Materace z pianki wysokoelastycznej dla dzieci i młodzieży

Materace do spania to naprawdę szeroki dział akcesoriów do wnętrz. Znajdziemy wśród nich rozmaite rodzaje i odmiany materaców, uzupełniane o dodatkowe specjalne włókna, wkłady i inne materiały. Jeśli ciekawi Was ten temat, zajrzyjcie do naszego artykułu Budowa materaca do spania a jego właściwości, znajdziecie tam dużo informacji o wpływie budowy materaca na jego funkcje i samopoczucie korzystających z niego osób. Dziś przyjrzymy się bliżej materacom z pianki wysokoelastycznej i polecanym materacom dla dzieci i młodzieży posiadającym ją w składzie.

Materac wysokoelastyczny Hevea Junior Graffiti Girl

Materace z pianki wysokoelastycznej

Pianka wysokoelastyczna to rodzaj pianki poliuretanowej typu HR, bardzo zaawansowanej technologicznie. Jest to materiał o porowatej, pęcherzykowatej strukturze, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia mu lepsze podtrzymanie, dzięki czemu nasz sen jest wygodniejszy, spokojniejszy, a co za tym idzie – bardziej regenerujący.

Do zalet pianki poliuretanowej należy też wyjątkowa lekkość – ten typ materaca, w porównaniu z klasycznymi materacami sprężynowymi, jest bardzo lekki. Dzięki temu łatwo możemy go odwrócić i równomiernie wykorzystywać materac po obu stronach. Sam materiał cechuje się też lepszą wytrzymałością i dłuższą żywotnością, co wpływa m.in. na odporność na odkształcenia.

Pianka wysokoelastyczna ma też bardzo dobre właściwości wentylacyjne – materace z niej nie zatrzymują wody i są dość przewiewne, co pozytywnie wpływa na higienę. Dzięki tym właściwościom materace z pianki HR nadają się do wykorzystania również przez alergików. Dodatkowym wsparciem higienicznym może być odpowiednio dobrany pokrowiec na materac.

Koszt takiego materaca jest bardzo zróżnicowany i zależy przede wszystkim od rozmiarów, zastosowanym komponentów i rodzaju pokrowca. Zazwyczaj w tańszych materacach pianka wysokoelastyczna jest dodatkiem zwiększającym wygodę korzystania i komfort snu, warto więc zwracać uwagę na dokładny skład materaca. Sprawdźmy też atesty i bezpieczeństwo zastosowanych w materacu materiałów.

Jaki materac dla dzieci i młodzieży warto wybrać?

Materac wysokoelastyczny Hevea Disney Junior to materac z pianki typu kaltschaum (HR). Jest dwustronny, z jednej strony twardy, z drugiej średnio-twardy – podział stron na takie o różnej twardości pozwala nam dostosować materac do potrzeb szybko rosnącej pociechy. Materac sprzedawany jest z pokrowcem z oryginalnymi wzorami z Disneya. Dzianina posiada certyfikaty Bezpieczny dla dziecka, Eko-Tex i jest antyalergiczna.

Materac wysokoelastyczny Hevea Disney Junior

Hevea Junior Graffiti Boy to materac wysokoelastyczny z pianki typu kaltschaum (HR) przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Materac jest w pełni antyalergiczny i posiada dwie strony użytkowe – twardą i średnio-twardą. Pokrowiec wykonany jest z nowoczesnych włókien zapewniających miękki, jedwabisty chwyt. Włóknina posiada atest Eko-Tex Standard 100. Materac dostępny jest też w wersji dziewczęcej – Hevea Junior Graffiti Girl.

Materac wysokoelastyczny Hevea Junior Graffiti Boy

Materac wysokoelastyczny SnuDo Hevea – uniwersalny z pianki typu kaltschaum (HR) o dużej gęstości. Jest dwustronny – strona gładka jest przeznaczona dla młodszych dzieci, a strona trójstrefowa dla dzieci o nieco większej wadze. Pokrowiec materaca wykonany jest w technologii Aegis, która tworzy powłokę antybakteryjną i antymikrobiotyczną.

Materac wysokoelastyczny SnuDo Hevea 160x80 cm

Materac wysokoelastyczny z lateksem Hevea SnuDo Max to wariant opisanego wyżej materaca, w którym piankę wysokoelastyczną uzupełniono o wkład lateksowy. Lateks dobrze chłonie wilgoć, co poprawia mikroklimat w trakcie snu, a także chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Pokrowiec materaca wykonany jest w technologii Aegis, co zwiększa antybateryjne i antymikrobiotyczne właściwości materaca.

Materac wysokoelastyczny z lateksem Hevea SnuDo Max

***

Materac z pianki wysokoelastycznej to świetny wybór do dziecięcych sypialni. Dzięki swoim właściwościom zapewnia naszym pociechom odpowiednie wsparcie podczas snu, a co za tym idzie spokojny sen i zdrowy rozwój całego organizmu.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!