Jak wybrać mały stolik do kuchni z krzesłami?

Stolik mały do kuchni to często świetny wybór na umeblowanie naszego domu. Wraz z pasującymi krzesłami wybór ten może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak jednak wybrać go mądrze? Sprawdźmy, na co warto zwracać uwagę, gdy kupujemy stoliki kuchenne małe z krzesłami.

stolik w małej kuchni

Kiedy przydadzą się małe stoliki do kuchni?

Mały stolik do kuchni z krzesłami będzie bardzo dobrym wyborem w wielu rozmaitych sytuacjach, jednak najważniejsza zachodzi wtedy, gdy również nasza kuchnia jest niewielkich rozmiarów. W małym pomieszczeniu każdy metr kwadratowy jest przecież na wagę złota. Również stolik do wąskiej kuchni nie powinien być przecież zbyt wielki, jeśli chcemy w tym pomieszczeniu móc swobodnie się poruszać. Ograniczona przestrzeń to jednak niejedyny powód, dla którego warto zaopatrzyć się w małe stoliki kuchenne.

mały stolik w kuchni

Jeśli mieszkamy sami (lub np. w dwie osoby), większy mebel może się często okazać całkowicie zbędny. Do przyrządzenia i zjedzenia posiłków w pełni wystarczy nam wówczas stolik do kuchni mały, a ponadto będzie to rozwiązanie dużo lżejsze, bardziej poręczne i szybsze w czyszczeniu. Małe stoliki do kuchni sprawdzą się również, gdy stawiamy na minimalizm. Są ludzie, którzy lubią i potrzebują dużo wolnej przestrzeni w pomieszczeniach, niewielkich rozmiarów stół i krzesła mogą bardzo pomóc w osiągnięciu tego celu.

Stolik do małej kuchni – materiały i wykonanie

Gdy kupujemy stolik i krzesła do małej kuchni, poszukiwania warto rozpocząć od określenia, z jakich materiałów mają być wykonane te meble. Klasyczny i uniwersalny pomysł to drewno, które jest zwykle dość lekkie, praktyczne, a produkty z niego wykonane są dostępne w wielu różnych stylach estetycznych. Mini stolik do kuchni może być jednak wykonany również z tworzywa sztucznego. Materiał ten gwarantuje dużą trwałość mebla, a także jego odporność na wilgoć i zabrudzenia.

stolik i krzesła do małej kuchni

Plastik i pokrewne materiały są również bardzo plastyczne, mogą być też barwione na dowolne kolory, mamy więc duże możliwości personalizacji. Stolik do małej kuchni może być również wykonany z metalu, np. aluminium czy stali. Jest to rzadziej spotykany, ale również niezwykle ciekawy wariant. Ponadto niekiedy spotkać można szklane blaty, które bardzo ułatwiają czyszczenie. Gdy kupujemy mały stolik do kuchni z krzesłami, warto skupić się też na tych ostatnich. Jeśli zależy nam na tapicerce, jednym z wielu dobrych pomysłów może być np. ekoskóra.

Małe stoliki kuchenne z krzesłami a estetyka

Stolik do małej kuchni i krzesła warto wybrać również z dbałością o estetykę. Przede wszystkim, należy upewnić się, że meble te dobrze komponują się z pozostałymi sprzętami, wystrojem czy kolorem ścian w pomieszczeniu, w którym je postawimy. Jeśli nie mamy pewności, co sprawdzi się najlepiej, możemy postąpić nieco zachowawczo i wybrać np. piękny, mały biały stolik do kuchni i krzesła w tak samo neutralnym kolorze. Wybór ten pasował będzie niemal wszędzie.

stoliki do kuchni małe

Gdy planujemy odświeżenie aranżacji, kupując stoliki do małej kuchni, możemy zdecydować się na przykład na styl skandynawski. Jest on obecnie bardzo popularny, dzięki swej pięknej prostocie, stonowanym kolorom i północnemu urokowi. Stoliki kuchenne do małej kuchni są oczywiście dostępne w wielu innych wariantach, jeśli interesuje nas styl modernistyczny czy np. industrialny również nie będziemy zawiedzeni. A gdy szukamy po prostu standardowych mebli, w gustownych, żywych barwach, będziemy mieli tyle możliwości wyboru, że z łatwością znajdziemy coś dla siebie.

Funkcjonalne krzesła i stoliki kuchenne małe

Gdy zamierzamy stawiać mały stolik w kuchni, warto wziąć pod uwagę to, jak będzie nam się z niego korzystać na co dzień. Estetyka jest ważna, ale podstawowym powodem zakupu tego mebla są jego cechy użytkowe. Czasem warto zdecydować się na stolik półokrągły do kuchni – ustawiony pod ścianą zajmuje dużo mniej miejsca niż wariant okrągły, a jednocześnie zachowuje jego finezję. Łączy więc najlepsze cechy różnych rozwiązań.

malutki stolik do kuchni

Zdecydowanie warto rozważyć również stolik składany do małej kuchni – ten wariant pozwoli nam jeszcze bardziej oszczędzać przestrzeń. Jeśli to pomieszczenie jest u nas naprawdę malutkie, szybko docenimy zaletę tego rozwiązania. Krzesła składane też będą dobrym pomysłem w takiej sytuacji. Meble kuchenne powinny być łatwe do utrzymania w czystości. Stoliki kuchenne małe ze szklanym blatem są tu krokiem w dobrym kierunku, jednak są też inne opcje. W ostateczności, gdy kupimy meble, których czyszczenie sprawia nam za dużo kłopotu, możemy zastosować pokrowce na krzesła, czy obrus.

Jak wybrać stolik do kuchni mały i krzesła?

Niezależnie od tego, czy kupujemy okrągły, czy wąski stolik do kuchni, weźmy pod uwagę jeszcze parę rzeczy. Najważniejsza będzie tu ergonomia. Upewnijmy się, że meble kuchenne zapewniają prawidłową postawę osobom, które z nich korzystają. Garbienie się czy inne dziwne ułożenie ciała może być przyczyną późniejszych problemów z kręgosłupem, szczególnie u dzieci. Stolik w małej kuchni i krzesła powinny być też najzwyczajniej w świecie wygodne i poręczne.

stolik mały do kuchni

Nasz komfort też się liczy – odpowiednia twardość siedziska czy dogodne korzystanie ze stołu są zaletami nie do przecenienia, szczególnie w dłuższej perspektywie. Z punktu widzenia konsumenta ważne jest też, by nasz malutki stolik do kuchni wykonany był przez producenta, który ma renomę. Każdemu zależy, by własne pieniądze wydać w sposób optymalny, mimo więc, że stoliki do kuchni małe nie są drogie, nie należy tego lekceważyć. Ważna jest też nasza intuicja – warto rozważyć zakup stolika z różnych perspektyw, jednak ostatecznie to nam ma się dany produkt podobać.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!