Meble biurowe do recepcji i lady recepcyjne

Jeśli w firmie znajduje się lada recepcyjna, jest ona pierwszym miejscem, do którego podchodzą klienci. Warto, by była do tego dobrze przygotowana – zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytkowym. Zadbają o to meble – recepcja dzięki nim będzie funkcjonalna i piękna.

meble recepcja wymiary

Meble recepcja – jakie wybrać?

Odpowiednia recepcja musi spełniać kilka kryteriów, aby być zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Istotne są zarówno rozmiary, jak i jakość wykonania. Meble biurowe i recepcja wystawione są nieraz na bardzo wymagające warunki i intensywne użytkowanie. Ważne jest, żeby wytrzymały lata. Dobrze też, by łatwo można było je czyścić – dzięki temu meble biurowe do recepcji na długo zachowają swój wyjątkowy wygląd.

Także wśród tego typu produktów można znaleźć konkretne trendy. Ciekawe kształty czy obicia zdobywają coraz większą popularność zwłaszcza w przestrzeniach urządzonych bardziej nowocześnie. Jednak zazwyczaj tego typu meble zazwyczaj są droższe – w przypadku bardziej budżetowych rozwiązań warto wybrać tradycyjne i klasyczne meble do recepcji.

lada recepcyjna wymiary

Lada recepcyjna wymiary i wysokość

Dobrze zaplanowana i urządzona recepcja ma wymiary umożliwiające swobodne korzystanie wielu osobom – w tym także niepełnosprawnym. Niestety, nie istnieją żadne normy, które jasno określałyby, jakie lada recepcyjna powinna mieć rozmiary. Podczas projektowania warto jednak uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych, a także wygodę pracy personelu.

Umieszczone w niej blaty – robocze i obsługowe – powinny być wystarczająco głębokie, odpowiednio około 50-60 centymetrów, ten drugi natomiast ten drugi może być nieznacznie mniejszy. Warto, by recepcja była wyposażona w półkę odkładczą, która znacznie ułatwi pracę. Tego typu przestrzeń zazwyczaj jest niewielka – wystarczy, by miała około 10-20 centymetrów. Takie proste rozwiązanie może znacznie usprawnić pracę.

meble biurowe recepcja

Lada recepcyjna dla niepełnosprawnych

Istotną kwestią jest, by recepcja była dostępna dla każdego – także dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz z innymi ograniczeniami ruchu. Lada recepcyjna dla niepełnosprawnych powinna być na wysokości około 90 centymetrów. Ułatwi to komunikację z osobą obsługującą i pozwoli na większą samodzielność, która jest tak istotna dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku obsługi osób z ograniczoną możliwością ruchu można zdecydować się także na wykonanie podjazdu do recepcji. Ważne jednak, by nie był on zbyt stromy i wąski. Tego typu rozwiązanie nie jest po prostu uprzejmością – ciężko nie docenić jego praktyczności. Recepcja dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ułatwia załatwianie spraw nie tylko osobom o ograniczonej mobilności, ale i pracę obsłudze.

lada recepcyjna dla niepełnosprawnych

Recepcja – wymiary pozostałych mebli

Jednak recepcja to nie tylko kontuar. Równie istotne są pozostałe meble. Warto dobrze wybrać krzesło, na którym osoba obsługująca spędza wiele godzin. Musi być odpowiednio wysokie, by pozwalało na komfortowe przyjmowanie klientów, a jednocześnie ergonomiczne i wygodne. Warto wybrać model z wysokim oparciem, które wesprze całe plecy.

Warto także odpowiednio zorganizować przestrzeń roboczą przez dodanie kolejnych półek lub szafek, w których można przechowywać chociażby niezbędne dokumenty. Choć może się wydawać, że ukryte za ladą nie mają takiego znaczenia, warto skomponować je chociażby kolorystyczne – wprawne oko klienta może zauważyć każdy, nawet najmniejszy szczegół, a i dobrze skomponowany wystrój istotnie wpływa na samopoczucie zatrudnionego personelu.

lada recepcyjna wysokość

Jakie meble biurowe do recepcji?

Przy urządzeniu punktu obsługi klienta i wyboru elementu typu lada recepcyjna, wysokość i trwałość to nie jedyne kwestie. Równie istotna jest stylistyka, która powinna pasować do reszty przestrzeni. Do wyboru mamy zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowoczesne. Jednak warto pamiętać, że stylistyka nie powinna wpływać na funkcjonalność.

Odpowiednio dobrane meble i recepcja, urządzona niezależnie w jakiej stylistyce, zawsze na pierwszym miejscu powinna służyć klientom oraz obsłudze. Warto wtedy zrezygnować ze zbyt odważnych wyborów, które mogą tę czynność utrudniać – nawet jeśli posiadają zachwycający design. Klasyczność czy nowoczesność: wybór zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i ogólnego wystroju, w jakim utrzymana jest przestrzeń z kontuarem.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!