Idealne meble ogrodowe do kącika grillowego

Uwielbiasz grillowanie na świeżym powietrzu? W takim razie na pewno marzysz o świetnie zaplanowanym kąciku grillowym w swoim ogrodzie czy na działce. O czym trzeba pamiętać przy jego urządzaniu? Jakie zestawy mebli ogrodowych wybrać? Zajrzyj do naszych porad i samodzielnie zaplanuj swój wymarzony kącik grillowy!

Zestaw technorattanowy STELVIO Dolphin Grey

Z jakiego materiału wybierać meble do ogrodu?

Pierwszy aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli ogrodowych do kącika grillowego, to materiał, z jakiego są wykonane. Wciąż bardzo popularne pozostają klasyczne meble ogrodowe plastikowe, jednak w zupełnie nowym wydaniu – przede wszystkim lepszej jakości i nowszym wzornictwie. Dużo osób decyduje się też na tradycyjne zestawy ogrodowe drewniane, które niegdyś były najbardziej reprezentacyjnym typem kompletów. Dziś wygrywają łatwiejsze do utrzymania w czystości i bardziej odporne na warunki pogodowe imitacje technorattanu wykonane z tworzyw sztucznych – w tym najmodniejsza obecnie w Polsce seria mebli Corfu z popularnym zestawem stołowym Corfu Fiesta. Najbardziej luksusowym typem mebli ogrodowych pozostaje technorattan – wytrzymały, odporny, wygodny i bardzo elegancki.

Meble ogrodowe Corfu Fiesta Curver Biały

Na ile osób zorganizować kącik grillowy w ogrodzie?

Zabierając się za planowanie kącika grillowego, warto przede wszystkim zastanowić się, ile osób będzie zazwyczaj uczestniczyło w spotkaniach przy grillu. Od ilości gości zależy, jak duży zestaw ogrodowy powinniśmy wybrać i w jakiej wielkości grilla ogrodowego powinniśmy się zaopatrzyć. Jeśli zazwyczaj spędzamy czas przy grillu tylko z najbliższą rodziną, nie ma sensu kupować bardzo dużego grilla ogrodowego – do jego rozpalenia będziemy potrzebowali więcej węgla, który zwyczajnie się zmarnuje. Z kolei jeśli mamy dużą rodzinę lub niemal co weekend mamy gości, na małym grillu ciężej nam będzie przygotować odpowiednią dla wszystkich ilość jedzenia – grillowanie będzie dłużej trwało i goście będą musieli czekać na posiłek.

Meble technorattanowe stołowe Tarifa Grey

Również wielkość zestawu ogrodowego jest zależna od ilości biesiadników. Nie ma sensu kupować bardzo obszernych mebli ogrodowych na wiele osób, jeśli na co dzień przy stole siedzą tylko cztery osoby. I na odwrót – przy częstych odwiedzinach dostawianie dodatkowych krzeseł czy stołów z domu będzie męczące dla gospodarzy. Jeśli liczba gości w naszym kąciku grillowym jest bardzo zmienna, warto pomyśleć o takim zestawie, który można łatwo powiększyć. Wybawieniem są tu składane stoły i krzesła ogrodowe, które można sztaplować lub złożyć, ponieważ łatwiej je przechowywać. A w razie potrzeby szybko zorganizujemy dodatkowe miejsca.

Zestaw ogrodowy Melody 6B - grafit

Ucztowanie czy leniuchowanie przy grillu?

Przy wyborze mebli ogrodowych do kącika grillowego warto wziąć pod uwagę nie tylko ilość potrzebnego miejsca, ale też jeszcze jeden aspekt – funkcjonalność. Klasyczne meble ogrodowe stołowe to świetny wybór, jeśli przy okazji grilla lubimy zasiąść za stołem i rozkoszować się jedzeniem. Jeśli jednak oprócz samego grillowania, lubimy też przy okazji poleniuchować i nacieszyć się towarzystwem gości, warto pomyśleć o nieco bardziej wygodnej wersji mebli stołowych. Coraz częściej w sklepach możemy znaleźć meble stołowo-wypoczynkowe na taras, które łączą wysoki funkcjonalny stół z wygodnymi siedziskami – fotelami, sofami czy narożnikami. Zanim więc ostatecznie zdecydujemy się na odpowiedni komplet, zastanówmy się czy wolimy w naszym kąciku grillowym mieć praktyczną jadalnię, czy wygodny salon z wysokim stołem do posiłków.

CAPRICE narożnik z technorattanu BrownAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!