedpokoju

źródło: http://dollarstorecrafts.com/2010/10/make-river-rock-boot-trays/

Po pierwsze: Funkcjonalność
W przedpokoju musi znaleźć się miejsce na buty, płaszcze, czy parasole. W niejednym mieszkaniu to właśnie w przedpokoju zostawiamy klucze i przechowujemy takie akcesoria jak pasty do butów. Przy wejściu nie dysponujemy zazwyczaj  dużą ilością miejsca. Musimy więc zadbać, aby nie przesadzić z ilością mebli, a jednocześnie sprawić aby pomieszczenie było praktyczne.

Przede wszystkim powinniśmy zorganizować miejsce na buty, aby goście nie musieli zastanawiać się gdzie je pozostawić. Przydatne mogą być stelaże w formie dwu lub trzypiętrowej „drabinki”. Możemy też postawić na coś oryginalnego, w nieco skandynawskim stylu. Mam tu na myśli podest lub „tackę” wysypaną ozdobnymi kamykami. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zrobić coś samodzielnie.

Jeśli chcemy uniknąć „meblowego tłoku” w przedpokoju, rozejrzyjmy się za szafkami czy stolikami, które są tak skonstruowane, że nie odstają od ściany o więcej, niż 15-20 cm. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo projektów płytkich szafek na buty (również wiszących lub służących jednocześnie za siedzisko!) lub stoliczków z 2 nogami (z drugiej strony blat przykręca się do ściany i druga para nóg nie jest potrzebna).

Wieszak na ubrania do przedpokoju

źródło: http://www.desiretoinspire.net/

Jeśli dysponujemy w przedpokoju wnęką, warto jest ją zabudować przesuwnymi drzwiami, lub wstawić w nią gotową szafę. Dzięki temu zyskamy miejsce do przechowywania przedmiotów i ubrań, które nie są nam w danym momencie potrzebne (np. kurtki zimowe w okresie letnim).  To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których nie znajdziemy innego miejsca, w którym moglibyśmy chować tego typu przedmioty. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu, możemy sobie pozwolić na większą ekstrawagancję i minimalizm w holu.

Nowoczesny przepokój

źródło: http://www.desiretoinspire.net/

 

Po drugie:  Wygląd
Każdemu z nas zależy, żeby wywrzeć na gościach pozytywne wrażenie. Warto więc zadbać o to, aby oprócz funkcjonalności, wnętrze było zadbane, stylowe i oryginalne. Przedpokój powinien zachęcać do tego, aby wejść dalej. Dobrze, jeśli postaramy się, aby miał jakiś przekaz  i „mówił” kto w tym domu mieszka. Jeśli mamy artystyczną duszę i lubimy tworzyć „coś z niczego”, możemy pokusić się o dość niekonwencjonalne rozwiązania. Mogą to być niecodzienne wieszaki lub półki na buty. Kilka świetnych pomysłów znajdziecie na zdjęciach poniżej.

Drewniany wieszak w przedpokoju

źródło: http://www.desiretoinspire.net/

 

Dla wielbicieli ekstrawagancji  w eleganckim stylu, proponujemy niecodzienną fototapetę na ścianę lub stylową tapicerowaną ławeczkę, na której można przysiąść i założyć buty. Jeśli zaś jesteśmy tradycjonalistami, powieśmy na ścianach w holu zdjęcia naszych najbliższych. Wtedy nikt już nie będzie miał wątpliwości kto tu mieszka. Takie drobiazgi nadadzą ciepłej, rodzinnej atmosfery i sprawią, że nasi goście poczują się jak u siebie.

Mały przedpokój

źródło: http://www.desiretoinspire.net/

 


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!