Meble łazienkowe drewniane – jak wybrać mądrze?

Meble drewniane do łazienki to ciekawy pomysł na aranżację wnętrza. Ważne jednak, by podejść do tego tematu z namysłem. Jak się za to zabrać? Czego szukać? Na co zwracać uwagę, gdy kupujemy drewniane meble do łazienki?

meble do łazienki drewniane

Konstrukcja szafek drewnianych do łazienki

Jeśli interesuje nas praktyczna, wygodna i piękna łazienka, meble drewniane powinny być przede wszystkim skonstruowane we właściwy sposób. Naszym głównym wrogiem jest w tym pomieszczeniu rzecz jasna wilgoć, warto więc możliwie jak najlepiej się przed nią zabezpieczyć. Gdy kupujemy meble łazienkowe z drewna, postarajmy się znaleźć materiał jak najbardziej odporny na wodę. Ideałem byłby tu np. teak czy inne drzewa egzotyczne, jednak nawet rodzime gatunki mogą zapewnić dobrą trwałość, jeżeli producent zadbał o odpowiednie polakierowanie desek. Jeśli nie możemy się o tym przekonać osobiście, lepiej kupić meble łazienkowe drewniane znanej i renomowanej firmy. Co jeszcze jest ważne? Na pewno spasowanie poszczególnych elementów. Przykładowo, drewniana szafka do łazienki powinna mieć niezawodne zawiasy czy inny mechanizm otwierania. Elementy ruchome mają tu w końcu kluczowe znaczenie. To przede wszystkim one odpowiadają za to, jak długo nasze drewniane meble łazienkowe będą w dobrym stanie technicznym.

Funkcjonalne drewniane meble łazienkowe

Sama solidność to rzecz jasna nie wszystko. Gdy kupujemy meble drewniane łazienkowe, interesuje nas również ich funkcjonalność. Powinny one być wygodne i oferować praktyczne funkcje. Czyli jakie? Dobrym przykładem mogą tu być wiszące szafki z drewna do łazienki wyposażone w lustro. W małych pomieszczeniach, np. w kawalerce, takie rozwiązanie może być zbawienne – jest wygodne i wystarczające, a my nie musimy szukać wolnej przestrzeni na ścianie. Meble do łazienki z drewna kupuje się również po to, by pomieścić wszystkie drobiazgi. Kremy, szczoteczki, zestaw do makijażu czy maszynka do golenia – dużo tego, a to dopiero początek, zwłaszcza w wieloosobowej rodzinie. Szafki do łazienki drewniane powinny pomóc nam nad tym wszystkim zapanować. Najlepiej, jeśli oferują dużo miejsca, które możemy w dodatku sensownie zorganizować. Dobierzmy też na zapas trochę wolnej przestrzeni w postaci półek czy szuflad. Meble do łazienki drewniane pięknie wyglądają przecież, nawet jeśli chwilowo niczym ich nie wypełnimy.

Wybór mebli drewnianych do łazienki a estetyka

No właśnie – estetyka to kolejny ważny powód, dla którego kupuje się tego rodzaju meble do łazienki. Drewno to wręcz synonim ponadczasowego piękna. Pozwala zresztą na całą masę różnego rodzaju aranżacji. Gdy kupimy meble drewniane, łazienka może u nas przyjąć najróżniejsze style – klasyczny, skandynawski, czy nawet nowoczesny. Nie ma tu ograniczeń, gdyż dzięki swej uniwersalności meble łazienkowe drewniane bez trudu odnajdą się w praktycznie każdej stylistyce. Człowiek ma poza tym potrzebę kontaktu z naturą, jest ona kojąca i relaksująca. Nawet, podczas gdy mimochodem zerkamy na meble łazienkowe, drewno użyte do ich produkcji może wyzwalać w nas takie emocje. Jego faktura, uwypuklony dzięki właściwej pielęgnacji kolor czy wyraźnie zarysowane słoje z pewnością nam w tym pomogą. Nie musimy jednak sięgać tak głęboko, nawet zwykłe, lakierowane szafki drewniane do łazienki będą znakomitą ozdobą tego pomieszczenia, jeśli tylko starannie dobierzemy je pod względem rozmiaru, kształtu i koloru.

Drewniane meble do łazienki – pozostałe aspekty

Co jeszcze warto wiedzieć, gdy kupujemy drewniane meble łazienkowe? Wymagają one właściwej pielęgnacji. Regularnie trzeba usuwać z nich wodę i wilgoć, a ponadto wystrzegać się przy ich czyszczeniu silnie działających chemikaliów. Idealnie byłoby, gdyby szafka do łazienki drewniana dałaby się doprowadzić do czystości po prostu wilgotną ściereczką. Jeśli jednak jest to niemożliwe, używajmy do tego celu wyłącznie delikatnych specyfików. Ważna jest jasna informacja na etykiecie, że np. drewniane meble do łazienki można danym specyfikiem bezpiecznie czyścić. Dla niektórych istotna jest ekologia. Osoby takie z pewnością cenią sobie to, że ich przedmioty codziennego użytku wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku. Meble drewniane do łazienki spełniają to oczekiwanie, są więc dobrym wyborem dla wszystkich, którym na sercu leży dobro planety. O środowisko można dbać na wiele sposobów. Jednym z nich są odpowiedzialne zakupy, jak właśnie inwestycja w drewniane szafki do łazienki podczas aranżacji domu.Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!