Meble obiadowe z technorattanu – z czego możemy wybierać?

Coraz częściej nasze tarasy stają się letnim salonem i jadalnią – najchętniej spędzalibyśmy na nich całą dobę. Dlatego też jednym z najsilniejszych tegorocznych trendów w meblach ogrodowych są zestawy stołowe. W końcu skoro niemal codziennie spożywamy posiłki na tarasie, chcielibyśmy to robić w odpowiednio komfortowych warunkach. W roli ogrodowych kompletów stołowych świetnie sprawdzą się meble obiadowe z technorattanu – eleganckie, wygodne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Powstaje jednak pytanie – który model wybrać? Czym się różnią poszczególne, dostępne w sklepach propozycje? I który zestaw najlepiej się sprawdzi właśnie na moim tarasie? Sprawdź!

Meble z technorattanu na taras NASSICO

Zestawy stołowe z techorattanu

W szerokiej ofercie technorattanowych mebli stołowych łatwo można się pogubić. Dostępne kształty foteli i krzeseł, modele stolików, sposoby ich wykończenia, kolorystyka – to wszystko pozwala dobrać idealny model na nasz taras, ale jednocześnie wprawia w lekką konsternację. Jakie warianty stołów i krzeseł są dostępne i jaki mają one wpływ na ostateczną cenę?

Stół z technorattanu

W większości sklepów do wyboru mamy dwuosobowe zestawy idealne na balkony, a także komplety obiadowe dla czterech, sześciu lub nawet ośmiu osób. Bez względu na to, czy komplety są duże czy małe, możemy wybierać spośród wielu ciekawych opcji wykończeń blatów.

technorattanowe stoly

W sklepach dostępne są stoły wyplatane z technorattanu i kryte szkłem, stoły szklane z technorattanową ramką, a także stoliki z zupełnie innych materiałów. Stół z technorattanu ze szklanym blatem to najbardziej elegancka i najdroższa opcja. Nieco tańsze są blaty szklane w technorattanowej ramce – ponieważ pod szkłem nie ma plecionki, mniejsze są koszty produkcji takiego modelu. Najbardziej atrakcyjne cenowo są zestawy ze stołem z innego materiału.

szkło na technorattanie

Wybierać możemy również spośród rodzajów szyby, którą wykończony jest blat. Może być ona przezroczysta, mleczna lub dymiona. Zazwyczaj stoły wyplatane z technorattanu kryte są przeźroczystym szkłem, pod którym można podziwiać strukturę wyplotu. Natomiast blaty ze szkła mlecznego i dymionego wykorzystywane są do wypełnienia ramki.

technorattanowe stoly - nogi

Zróżnicowana jest również budowa nóg stolików. Najbardziej klasyczny układ, zarówno w przypadku małych, jak i dużych stolików, to cztery nogi. Mogą być one cienkie, albo grube – oczywiście ta druga opcja jest droższa, ale jednocześnie zapewnia większą masywność i stabilność stołów.

stoliki

W przypadku mniejszych stolików (dla dwóch lub czterech osób) stosowany jest jeszcze jeden rodzaj wykończeń – pojedyncza noga. Jest to bardziej elegancka i zazwyczaj droższa opcja. Występuje w dwóch wariantach: dużej, masywnej nogi wstawionej pośrodku blatu lub też ozdobnej nogi środkowej powstałej zazwyczaj z połączenia czterech mniejszych nóżek.

Krzesła technorattanowe

Najpopularniejsze zestawy stołowe to te składające się ze stołu i krzeseł. Dlaczego? Bo krzesła w takich kompletach można sztaplować, więc są wygodniejsze w przechowywaniu. Ciekawostką jest krzesło Lerida z zabudowaną górą, które można sztaplować dzięki specjalnym dziurom w siedzisku.

technorattanowe krzesła

Co wpływa na zróżnicowanie cen technorattanowych krzeseł? Przede wszystkim ilość technorattanu. Im go mniej, tym krzesło jest tańsze. Dlatego w tańszych ofertach znajdziemy krzesła ażurowe i bez plecionki na bokach. Oszczędnością jest również robienie niższych oparć krzeseł. Na cenę wpływa też rodzaj zastosowanej plecionki. Krzesła z półokrągłego technorattanu są droższe, bo przy ich produkcji zużywana jest większa ilość materiału, z kolei plecionka płaska jest – analogicznie – dużo tańsza.

podłokietniki

Poszczególne modele różnią się między sobą także kształtem podłokietników. Mogą być one proste lub okrągłe. Zdarzają się również krzesła całkowicie pozbawione podłokietników, ponieważ takie rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszty produkcji. Wygodę korzystania z krzeseł czy foteli zwiększają poduszki, ale ten element podnosi cenę kompletu o jakieś 30 zł więcej na pojedynczym krześle.

poduszki

Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie? Przychodzą mi do głowy dwie rzeczy. Jeśli w rodzinie mamy osoby o większej tuszy, lepiej zdecydować się na krzesła niż fotele. Dlaczego? Ponieważ fotele mają bardziej ograniczoną szerokość i większym osobom będzie w nich po prostu niewygodnie. A jeśli panujecie zakup krzeseł do restauracji, weźcie pod uwagę czy da się je łatwo spiąć łańcuchem.

Meble obiadowe z technorattanu

Jeszcze jedna kwestia wymaga uściślenia – rodzaj stelaża i technorattanowej plecionki. Jak już wspomniałam wyżej, im mniej plecionki tym niższa cena kompletu. Z tego też powodu tańsze są zestawy z płaskiej plecionki, a te z półokrągłej droższe. W kwestii stelaża rozróżnienie jest dość proste – komplety aluminiowe są droższe, bardziej odporne na warunki atmosferyczne i lżejsze. Stelaż stalowy jest natomiast tańszy, cięższy i wymaga odpowiedniego wykończenia zabezpieczającego go przed warunkami atmosferycznymi.

Zestaw technorattanowy rimini torino

Warianty technorattanowych mebli stołowych

Jeśli chodzi o pozostałe cechy kompletów, to duże możliwości wyboru pozostawia nam kwestia kolorystyki. Meble obiadowe z technorattanu występują w pełnej palecie barw – od bieli po czerń. Pośrodku jest bardzo szeroka gama odcieni szarości, brązów, a nawet zieleń! Kolorowa plecionka to najnowszy trend wśród projektantów mebli ogrodowych i wszystko wskazuje na to, że moda na kolory utrzyma się przez kolejne sezony.

Warto też wiedzieć, że wielu producentów oferuje możliwość dobrania mebli stołowych do kompletów wypoczynkowych. Pasujące modele można znaleźć w ofertach marek Gardinetta, Bello Giardino, Focus Garden i iCasa. Co ciekawe, choćby marka Gardinetta, oferuje meble obiadowe pasujące do jej kompletów wypoczynkowych z serii Ligurito i Nilamito już od kilku sezonów. Nowością za to są zestawy wypoczynkowo-stołowe, czyli sofy uzupełnione wysokimi stołami. Trend ten pojawił się w sezonie 2016 i szybko zdobył wielu wielbicieli.

Zestaw technorattanowy Nassico i

***

Teraz już wiecie, jakie warianty mebli można znaleźć w ofertach sklepów, i wiecie też na czym możecie oszczędzić wybierając idealny zestaw. Jeśli jednak jakieś kwestie wciąż budzą Wasze wątpliwości, zachęcamy do pozostawiania pytań w komentarzach :)Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!