Mata z technorattanu – jak dopasować ją do balkonu?

Mata z technorattanu to produkt o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne – nie straszne mu wilgoć, zabrudzenia czy promieniowanie UV. Maty balkonowe z technorattanu są wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości i świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie balkonu czy tarasu. Dzięki nim będziemy mogli stworzyć na naszym balkonie prawdziwie intymny zakątek, odseparowany od ulicy i wzroku przechodniów. Jak dopasować matę technorattan do naszego balkonu? Zastanowimy się dziś o czym warto pomyśleć przy zakupie technorattanu na metry.

Technorattan mata na balkon na dużym tarasie

Mata z technorattanu – jak dopasować ją do balkonu?

Zanim przejdziemy do wyboru maty z technorattanu warto najpierw wymierzyć nasz balkon i ustalić jakiej szerokości technorattan z metra będzie nam potrzebny. Czy chcemy żeby to była jednolita mata na balkon z technorattanu? Czy może chcemy przepleść naprzemiennie technorattan w rolce wzdłuż barierek? W pierwszym przypadku sprawdźmy jaką wysokość mają nasze barierki balkonowe zaokrąglając wynik do pełnych centymetrów. W drugim przypadku musimy policzyć przestrzeń między górną a dolną barierką i obliczyć ile pasów jakiej szerokości zmieści się na naszym balkonie. Kiedy już będziemy wiedzieć jakiej szerokości technorattan mata na balkon jest nam potrzebna, możemy przejść do wyboru odpowiedniego wzoru i kolorystyki – najlepiej takich, które będą dobrze zgrywać się z naszymi meblami ogrodowymi na balkon.

Mata balkonowa technorattan – mierzymy potrzebną długość

Teraz pora ustalić jaka dokładnie długość maty z technorattanu jest nam potrzebna. Jeśli chcemy ją po prostu przymocować do barierek, wymierzmy dokładnie potrzebną długość mierząc nasze barierki balkonowe. W ten sposób będziemy już znać wszystkie potrzebne nam wymiary maty technorattan – jej szerokość i wysokość. Jeśli mata balkonowa z technorattanu ma być przeplatana przez szczebelki, do dokładnego zmierzenia wymaganej długości będziemy potrzebować kabla o grubości przynajmniej 0,5 cm. Kabel należy przepleść przez barierki i zmierzyć oznaczoną podczas pomiarów długość. Sznurek nie sprawdzi się w tej roli, ponieważ jest zbyt miękki i wymiary wyjdą nam zaniżone. Po wymierzeniu kabla możemy przejść do kolejnego etapu tworzenia osłony – zakupu maty balkonowej z technorattanu.

Mata na balkon technorattan – jak ją zamontować do barierki?

Przed nami ostatni etap tworzenia technorattanowego ogrodzenia – montaż maty technorattanowej do barierek. Można do zrobić na kilka sposobów. Najprostsza metoda to mocowanie technorattanu z metra za pomocą opasek zaciskowych. Opaskę przeplatamy między paskami technorattanu, owijamy ją dookoła barierki i zaciskamy. Opaski powinny być rozmieszczone mniej więcej co 10-15 cm. Jeśli nasz balkon jest wietrzny, lepiej zdecydować się na gęstsze rozmieszczenie zacisków. Nadmiar opaski odcinamy. W przypadku drewnianej barierki możemy zastosować jeszcze prostszą metodę – montaż maty balkonowej z technorattanu zszywkami tapicerskimi. Technorattanową matę można też przymocować gwoździami lub wkrętami.

Mata osłona balkonowa z technorattanu – konserwacja i pielęgnacja

Mata balkonowa technorattan po zamontowaniu potrzebuje już tylko jednego – regularnej konserwacji. Żeby mata na balkon z technorattanu zachowała swój efektowny wygląd powinniśmy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Jest to proste i nie wymaga zbyt wiele zachodu. Technorattanową matę można czyścić wodą i gąbką, a przy cięższych zabrudzeniach miękką szczotką. Po umyciu warto osuszyć powierzchnię miękką szmatką. Dozwolone jest stosowanie łagodnych środków myjących, nie należy natomiast używać wybielaczy czy rozpuszczalników, ponieważ mogą one spowodować, że mata na balkon z technorattanu odbarwi się. Tak konserwowana mata osłona balkonowa z technorattanu długo zachowa swój efektowny wygląd i będzie stanowiła prawdziwą ozdobę naszego cichego zakątka w środku miejskiej dżungli.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!