Jak dobrać meble na poddasze?

Skośne stropy, widoczne elementy więźby dachowej oraz przede wszystkim nieregularne powierzchnie – budowa poddaszy nie ułatwia ich aranżacji. Jak sprawić, aby miejsce to było stylowe i praktyczne, a jednocześnie zachowało swój niewątpliwy magiczny urok? Poniższy artykuł podpowie Wam jak dobrać meble na poddasze i urządzić je zgodnie z oczekiwaniami.

Jak dobrać meble na poddasze?

Przede wszystkim oświetlenie i kolorystyka

Bez względu na to, jaki rodzaj pomieszczenia planujemy stworzyć na poddaszu, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dekoracyjnych. Punktem wyjścia naszej aranżacji powinno być stworzenie przestronnej, dobrze doświetlonej, wolnej przestrzeni. Pozwoli to odwrócić uwagę od skośnych sufitów. Dlatego też wszelkie meble ustawmy w pobliżu ścian, pozostawiając środek pokoju jako otwartą przestrzeń. Może on zostać zagospodarowany przez stół z krzesłami czy kanapę do salonu, natomiast wszelkie szafki, gablotki, komody, sprzęt RTV, dekoracje czy kwiaty starajmy się stawiać pod ścianą.

Jak dobrać meble na poddasze?

Niezwykle ważne jest też odpowiednie oświetlenie. Idealnie jeśli możemy doświetlić przestrzeń naturalnym światłem słonecznym. W przypadku gdy nie mamy jednak takiej możliwości, zainwestujmy w żyrandol lub jakąkolwiek inną formę oświetlenia centralnego – plafon sufitowy lub lampę wiszącą. Należy również pamiętać o oświetleniu punktowym w postaci kinkietów ściennych czy lamp stołowych. Ciepłe światło uczyni przestrzeń znacznie bardziej przytulną.

Jak dobrać meble na poddasze?

Pamiętajmy również o cieplej kolorystyce ścian i mebli. Starajmy się wybierać jasne, pastelowe barwy, biel czy jasne szarości. Pozwoli to optycznie powiększyć przestrzeń, a także da bardziej przytulny efekt. Duża ilość luster, zarówno wiszących, jak i będących częścią szaf, również sprawi, że pokój wydawać się będzie większy.

Klimatyczny salon, przytulna sypialnia, a może odjazdowy pokój dziecka?

Pomysłów na urządzenie poddasza może być wiele. Mogą też one przeplatać ze sobą dzięki odpowiedniemu podziałowi powierzchni na strefy. Poddasze może stanowić świetne miejsce na elegancki salon. Wybierając meble do salonu na poddasze, skupmy się na nowoczesnych meblach wypoczynkowych, które są zwykle niskie i rozłożyste, dzięki czemu pasują idealnie pod skosy. Gdy ścianka kolankowa jest wysoka, pod skosami można ustawić kanapę, fotele i niski stolik.

Jak dobrać meble na poddasze?

Dobrą metodą na zagospodarowanie skosów jest ich zabudowa półkami czy kubikami. Jeżeli szukamy mebli na poddasze do sypialni, wybierzmy również minimalistyczne łóżka o niewielkiej wysokości. Polecam również modne konstrukcje łóżek połączonych z obydwu stron ze stolikami nocnymi. Podobnie jak w salonie ciasne skosy możemy zabudować szafeczkami czy półkami.

Jak dobrać meble na poddasze?

Wybierając poddasze jako pokój dla dziecka, będziemy mieli ogromny potencjał aranżacyjny. Dzieci bowiem nie potrzebują standardowej wysokości pomieszczeń, a ponadto kochają wszelkiego rodzaju schowki i kryjówki, których tu mogą mieć pod dostatkiem! Meble na poddasze dla dzieci to przede wszystkim łóżko ustawione pod ścianą oraz biurko i szafki w wysokich i dobrze oświetlonych miejscach.

***

Urządzając pokój na poddaszu, pamiętajmy o stworzeniu jasnego, przestronnego pomieszczenia. Niebagatelną rolę odgrywają tu meble. Te zaprojektowane w stylu skandynawskim czy rustykalnym świetnie wpasują się w klimat poddasza. Stoły czy krzesła z jasnego drewna, podłużne, niskie zestawy wypoczynkowe, czy szafki lub kubiki na wysoki połysk to tylko przykładowe propozycje mebli, które ułatwią Wam aranżację poddasza ze skosami.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!