Meble ogrodowe do małego i dużego ogrodu

Meble ogrodowe mogą nam umożliwić nie tylko błogi wypoczynek w ogrodzie czy na działce, ale też wpłynąć na atrakcyjność przestrzeni. Dobrze dobrane, stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji ogrodu czy tarasu i dodatkowo są trwałe. Zobacz, jak wybrać idealne meble do ogrodu.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Meble ogrodowe są produkowane z wielu różnych materiałów. Do wyboru masz m.in.:

  • Meble ogrodowe z technorattanu są obecnie bez wątpienia jednymi z najchętniej wybieranych mebli. Technorattan wygląda bardzo estetycznie, jest lekki, trwały i odporny na działanie wilgoci, więc meblom takim niestraszne nawet silne ulewy czy opady śniegu. Dodatkowo meble ogrodowe technorattanowe prezentują się wyjątkowo elegancko.
  • Wiklina jest od wieków stosowana do produkcji mebli, dekoracji oraz różnego rodzaju dodatków. Sprawdza się świetnie również w produkcji mebli ogrodowych. Zestaw składający się z wiklinowego stołu i krzeseł pozwoli na uzyskanie bardzo delikatnej, wręcz romantycznej aranżacji przestrzeni wypoczynkowej. Gruba i dokładnie spleciona wiklina cechuje się niebywałą trwałością, a dodatkowo takie meble są bardzo lekkie.
  • Metal jest niezwykle trwałym materiałem, który po dobrym zabezpieczeniu będzie odporny na działanie czynników środowiskowych i pozwoli stworzyć naprawdę ciekawą aranżację. Cechami charakterystycznymi metalowych mebli ogrodowych jest duży ciężar i stabilność. Meble ogrodowe metalowe to doskonały wybór do ogrodu.
  • Drewniane meble są ciężkie i bardzo solidne, więc jest to wybór na lata. Zastosowanie odpowiednich gatunków drewna i ich właściwe zabezpieczenie gwarantuje, że meble ogrodowe z drewna oprą się działaniu niekorzystnych czynników atmosferycznych i będą cieszyć przez wiele sezonów. Do wyboru są zarówno meble z popularnych gatunków drewna, jak i z drewna egzotycznego – droższego, ale o zdecydowanie ciekawszej strukturze i większej twardości.
  • Meble ogrodowe z palet to ostatni hit meblarski i trzeba przyznać, że meble z palet mają w sobie coś, co urzeka. Ich niewątpliwą zaletą jest niski koszt, a dodatkowo możliwość ponownego wykorzystania drewna. Ładnie odnowione palety dodają charakteru każdemu ogrodowi – szczególnie temu, który jest utrzymany w stylu ekologicznym.

Rodzaj wybranych mebli ogrodowych powinien być uzależniony od naszych potrzeb oraz budżetu. Najtańsze są zdecydowanie meble z tworzyw sztucznych, najdroższe natomiast te z technorattanu i drewna. Również marka mebli ma ogromny wpływ na cenę, bo im bardziej renomowana firma, tym meble ogrodowe będą droższe. Ważna jest też technologia wykonania i obecność dodatkowych elementów, takich jak np. szklane blaty czy fantazyjnie gięte nogi.

Gdzie kupić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe są dostępne zarówno w sklepach z wyposażeniem do domu i ogrodu, jak i online. Zakup przez internet ma niewątpliwie swoje zalety. Pierwszą zaletą jest to, że takie meble ogrodowe zostaną dostarczone bezpośrednio do domu i zniknie problem z koniecznością organizacji transportu. W większości marketów Klient musi samodzielnie zadbać o przewiezienie mebli, a nie zawsze ma taką możliwość. Zamawiając meble ogrodowe online, nie trzeba się tym martwić, a dodatkową zaletą jest duża oszczędność. W sklepie internetowym meble do ogrodu można kupić w cenach nawet o kilkadziesiąt procent niższych.

***

Zakup mebli do ogrodu to inwestycja na lata, więc z pewnością trzeba ją dobrze przemyśleć. Im wygodniejsze i bardziej uniwersalne będą meble, tym przyjemniej będzie je użytkować i tym dłużej będą modne.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!