Meble Corfu – bestsellery

Seria mebli Corfu to jedna z najpopularniejszych kolekcji mebli ogrodowych. Meble ogrodowe z tej serii zdominowały polskie ogrody i tarasy. Nic dziwnego – rozmaitość dostępnych modeli i kolorów wpływa na dużą atrakcyjność mebli ogrodowych Corfu. Jakie komplety cieszą się największą popularnością? Przekonajmy się.

Meble ogrodowe Corfu Set Curver

Zestaw na taras Corfu Set jest jednym z najpopularniejszych kompletów z serii

Meble ogrodowe Corfu

Zacznijmy od kilku słów wstępu dla osób niezaznajomionych z serią. Meble Corfu to kolekcja produkowana przez markę Curver, uznanego producenta mebli i akcesoriów z tworzyw sztucznych. Zestawy ogrodowe Corfu produkowane są z polipropylenu – tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV czy temperatury.

Komplet obiadowy Corfu Fiesta

Zestaw ogrodowy Corfu Fiesta zasłużenie cieszy się dużą popularnością – jest bardzo funkcjonalny i pięknie się prezentuje

W procesie produkcji na meblach utrwalany jest wzór naśladujący technorattanową plecionkę – stąd pojawiające się czasem w opisach określenia “technorattan Corfu” czy “meble ogrodowe Corfu rattan efekt”. Różnicę między meblami Corfu a technorattanem wyjaśnialiśmy już dokładniej w tekście Technorattan Corfu – uogólnienie czy świadome nadużycie.

Zestaw Corfu Duo Curver i parasol Protect 340 Pendel

Na zdjęciu widać komplet Corfu Duo, czyli dwa wygodne fotele z serii Corfu, ustawione pod parasolem Protect 340 Pendel.

Najważniejszą zaletą mebli ogrodowych Corfu jest ujednolicenie wzornictwa w ramach serii. Oznacza to, że jeśli kupimy komplet Corfu Set, i postanowimy powiększyć go na przykład o dodatkową sofę (Corfu Love Seat Max), to postawione obok siebie meble będą wyglądać identycznie. Dzięki temu możemy tworzyć na swoim tarasie dowolne aranżacje.

Corfu Set Triple Max

Zestaw tarasowy Corfu Set Triple Max to największy komplet wypoczynkowy – składa się z sofy dwu- i trzyosobowej, dwóch foteli i stolika kawowego.

Jeśli nazwy Corfu Weekend czy Corfu Quattro niewiele Wam mówią, polecamy zajrzeć do artykułu Słownik mebli Corfu, w którym wyjaśniliśmy znaczenie wszystkich tych obco brzmiących nazw. Tekst z pewnością pomoże w skompletowaniu idealnego zestawu :)

Bestsellery w serii Corfu

Wśród mebli ogrodowych Corfu dwa komplety cieszą się wyjątkową popularnością – Corfu Set i Corfu Fiesta. Pierwszy zestaw idealnie nadaje się do wypoczynku, drugi świetnie sprawdzi się również podczas posiłku na świeżym powietrzu.

Zestaw CORFU Set Curver Brązowy

Komplet ogrodowy Corfu Set świetnie sprawdza się nawet na niewielkich tarasach.

W skład kompletu Corfu Set wchodzi dwuosobowa sofa, dwa fotele i niski stolik kawowy. Taki komplet idealnie nadaje się do wykorzystania podczas leniwych rodzinnych popołudni czy spotkań ze znajomymi. Na wygodnych siedziskach mogą się rozsiąść cztery osoby, a niski stolik znakomicie się nada do podania przekąsek i postawienia zimnych napojów.

Meble ogrodowe Corfu Fiesta Curver Antracyt / Grafit

Zestaw obiadowo-wypoczynkowy Corfu Fiesta jest świetnym rozwiązaniem na odsłonięte tarasy.

Zestaw Corfu Fiesta jest trochę większy – składa się z dwóch dwuosobowych sof, dwóch foteli i dużego stołu Melody. Świetnie sprawdzi się podczas letnich spotkań przy grillu i śniadań na świeżym powietrzu. Przy stole wygodnie zmieści się nawet sześć osób, a wysoki blat umożliwi swobodne spożycie posiłku.

Corfu Relax Set nowoczesny narożnik ogrodowy

Narożnik Corfu Relax Set to mebel, na który czekało wielu wielbicieli serii.

W roku 2016 w serii Corfu pojawiła się nowość – narożnik Corfu Relax Set. Wszystko wskazuje na to, że ta wygodna sofa narożna po letnim sezonie dołączy do listy bestsellerów serii Corfu. Jeśli chcecie podążać za trendami, przyjrzyjcie się bliżej temu modelowi.

Najpopularniejsze kolory mebli Corfu

Popularność określonych kompletów to jedno, a najpopularniejsze kolory – drugie. Tematyce kolorystyki Corfu poświęciliśmy niedawno rozległy artykuł Meble Corfu – kolorystyka bez tajemnic. Mogliście w nim zapoznać się z tegorocznymi zmianami w kolorystyce serii, rodzajami dostępnych zestawów i zmieniającą się z roku na rok kolorystyką poduszek. Na końcu tekstu umieściliśmy ankietę, która potwierdziła to, co wiedzieliśmy już wcześniej – największą popularnością cieszą się zestawy brązowe i grafitowe.

Meble ogrodowe CORFU Set Triple Max

Zestaw brązowy z czekoladowymi poduszkami to tegoroczna edycja limitowana, która okazała się bestsellerem. Pierwszą partię zestawów w tym kolorze wykupiliście w zaledwie kilka tygodni.

Czemu tak jest? Duże znaczenie mają tu zapewne szerokie możliwości aranżacyjne tych dwóch kolorów. Swoich zwolenników mają jednak również kolory cappuccino i biały. Jeśli nie mieliście okazji wyrazić swojego zdania, wciąż możecie to zrobić – ankieta jest nadal aktywna. Czekamy też na Wasze opinie w komentarzach!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!